Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
18.7.: Z policejního deníku: nález letecké pumy; neznámý sprejer počmáral dům a popelnice

18.7.: Vlci z nelegálního chovu našli dočasný domov v záchranném centru CITES v ZOO Tábor

18.7.: Stavba parkoviště začala, sledovat ji můžete online

18.7.: Klášter v Nové Říši je novým atraktivním turistickým cílem Vysočiny

17.7.: Z policejního deníku: zloděj odjel na elektrokoloběžce; opilý řidič ujel od nehody

17.7.: Z evropské přírody už nenávratně zmizely desítky druhů zvířat. Slováci se nyní snaží vystřílet další

17.7.: Letní kino v Jihlavě promítne film Barbie

16.7.: Zvířata z táborské zoo si užívají studené sprchy a ledové „dorty“

16.7.: Z policejního deníku: zloděj si odnesl centrálu a bezpečnostní zámky; řidič, který boural, nadýchal 3,88 promile

16.7.: V Muzeu rekordů v Pelhřimově je k vidění brazilské vydání knihy a klasické vydání sešitové románu Dobrý voják Švejk

16.7.: Na Vysočině se množí klíšťata, nemocných klíšťovou encefalitidou a Lymskou borreliózou přibývá

16.7.: Lávka u Staré plovárny v Jihlavě je opravená, dělníci k ní nosili nářadí i materiál v kýblech

16.7.: Kandidátní listiny do krajských voleb podalo na Vysočině třináct politických stran, hnutí a koalic

15.7.: Čeští zemědělci hledají cesty, jak nedoplatit na nízké ceny obilí. Letos proto vyseli nejvíce máku za poslední roky a mírně navyšují i plochy dalších plodin

15.7.: Z policejního deníku: vandal poničil garážová vrata; recidivistka ukradla prádlo; opilí řidiči bourali

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Z policejního deníku: policisté dopadli zloděje, který vykrádal stany; opilí řidiči bourali
Sdílet článek
Policisté objasnili krádež, ke které došlo o uplynulém víkendu v Jihlavě na ulici Na Stoupách v prostoru určeného ke stanování. Ze spáchání dvou trestných činů je podezřelý šestačtyřicetiletý muž, který byl v minulosti již opakovaně potrestán za různorodou trestnou činnost. V nočních hodinách vnikl po rozepnutí zipu do jednoho ze stanů, který prohledal a ukradl z něho oblečení a tašku, do které si ukradené věci dal. Způsobil tak škodu přibližně za deset tisíc korun. Poté muž z místa odešel, jeho podezřelého jednání si ale všimly další náhodné osoby v okolí, které informaci předaly, a následně muže zastavil pracovník ostrahy. Přivolaní policisté podezřelého zajistili a vzhledem k jeho opilosti vedla mužova další cesta na protialkoholní záchytnou stanici. Odcizené věci předali zpět jejich majiteli. Muži po vystřízlivění sdělili policisté podezření ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
image-1
Opilý řidič ujel od nehody, nadýchal přes tři promile a skončil na záchytce
V neděli 7. července krátce před devátou hodinou večer přijali policisté oznámení od svědka dopravní nehody, ke které došlo na ulici Na Valech ve Velké Bíteši na Žďársku. Řidič jedoucí s osobním vozem Renault Modus nezvládl řízení a při vyjíždění z kruhového objezdu vyjel mimo vozovku a narazil přední částí vozidla do sloupu veřejného osvětlení. Řidič dopravní nehodu neoznámil a pokračoval v jízdě. "Krátce poté policisté přijali několik dalších oznámení, že po ulicích jezdí rozbité auto, na kole mu chybí plášť a létají od něj jiskry. Policisté ihned vyjeli na místo a řidiče krátce poté vypátrali na ulici Nová Čtvrť, jak sedí v havarovaném vozidle. Policisté dále šetřením zjistili, že celé situaci předcházela dopravní nehoda, ke které došlo na ulici Návrší, kde jednatřicetiletý řidič s vozidlem vycouvával z parkovacího stání a při tom neodhadl boční odstup od zaparkovaného auta Renault Espace, došlo ke střetu a řidič od nehody ujel", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Ke zranění osob nedošlo. Policisté provedli ohledání a nehody zadokumentovali. U muže provedli dechovou zkoušku, která vykázala pozitivní hodnotu, která činila 3,27 promile alkoholu. Opakovanou dechovou zkoušku řidič odmítl, stejně tak i lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. Policisté muže zajistili a převezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě za 80 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. (Foto - horní obrázek vlevo)

Havárie nákladní soupravy
V pondělí 8. července po čtvrté hodině odpoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě, ke které došlo na silnici I/38 mezi obcemi Kámen a Habry na Havlíčkobrodsku. "Osmapadesátiletý řidič jedoucí s nákladním vozem Daf s návěsem sjel vpravo mimo silnici a následně na louku, kde se nákladní souprava převrátila na pravý bok. Ke zranění osob nedošlo", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u řidiče vyloučili. Vlivem havárie došlo k předběžné škodě za více než 200 tisíc korun. Policisté dopravní nehodu s řidičem nákladní soupravy vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení. (Foto - horní obrázek vpravo)

Řidič skončil s autem v poli
V pondělí 8. července přijali policisté po osmé hodině večer oznámení o havarovaném autě, které stálo prázdné na poli u obce Kralice nad Oslavou na Třebíčsku. Na místo vyjeli policisté a provedli šetření. "Následně se jim podařilo vypátrat řidiče a zjistili, že s automobilem havaroval předchozího dne. S vozem Škoda Fabia jel dvacetiletý muž, který vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy vyjel mimo komunikaci, automobil se přetočil přes střechu a zůstal stát na kolech v poli. Při nehodě nedošlo ke zranění", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté provedli u muže dechovou zkoušku, která byla negativní. Při nehodě vznikla škoda přibližně za třicet tisíc korun. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy (Foto - spodní obrázek)

Opilý řidič srazil cyklistu
V pondělí 8. července došlo krátce před druhou hodinou odpoledne na náměstí ČSA v Moravských Budějovicích na Třebíčsku k dopravní nehodě. "Řidič vozidla Škoda Fabia se při vjíždění na silnici z parkovacího pásu přiléhajícího rovnoběžně ke komunikaci střetl s cyklistou, který v tu dobu jel na jízdním kole ve směru od ulice Tyršova. Cyklista po nárazu havaroval. Řidič vozidla nejprve zastavil a šel nehodu řešit, poté ale odjel. Zraněného sedmačtyřicetiletého cyklistu odvezla zdravotnická záchranná služba na ošetření do nemocnice. Přivolaní policisté zjistili dostupné informace o vozidle a začali jej hledat. Krátce nato vozidlo vypátrali a provedli u řidiče dechovou zkoušku. Pětačtyřicetiletému muži naměřili hodnotu 1,26 promile alkoholu, také opakovaná zkouška u něho byla pozitivní s hodnotou přes jedno promile. Policisté řidiči vozidla další jízdu zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", informovala Jana Kroutilová. Provedenou dechovou zkouškou u cyklisty požití alkoholu vyloučili. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, dopravní nehodu prověřují.

Havárie cyklisty
V pondělí 8. července jel kolem půl šesté večer po silnici v obci Jackov na Třebíčsku třiašedesátiletý muž na jízdním kole ve směru od Moravských Budějovic. "Při jízdě z kopce zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy havaroval a při nehodě se zranil. Cyklista byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do třebíčské nemocnice", informovala Jana Kroutilová. Policisté u muže provedenou dechovou zkoušku požití alkoholu vyloučili.

Řidič naboural do sloupu veřejného osvětlení
V sobotu 6. července před osmou hodinou večer přijali policisté oznámení o nehodě v Lipnici nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. "Padesátiletý řidič vycouvával s osobním vozem Peugeot z parkovacího místa, chtěl se rozjet ve stoupání, přičemž s vozidlem couvnul a narazil zadní částí vozidla do sloupu veřejného osvětlení. Po střetu chtěl pokračovat v jízdě dál, ale byl zastaven svědkem dopravní nehody. Ke zranění osob nedošlo", uvedla M. Lébrová. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, která vykázala hodnotu 2,60 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná zkouška. Policisté muži další jízdu zakázali. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě za sedm tisíc korun. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dopravní nehodu policisté prověřují.

Řidička nadýchala téměř dvě promile, skončila na záchytce
V pondělí 8. července před osmou hodinou večer odhalili policisté řidičku, která měla téměř dvě promile alkoholu v dechu. "Policisté zastavili na silnici mezi obcemi Vlásenice a Proseč - Obořiště na Pelhřimovsku auto Škoda Fabia a provedli u pětašedesátileté řidičky dechovou zkoušku a naměřili jí hodnotu 1,94 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované dechové zkoušky, které vykázaly přes dvě promile. Žena se následně podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Policisté ji následně zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Řidičský průkaz byl ženě zadržen. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ prověřují.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 19. červenec
(6. červenec kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 19. 7.:
Pondělí po neděli osmé po Svatém Duchu Sv. Vincence z Pauly, vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 6. 7. (19. 7.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: