Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
18.7.: Z policejního deníku: nález letecké pumy; neznámý sprejer počmáral dům a popelnice

18.7.: Vlci z nelegálního chovu našli dočasný domov v záchranném centru CITES v ZOO Tábor

18.7.: Stavba parkoviště začala, sledovat ji můžete online

18.7.: Klášter v Nové Říši je novým atraktivním turistickým cílem Vysočiny

17.7.: Z policejního deníku: zloděj odjel na elektrokoloběžce; opilý řidič ujel od nehody

17.7.: Z evropské přírody už nenávratně zmizely desítky druhů zvířat. Slováci se nyní snaží vystřílet další

17.7.: Letní kino v Jihlavě promítne film Barbie

16.7.: Zvířata z táborské zoo si užívají studené sprchy a ledové „dorty“

16.7.: Z policejního deníku: zloděj si odnesl centrálu a bezpečnostní zámky; řidič, který boural, nadýchal 3,88 promile

16.7.: V Muzeu rekordů v Pelhřimově je k vidění brazilské vydání knihy a klasické vydání sešitové románu Dobrý voják Švejk

16.7.: Na Vysočině se množí klíšťata, nemocných klíšťovou encefalitidou a Lymskou borreliózou přibývá

16.7.: Lávka u Staré plovárny v Jihlavě je opravená, dělníci k ní nosili nářadí i materiál v kýblech

16.7.: Kandidátní listiny do krajských voleb podalo na Vysočině třináct politických stran, hnutí a koalic

15.7.: Čeští zemědělci hledají cesty, jak nedoplatit na nízké ceny obilí. Letos proto vyseli nejvíce máku za poslední roky a mírně navyšují i plochy dalších plodin

15.7.: Z policejního deníku: vandal poničil garážová vrata; recidivistka ukradla prádlo; opilí řidiči bourali

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Z policejního deníku: zloděj ukradl propanbutanové lahve; řidička a dvě děti utrpěly při nehodě zranění
Sdílet článek
Neznámý zloděj se v sobotu 22. června kolem půl druhé ráno vloupal do uzamčeného skladu na parkovišti před prodejnou v ulici Horní Město v Brtnici na Jihlavsku a ukradl plné i prázdné propanbutanové lahve. Krádeží způsobil škodu necelých patnáct tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
image-1
Agresivní opilý muž skončil na záchytce
V sobotu 22. června přijali policisté ve Žďáře nad Sázavou před šestou hodinou večer oznámení o muži, který v ulici Vančurova obtěžoval kolemjdoucí. "Pokřikoval, choval se k okolí útočně a agresivně. "Na místě policisté zjistili, že se jedná o třiapadesátiletého muže, který byl značně opilý. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,8 promile alkoholu. Muž nebyl schopen ani samostatné chůze. Policisté ho zajistili a odvezli na záchytku k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Opilý muž skončil na záchytce
V neděli 23. června přijali policisté v Humpolci na Pelhřimovsku po čtvrté hodině odpoledne oznámení o muži, který ležel na ulici Libická. "Nereagoval, budil veřejné pohoršení, nebyl schopen samostatně vstát a postarat se o sebe. Na místo byla přivolána také zdravotnická záchranná služba. Policisté zjistili, že se jedná o pětapadesátiletého, značně opilého, muže. Odmítal se podrobit dechové zkoušce, uposlechnout pokyny a spolupracovat", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté opilého muže zajistili a odvezli na záchytku k vystřízlivění.

Řidička havarovala
V pondělí 24. června došlo po půl osmé ráno na silnici mezi obcemi Přibyslav a Modlíkov na Havlíčkobrodsku k dopravní nehodě. "Řidička osobního auta vyjela ze silnice do příkopu, kde havarovala. Při nehodě utrpěla zranění řidička a její spolujedoucí, dvě malé děti. Všichni tři zranění byli zdravotnickou záchrannou službou transportováni do nemocnic", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté příčinu a veškeré související okolnosti havárie šetří. (Foto - horní obrázek)

Střet vozidel
V neděli 23. června se stala před osmou hodinou večer na křižovatce v ulici Brněnská v Kralicích nad Oslavou na Třebíčsku dopravní nehoda. "Dvaatřicetiletý řidič Fordu přijížděl po vedlejší silnici, nedal přednost v jízdě autu Toyota, jehož řidič jel po hlavní silnici, a do auta narazil. Vlivem nárazu byla poté toyota odmrštěna mimo silnici a narazila ještě do sloupu veřejného osvětlení", informovala Jana Kroutilová. Při dopravní nehodě utrpěl zranění řidič vozidla Toyota a záchranáři jej převezli do třebíčské nemocnice. Provedenou dechovou zkouškou u řidičů policisté požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za 230 tisíc korun. Řidič fordu je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy. (Foto - oba spodní obrázky)

Vozidlo narazilo do stromu
V neděli 23. června jel před jednou hodinou odpoledne řidič vozidla VW Passat po silnici ve směru od obce Ořechov ke Křižanovu na Žďársku. "Při jízdě zatáčkou zřejmě na chvilku usnul, vyjel do protisměru a následně mimo silnici, kde auto narazilo do vzrostlého stromu a následně do dřevěných zábran, o které se zastavilo", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Při nehodě se řidič zranil a záchranáři jej převezli na ošetření do nemocnice. Policisté u řidiče při dechové zkoušce požití alkoholu vyloučili, dopravní nehodu šetří.

Střet vozidla s cyklistou
V neděli 23. června po druhé hodině odpoledne došlo v Krucemburku na Havlíčkobrodsku ke střetu vozidla se čtrnáctiletým cyklistou. "Chlapec jel na jízdním kole po ulici Koželužská, vjel do křižovatky v době, kdy přijížděl z pravé strany dvaaosmdesátiletý řidič auta Škoda Fabia, a došlo ke střetu. Cyklista narazil do automobilu a přepadl přes kapotu na čelní sklo. Při dopravní nehodě utrpěl cyklista zranění a byl převezen na ošetření do havlíčkobrodské nemocnice", uvedla Jana Kroutilová. Policisté požití alkoholu provedenou dechovou zkouškou u obou účastníků nehody vyloučili a dopravní nehodu šetří.

Havárie motocyklisty
V neděli 23. června jel po sedmé hodině večer šestnáctiletý řidič motocyklu Yamaha po silnici mezi obcemi Modlíkov a Přibyslav na Havlíčkobrodsku. "Při průjezdu zatáčky v klesání dostal zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy s motocyklem smyk, najel na krajnici a následně havaroval v příkopu. Řidič se při nehodě zranil a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do havlíčkobrodské nemocnice", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté při dechové zkoušce vyloučili u motocyklisty požití alkoholu a nehodu šetří.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý šestadvacetiletý muž, který řídil v Havlíčkově Brodě vozidlo přes uložený zákaz. V sobotu 22. června jel s autem Seat před devátou hodinou večer po ulici Svatovojtěšská. "Policisté zjistili, že má řidič od jara na základě rozhodnutí městského úřadu vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na jeden rok. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují", informovala J. Kroutilová.

Opilý řidič
V neděli 23. června po osmé hodině ráno zastavili policisté na náměstí Svobody v Pacově na Pelhřimovsku po osmé hodině dopoledne auto Škoda Felicia. "U devětačtyřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,78 promile alkoholu. Opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty ještě vyšší. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ dále prověřují.

Řidič pod vlivem alkoholu
Pod vlivem alkoholu usedl za volant pětadvacetiletý muž z Ústecka, který tak přišel o svůj řidičský průkaz. V sobotu 22. června jel po osmé hodině večer v Třebíči s vozem Škoda Fabia po silnici ve směru k Vaňkovu náměstí. "Policisté u řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,17 promile alkoholu. Opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty ještě vyšší. Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz a v další jízdě již nesměl pokračovat", informovala J. Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 19. červenec
(6. červenec kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 19. 7.:
Pondělí po neděli osmé po Svatém Duchu Sv. Vincence z Pauly, vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 6. 7. (19. 7.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: