Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
18.7.: Z policejního deníku: nález letecké pumy; neznámý sprejer počmáral dům a popelnice

18.7.: Vlci z nelegálního chovu našli dočasný domov v záchranném centru CITES v ZOO Tábor

18.7.: Stavba parkoviště začala, sledovat ji můžete online

18.7.: Klášter v Nové Říši je novým atraktivním turistickým cílem Vysočiny

17.7.: Z policejního deníku: zloděj odjel na elektrokoloběžce; opilý řidič ujel od nehody

17.7.: Z evropské přírody už nenávratně zmizely desítky druhů zvířat. Slováci se nyní snaží vystřílet další

17.7.: Letní kino v Jihlavě promítne film Barbie

16.7.: Zvířata z táborské zoo si užívají studené sprchy a ledové „dorty“

16.7.: Z policejního deníku: zloděj si odnesl centrálu a bezpečnostní zámky; řidič, který boural, nadýchal 3,88 promile

16.7.: V Muzeu rekordů v Pelhřimově je k vidění brazilské vydání knihy a klasické vydání sešitové románu Dobrý voják Švejk

16.7.: Na Vysočině se množí klíšťata, nemocných klíšťovou encefalitidou a Lymskou borreliózou přibývá

16.7.: Lávka u Staré plovárny v Jihlavě je opravená, dělníci k ní nosili nářadí i materiál v kýblech

16.7.: Kandidátní listiny do krajských voleb podalo na Vysočině třináct politických stran, hnutí a koalic

15.7.: Čeští zemědělci hledají cesty, jak nedoplatit na nízké ceny obilí. Letos proto vyseli nejvíce máku za poslední roky a mírně navyšují i plochy dalších plodin

15.7.: Z policejního deníku: vandal poničil garážová vrata; recidivistka ukradla prádlo; opilí řidiči bourali

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Z policejního deníku: vandal posprejoval lokomotivu; zloděj v obchodě byl dopaden; žena nadýchala téměř 3,5 promile
Sdílet článek
Neznámý vandal počmáral od večerních hodin úterý 18. června do ranních hodin následujícího dne v Havlíčkově Brodě bok lokomotivy, která byla v depu vlakového nádraží, barevnými nečitelnými nápisy. Škoda byla vyčíslena na téměř deset tisíc korun. . Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, případ prověřují a po pachateli pátrají.
image-1
Při krádeži byl muž přistižen
Ve středu 19. června po jedné hodině odpoledne byli policisté přivoláni k obchodnímu domu ve Strojírenské ulici ve Žďáře nad Sázavou, kde došlo ke krádeži. "Osmadvacetiletý muž v prodejně ukradl různé zboží za více než dva tisíce korun, které si uschoval do batohu a prošel prostorem pokladen bez zaplacení. Muže zastavila zaměstnankyně prodejny, kterou začal slovně urážet, následně i fyzicky napadat", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Podezřelého muže policisté odvezli na policejní oddělení k provedení nezbytných úkonů. Muž je podezřelý ze dvou přestupků, a to proti majetku a občanskému soužití.

Opilá žena nadýchala přes tři promile alkoholu
Ve středu 19. června přijali policisté před desátou hodinou večer oznámení o opilé ženě, která ležela v parku v Brtnici na Jihlavsku. "Na místě zjistili, že se jedná o šestačtyřicetiletou ženu, která nebyla schopna se o sebe postarat. Při dechové zkoušce jí naměřili hodnotu 3,48 promile alkoholu. Opilou ženu zajistili a odvezli ji na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Řidič havaroval (fotografie v příloze)
Ve středu 19. června jel před polednem po silnici u obce Bílý Kámen na Jihlavsku čtyřiadvacetiletý řidič auta BMW. "Po projetí zatáčky uviděl před sebou jedoucího cyklistu v době, kdy v protisměru jelo jiné auto, řidič začal intenzivně brzdit, dostal s vozidlem smyk, přejel do protisměru a poté vyjel mimo silnici, kde se automobil převrátil přes bok a havaroval v poli, kde se zastavil opět na kolech", uvedla J. Kroutilová. Ke střetu s cyklistou ani jiným vozidlem nedošlo. Při havárii se řidič zranil a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do jihlavské nemocnice. Při dopravní nehodě vznikla na vozidle škoda přibližně za osmdesát tisíc korun. Policisté dechovou zkouškou u řidiče požití alkoholu vyloučili. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy. (Foto - horní obrázek)

Střet vozidel
Ve středu 19. června se stala před jednou hodinou odpoledne na ulici Sv. Čecha v Třebíči dopravní nehoda. "Řidička vozidla Hyundai z dosud nezjištěné příčiny sjela z kopce, kde automobil narazil do stojícího vozu Škoda. Následně byl automobil Škoda odhozen vpřed a narazil ještě do vozidla BMW. Řidička utrpěla zranění a byla zdravotnickou záchrannou službou transportována do třebíčské nemocnice", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Dechovou zkouškou u ní policisté požití alkoholu vyloučili. Škoda, která při nehodě vznikla, byla předběžně vyčíslena na 140 tisíc korun. Policisté místo nehody ohledali a zadokumentovali. Dopravní nehodu šetří. (Foto - spodní obrázek)

Opilý cyklista havaroval, do nemocnice jej transportoval vrtulník
Ve středu 19. června před sedmou hodinou večer vyjížděli policisté k dopravní nehodě cyklisty na Svatovítské náměstí v Pelhřimově. "Pětatřicetiletý cyklista jedoucí na jízdním kole při průjezdu zatáčkou nezvládl řízení, narazil do betonových svodidel a dopravního značení, čímž došlo k pádu cyklisty na vozovku. Cyklista utrpěl zranění, se kterým byl leteckou záchrannou službou transportován do českobudějovické nemocnice", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté u cyklisty provedli dechovou zkoušku, která vykázala hodnotu 1,42 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná dechová zkouška, která vykázala hodnotu ještě vyšší. Cyklista je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Střet auta s motocyklem
Ve středu 19. června došlo před osmou hodinou dopoledne v Jihlavě v lokalitě křižovatky ulic Smrčenská a Zrzavého ke střetu osobního vozidla s motocyklistou. "Sedmadvacetiletá řidička auta Škoda Octavia se při otáčení s vozem do protisměru dostatečně nepřesvědčila o prostoru vedle vozidla a narazila do šestnáctiletého motocyklisty jedoucího na motocyklu Honda, který tudy projížděl. Motocyklista po střetu upadl na vozovku, při nehodě utrpěl zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do jihlavské nemocnice", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Dechovou zkouškou policisté u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Na vozidle a motocyklu vznikla škoda přibližně za pětapadesát tisíc korun. Řidička je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidič bez řidičáku ujížděl policistům
Ve středu 19. června krátce po druhé hodině v noci zastavovali policisté osobní vozidlo BMW, v ulici Masarykova v Havlíčkově Brodě. "Řidič pokynů k zastavení nerespektoval a pokračoval směrem na Humpolec. Policisté vyjeli ihned za vozidlem, jehož řidič následně zastavil na ulici U Panských. Zjistili, že řidičem je dvacetiletý muž, který není držitelem řidičského oprávnění. V další jízdě již pokračovat nesměl", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Řidič je podezřelý z přestupků na úseku dopravy, ze kterých se bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Řidič je podezřelý z přestupku
Ve středu 19. června po páté hodině ráno zastavili policisté v ulici Santiniho ve Žďáře nad Sázavou osobní auto Škoda. "Při dechové zkoušce u řidiče naměřili hodnotu necelé půl promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Muž s naměřenými hodnotami souhlasil. Policisté muži další jízdu zakázali", uvedla M. Lébrová. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 19. červenec
(6. červenec kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 19. 7.:
Pondělí po neděli osmé po Svatém Duchu Sv. Vincence z Pauly, vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 6. 7. (19. 7.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: