Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
18.7.: Z policejního deníku: nález letecké pumy; neznámý sprejer počmáral dům a popelnice

18.7.: Vlci z nelegálního chovu našli dočasný domov v záchranném centru CITES v ZOO Tábor

18.7.: Stavba parkoviště začala, sledovat ji můžete online

18.7.: Klášter v Nové Říši je novým atraktivním turistickým cílem Vysočiny

17.7.: Z policejního deníku: zloděj odjel na elektrokoloběžce; opilý řidič ujel od nehody

17.7.: Z evropské přírody už nenávratně zmizely desítky druhů zvířat. Slováci se nyní snaží vystřílet další

17.7.: Letní kino v Jihlavě promítne film Barbie

16.7.: Zvířata z táborské zoo si užívají studené sprchy a ledové „dorty“

16.7.: Z policejního deníku: zloděj si odnesl centrálu a bezpečnostní zámky; řidič, který boural, nadýchal 3,88 promile

16.7.: V Muzeu rekordů v Pelhřimově je k vidění brazilské vydání knihy a klasické vydání sešitové románu Dobrý voják Švejk

16.7.: Na Vysočině se množí klíšťata, nemocných klíšťovou encefalitidou a Lymskou borreliózou přibývá

16.7.: Lávka u Staré plovárny v Jihlavě je opravená, dělníci k ní nosili nářadí i materiál v kýblech

16.7.: Kandidátní listiny do krajských voleb podalo na Vysočině třináct politických stran, hnutí a koalic

15.7.: Čeští zemědělci hledají cesty, jak nedoplatit na nízké ceny obilí. Letos proto vyseli nejvíce máku za poslední roky a mírně navyšují i plochy dalších plodin

15.7.: Z policejního deníku: vandal poničil garážová vrata; recidivistka ukradla prádlo; opilí řidiči bourali

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: zloděj ukradl ze stavební buňky nářadí za 150 tisíc; zloděj ukradl z garáže elektrokolo
Sdílet článek
Zloděj, který se v noci z pondělí 17. června na úterý v Horním Žižkově v Havlíčkově Brodě vloupal do stavební buňky a ukradl z ní různé stavební nářadí, způsobil majiteli předběžnou škodu za více než sto padesát tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli a ukradeném nářadí pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
image-1
Krádež elektrokola
Policisté pátrají po pachateli, který v Jihlavě na ulici Zborovská ukradl elektrokolo a majiteli tak způsobil škodu přibližně za čtyřicet tisíc korun. "Pachatel v úterý 18. června po páté hodině večer vnikl na oplocený pozemek domu, následně se dostal do odemčené uzavřené garáže a odcizil elektrokolo značky MTG bílo červené barvy", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, případ prověřují, po pachateli a odcizeném kole pátrají.

Krádež jízdního kola
Neznámý zloděj ukradl v ulici Plovárenská v Havlíčkově Brodě na oploceném pozemku u domu horské kolo. Ke spáchání činu došlo od večerních hodin pondělí 17. června do dopoledních hodin následujícího dne. "Pachatel vnikl na oplocenou zahradu u domu, prošel přes zahradu k pergole, kde odcizil dámské horské kolo červené barvy s příslušenství, které bylo uzamčené k pergole. Majitelce způsobil předběžnou škodu kolem dvaceti tisíc korun", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody.

Řidič havaroval
V úterý 18. června se stala na ulici Gen. Sochora v Třebíči dopravní nehoda. "Kolem desáté hodiny dopoledne se čtyřiasedmdesátiletý řidič VW plně nevěnoval řízení, kdy mu zřejmě sklouzla noha z brzdového na plynový pedál, narazil s automobilem do rozvodné skříně, následně projel skrz garážová vrata domu a poškodil zaparkované auto Volvo. Při dopravní nehodě se řidič zranil a záchranáři jej převezli do třebíčské nemocnice", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté provedenou dechovou zkouškou u řidiče požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za 240 tisíc korun. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy. (Foto)

Dopravní nehoda
V úterý 18. června krátce před desátou hodinou večer přijali policisté oznámení o dopravní nehodě u obce Stranná u Žirovnice na Pelhřimovsku. "Jednadvacetiletý řidič jedoucí od obce Rodinov s osobním vozem Škoda Fabia nedodržel bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucím autem Škoda, jehož řidič zpomalil z důvodu, že mu měla vběhnout do jízdní dráhy zvěř. Při dopravní nehodě došlo ke zranění jedné osoby, která byla zdravotnickou záchrannou službou převezena do pelhřimovské nemocnice", uvedla M. Lébrová. Policisté provedenými dechovými zkouškami přítomnost alkoholu u obou řidičů vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě na vozidlech za více než 200 tisíc korun. Dopravní nehoda byla s jednadvacetiletým řidičem vyřešena na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Test na drogy byl pozitivní
V úterý 18. června krátce před pátou hodinou ráno zastavili policisté v ulici Dvořákova ve Žďáře nad Sázavou auto Volkswagen. "Třiatřicetiletý řidič byl policisty vyzván k podrobení se testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Výsledek testu byl pozitivní na marihuanu a pervitin. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Následně byl muž vyzván, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení, s čímž souhlasil. Policisté muži zakázali další jízdu", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Výsledek toxikologického zkoumání ukáže, zda se muž bude zodpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky nebo z přestupku na úseku dopravy.

Cyklistka havarovala
V úterý 18. června před jednou hodinou odpoledne havarovala v Třešti na Jihlavsku dvanáctiletá cyklistka. "Dívka při jízdě na jízdním kole ve směru k ulici Barvířská upadla na silnici, utrpěla cyklistka zranění, se kterým ji záchranáři převezli do jihlavské nemocnice. Dívka neměla během jízdy na hlavě nasazenou a řádně připevněnou ochrannou přilbu", informovala J. Kroutilová. Dopravní nehodu policisté šetří.

Opilý řidič
V úterý 18. června zastavili policisté v ulici Jiráskova v Jihlavě po osmé hodině večer auto Škoda Karoq. "U devětačtyřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,2 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u muže ukázala také opakovaná zkouška. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", uvedla J. Kroutilová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ dále prověřují.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 19. červenec
(6. červenec kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 19. 7.:
Pondělí po neděli osmé po Svatém Duchu Sv. Vincence z Pauly, vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 6. 7. (19. 7.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: