Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
18.7.: Z policejního deníku: nález letecké pumy; neznámý sprejer počmáral dům a popelnice

18.7.: Vlci z nelegálního chovu našli dočasný domov v záchranném centru CITES v ZOO Tábor

18.7.: Stavba parkoviště začala, sledovat ji můžete online

18.7.: Klášter v Nové Říši je novým atraktivním turistickým cílem Vysočiny

17.7.: Z policejního deníku: zloděj odjel na elektrokoloběžce; opilý řidič ujel od nehody

17.7.: Z evropské přírody už nenávratně zmizely desítky druhů zvířat. Slováci se nyní snaží vystřílet další

17.7.: Letní kino v Jihlavě promítne film Barbie

16.7.: Zvířata z táborské zoo si užívají studené sprchy a ledové „dorty“

16.7.: Z policejního deníku: zloděj si odnesl centrálu a bezpečnostní zámky; řidič, který boural, nadýchal 3,88 promile

16.7.: V Muzeu rekordů v Pelhřimově je k vidění brazilské vydání knihy a klasické vydání sešitové románu Dobrý voják Švejk

16.7.: Na Vysočině se množí klíšťata, nemocných klíšťovou encefalitidou a Lymskou borreliózou přibývá

16.7.: Lávka u Staré plovárny v Jihlavě je opravená, dělníci k ní nosili nářadí i materiál v kýblech

16.7.: Kandidátní listiny do krajských voleb podalo na Vysočině třináct politických stran, hnutí a koalic

15.7.: Čeští zemědělci hledají cesty, jak nedoplatit na nízké ceny obilí. Letos proto vyseli nejvíce máku za poslední roky a mírně navyšují i plochy dalších plodin

15.7.: Z policejního deníku: vandal poničil garážová vrata; recidivistka ukradla prádlo; opilí řidiči bourali

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Z policejního deníku: v jihlavském bazénu se topily dvě malé děti, jedno odvezla záchranka do nemocnice
Sdílet článek
Dvě velmi malé děti, které se koupaly bez dozoru dospělého v neděli 16. června okolo půl čtvrté odpoledne v bazénu v Jihlavě, se začaly topit. Jedno z dětí bylo záchranáři transportovali do nemocnice, druhé si převzal zákonný zástupce. Policisté na místě provedli veškerá šetření a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. V současnosti policisté případ prověřují, zjišťují průběh nešťastné události a veškeré okolnosti, které tonutí předcházely. Vzhledem k této nešťastné události policisté opět připomínají, že musí rodiče svým dětem věnovat patřičnou pozornost. Zvláště u vody je nutné mít malé děti nepřetržitě pod dozorem, i jen malá chvilka nepozornosti může mít vážné následky. Totéž platí i při koupání dětí v soukromých bazénech. Dospělí by také měli zabezpečit na svých pozemcích nádoby s vodou, do kterých by mohly děti spadnout. Dětem je také nutné neustále připomínat a vysvětlovat zásady bezpečného chování při návštěvě koupališť. Obzvláště nebezpečné je skákání do vody s neznámou hloubkou vody. Vážné zranění hrozí zejména při skoku do rybníka, který je mělký nebo je jeho dno kamenité. Před skokem do vody je v teplém počasí lepší se předem zchladit. Velmi důležité je nepřeceňovat své síly a u vody na sebe dávat vzájemně pozor. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
image-1
Dopadení distributora drog
Kriminalisté dopadli muže, který distribuoval jednadvacetileté ženě pervitin. Policejní komisař zahájil trestní stíhání šestatřicetiletého muže ze Světelska na Havlíčkobrodsku. "Obviněn byl ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Drogy distribuoval na různých místech ve Světlé nad Sázavou. Drogy poskytl ve více než deseti případech, kdy množství drogy vystačilo téměř na sto dávek. Kriminalisté muže zadrželi a o uplynulém víkendu zahájili jeho trestní stíhání, případ vyšetřují. Muž je stíhán na svobodě. Za spáchanou drogovou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Recidivista kradl v obchodě kraťasy, ochranka ho dopadla
Ze spáchání trestného činu je podezřelý osmatřicetiletý muž, který se pokusil v sobotu 15. června krátce před šestou hodinou večer ukrást oblečení v jihlavském obchodním centru. "Muž ukradl v jednom z obchodů kraťasy, které schoval do batohu a chtěl odejít bez zaplacení. Krádež ale nezůstala bez povšimnutí, muže zastavil pracovník prodejny a na místo byli přivoláni policisté. Podezřelého muže odvezli na oddělení k provedení nezbytných úkonů. Jedná se o muže, který byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již soudně trestán, naposledy letos na jaře. Dále policisté zjistili, že dalších krádeží se dopustil v jiných jihlavských obchodech také v květnu a na konci dubna. V jednom případě odcizil kosmetiku a v druhém boty, po krádežích utekl", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policejní inspektor sdělil osmatřicetiletému muži ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže.

Opilá žena skončila na záchytce
V neděli 16. června po deváté hodině večer přijali policisté oznámení o opilé ženě, která v zábavním podniku na Bechyňově náměstí v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku odcizila ze stolu položenou bankovku, kterou zde na krátkou chvíli ponechal poškozený muž. "Policisté na místě zjistili, že zjevně opilá padesátiletá žena, která se odmítla podrobit dechové zkoušce, nechtěla odcizenou bankovku vrátit zpět majiteli. S přivolanými policisty nekomunikovala, nespolupracovala a odmítala uposlechnout zákonné výzvy. Policisté ženu zajistili a převezli ji na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla M. Lébrová. Žena je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku a proti majetku.

Řidič narazil autem do sloupu
V sobotu 15. června jel po třetí hodině ráno v ulici Žižkova v Jihlavě řidič BMW ve směru od ulice Rantířovská. "Vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy při průjezdu zatáčkou uvedl vozidlo do smyku, vyjel mimo silnici na vyvýšený chodník a narazil do sloupu veřejného osvětlení. Po nárazu řidič na místě zastavil, dopravní nehodu neoznámil a z místa odjel. Přivolaní policisté začali ihned po vozidle pátrat. Řidič s poškozeným vozidlem daleko nedojel, policisté ho nalezli v lokalitě ulice Bratří Čapků. U muže provedli dechovou zkoušku, která byla negativní", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Na vozidle vznikla škoda přibližně za šedesát tisíc korun, škodu kolem dvaceti tisíc korun způsobil řidič poškozením sloupu. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy. (Foto - horní obrázek)

Opilý řidič havaroval, nadýchal dvě a půl promile
V pátek 14. června po deváté hodině večer se stala u Opatova na Jihlavsku dopravní nehoda. "Řidič auta Škoda Superb jel ve směru na Jihlavu, po projetí mírné zatáčky vyjel mimo silnici a narazil do dopravního značení a následně v příkopu havaroval. Při nehodě se řidič zranil a záchranáři jej převezli do jihlavské nemocnice", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté u třiatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,52 promile alkoholu. Také opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty přes dvě promile alkoholu v dechu. Škoda, která při nehodě vznikla, byla předběžně vyčíslena na více než 700 tisíc korun. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. (Foto - prostřední a dolní obrázek)

Motorkář utrpěl po střetu s autem zranění
V neděli 16. června došlo před třetí hodinou odpoledne u Petrovic na Třebíčsku k dopravní nehodě. "Řidič motocyklu Yamaha jel ve směru od Okříšek a začal předjíždět před ním jedoucí auto. V té době byl ale sám předjížděn vozidlem Kia Sorento a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě utrpěl motocyklista zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do třebíčské nemocnice", uvedla J. Kroutilová. Provedenou dechovou zkouškou policisté u řidičů požití alkoholu vyloučili. Na vozidle a motocyklu vznikla škoda přibližně za čtyřicet tisíc korun. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Dopravní nehodu šetří.

Opilý řidič havaroval
V sobotu 15. června krátce po jedenácté hodině večer přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala na křižovatce ulic Novoměstská a Jamská ve Žďáře nad Sázavou. "Dvaačtyřicetiletý řidič jedoucí s osobním vozem Opel Meriva při odbočování nezvládl řízení a vyjel mimo silnici na travnatou plochu přes vyvýšení betonový obrubník. Ke zranění osob nedošlo", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Provedená dechová zkouška u muže vykázala pozitivní hodnotu, která činila 2,09 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované dechové zkoušky, které vykázaly obdobné hodnoty. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě za více než dvacet tisíc korun.
Cyklista pod vlivem alkoholu havaroval

Opilý cyklista na elektrokoloběžce boural
V pátek 14. června před půlnocí došlo u obce Bory na Žďársku k havárii cyklisty. "Šedesátiletý cyklista jedoucí na elektrokoloběžce nezvládl řízení a upadl na komunikaci. Při nehodě došlo ke zranění cyklisty, který byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do novoměstské nemocnice. Policisté u cyklisty provedli dechovou zkoušku, která vykázala hodnotu 1,63 promile alkoholu", uvedla M. Lébrová. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované dechové zkoušky. Cyklista je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Střet vozidla s chodkyní
V sobotu 15. června kolem desáté hodiny dopoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě na parkoviště u obchodního domu na ulici U Prefy v Chotěboři na Havlíčkobrodsku. "Jednapadesátiletý řidič couvající s osobním vozem Škoda z parkovacího stání přehlédl za ním jdoucí sedmaosmdesátiletou ženu, kterou srazil. Chodkyně po střetu upadla na komunikaci a utrpěla zranění, které si vyžádalo přivolání zdravotnické záchranné služby", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u řidiče vyloučili. Dopravní nehoda byla s řidičem vyřešena uložením pokuty v příkazním řízení.

Žena řídila přes uložený zákaz
V neděli 16. června před desátou hodinou večer zastavili policisté v ulici Novosady ve Velkém Meziříčí auto Škoda Octavia. "Zjistili, že třicetiletá řidička má městským úřadem a okresním soudem uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, v celkové délce trvání od května loňského roku do února roku 2026. V další jízdě řidička pokračovat nesměla", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Dechová zkouška u ní byla negativní. Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují.

Řidič pod vlivem alkoholu
V neděli 16. června krátce před druhou hodinou odpoledne zastavili policisté osmačtyřicetiletého řidiče vozu Ford Transit s přívěsem, který jel na ulici Jana Autengrubera v Pacově na Pelhřimovsku. "Dechová zkouška prokázala hodnotu 1,45 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované dechové zkoušky, které vykázaly hodnoty ještě vyšší. Následně se řidič podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Dále policisté zjistili, že řidič nemá na jízdní soupravu příslušné řidičské oprávnění. Muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a z přestupku na úseku dopravy", uvedla Michaela Lébrová.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 19. červenec
(6. červenec kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 19. 7.:
Pondělí po neděli osmé po Svatém Duchu Sv. Vincence z Pauly, vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 6. 7. (19. 7.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: