Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
21.6.: Muž a žena z Třeště vyráběli a prodávali pervitin, skončili s pouty na rukou

20.6.: Z policejního deníku: vandal posprejoval lokomotivu; zloděj v obchodě byl dopaden; žena nadýchala téměř 3,5 promile

20.6.: Výměnu řidičských průkazů urychlí bankovní identita, jen na Vysočině si je musí do konce roku vyměnit patnáct tisíc lidí

20.6.: Vzpomínka na betlémáře, malíře a kapelníka Josefa Lišku v jeho rodné Třešti

20.6.: Svatojánská noc na Michalově statku

20.6.: Pouť ke kostelíku svatého Jana Křtitele s jihlavskými havířky

20.6.: Policisté na dálnici D1 kontrolovali zaparkovaná nákladní auta, zadokumentovali čtyřiatřicet přestupků

20.6.: Pobyt na přírodní terase pacientům v novoměstské nemocnici svědčí. Často ani nechtějí domů

20.6.: Na silnici I/37 mezi obcemi Rousměrov a Laštovičky zemřel při nehodě řidič osobního auta

20.6.: Krajské volby budou 20. - 21. září, kandidátní listiny do zastupitelstev lze podávat do 16. července

20.6.: Bratry, kteří mají na Žďársku na svědomí vloupání a krádeže, policisté dopadli

19.6.: Zraněný muž, který ležel na hradebním parkánu v Jihlavě, nadýchal přes čtyři promile

19.6.: Z policejního deníku: zloděj ukradl ze stavební buňky nářadí za 150 tisíc; zloděj ukradl z garáže elektrokolo

19.6.: Výstava Otisky Staré Říše, Zdeněk Řezníček a jeho přátelství s Josefem Florianem a Bohuslavem Reynkem v zámeckých konírnách v Třebíči

19.6.: Vodní ráj v Jihlavě zahájí letní sezonu v sobotu 22. června, důvodem zpoždění je výstavba krytého plaveckého bazénu. Lidé se opět mohou těšit na Beachvolejbalové a sportovní léto

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: zloděj si odnesl alkohol a tabákové výrobky; hledaný muž putoval do vězení
Sdílet článek
Neznámý zloděj, který se v neděli 9. června po třetí hodině ráno vloupal do restaurace na Karlově náměstí v Třebíči, napáchal škodu za více jak patnáct tisíc korun. V restauraci odcizil alkohol a tabákové výrobky. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
image-1
Nalezenou peněženku si muž nechal
Policisté dopadli čtyřiatřicetiletého muže z Třebíčska, který si nechal peněženku nalezenou v Jihlavě a navíc zneužil platební kartu, kterou v ní měl majitel uloženou. K případu došlo v první polovině května. "V dopoledních hodinách jel muž v městské hromadné dopravě, kde našel na zemi cizí peněženku. Kromě peněz v ní byla uložena také platební karta. Peněženku si muž nechal a kartou hned po vystoupení zaplatil za svůj nákup. Ještě se pokusil zaplatit prostřednictvím karty v jiném obchodě, úspěšný už ale v tomto případě nebyl. Po přijetí trestního oznámení začali policisté případ prověřovat a pátrat po pachateli. Podezřelého muže se jim podařilo dopadnout a na základě shromážděných důkazů mu sdělili podezření ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Hledaný muž putoval do vězení
Policisté vypátrali muže, na kterého byl okresním soudem vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. "Hledaného osmatřicetiletého muže nalezli v neděli 9. června po deváté hodině dopoledne na ulici Brněnská ve Žďáře nad Sázavou. Policisté hledaného muže odvezli na oddělení k provedení nezbytných úkonů. Po provedení všech nezbytných úkonů byl hledaný muž převezen do brněnské věznice", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Žena nadýchala přes tři a půl promile, skončila na záchytce
V pondělí 10. června krátce před desátou hodinou večer vyjížděli policisté do lokality ulice Radětínská v Pelhřimově, kde se nacházela značně opilá žena. "Policisté zjistili, že se jedná o šestatřicetiletou ženu, která nebyla schopna stát a při pokusech vstát padala. Žena se neorientovala a nebyla schopna samostatné chůze. Při dechové zkoušce jí policisté naměřili hodnotu 3,52 promile alkoholu. Značně opilou ženu policisté zajistili a odvezli ji na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala M. Lébrová.

Opilý muž skončil na záchytce
V pondělí 10. června nalezli policisté před třetí hodinou odpoledne na silnici u obce Otradice na Třebíčsku značně opilého muže, který šel nejistou chůzí a ohrožoval svým jednáním sebe i ostatní účastníky silničního provozu. "Muž byl zmatený a nebyl schopen se o sebe postarat. Policisté zjistili, že se jedná o dvaapadesátiletého muže z Plzeňska. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,92 promile alkoholu. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla J. Kroutilová.

Řidička havarovala
V pondělí 10. června jela krátce před sedmou hodinou ráno řidička vozidla VW ve směru od obce Nová Ves na Třebíč. "Vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy nezvládla řízení a vyjela s autem mimo silnici, kde havarovala. Při nehodě nedošlo ke zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Alkohol u řidičky policisté provedenou dechovou zkouškou vyloučili. Při havárii vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než padesát tisíc korun. Řidička je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy. (Foto - horní obrázek vlevo)

Řidička havarovala
V pondělí 10. června po deváté hodině dopoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě, ke které došlo na silnici I/38 u obce Štoky na Havlíčkobrodsku. "Dvaatřicetiletá řidička jedoucí od obce Červený Kříž s osobním vozidlem Škoda Fabia se plně nevěnovala řízení, zřejmě na okamžik usnula, přejela s vozidlem do protisměru a následně mimo komunikaci. Vozidlo se několikrát přetočilo přes střechu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidičky a dvou dětí, kteří byly převezeni zdravotnickou záchrannou službou do jihlavské nemocnice", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u řidičky vyloučili. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě za pětatřicet tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - horní obrázek vpravo)

Střet vozidel
V pondělí 10. června došlo u Kostelce na Jihlavsku v ranních hodinách ke dvěma nehodám krátce po sobě s účastí celkem pěti vozidel, při kterých se zranili dva lidé. "Po šesté hodině ráno jel řidič automobilu Seat Toledo ve směru od Jihlavy, vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy dostal smyk, vozidlo přejelo do protisměru a následně mimo komunikaci, kde narazilo do oplocení. Ke zranění při nehodě nedošlo", uvedla Jana Kroutilová. Škoda, která při havárii vznikla, přesáhla čtyřicet tisíc korun. Řidič je podezřelý ze spáchání dopravního přestupku.
Krátce po půl sedmé ráno jela ve směru na Jihlavu dvaašedesátiletá řidička vozidla Škoda Octavia a při přejíždění z pravého jízdního pruhu do levého narazila do automobilu VW Golf. Následně byla octavie odražena směrem vpravo a narazila ještě do automobilu Paragan Master. Dále došlo k odražení vozidla Volkswagen do protisměru, kde se střetlo s automobilem Škoda Superb. Při dopravní nehodě utrpěli zranění dva řidiči, oba byli převezeni do jihlavské nemocnice. Při nehodě došlo ke škodě přibližně za 300 tisíc korun. Řidička vozidla Škoda Octavia je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.
Provedenými dechovými zkouškami policisté u všech řidičů požití alkoholu vyloučili. (Foto - oba dolní obrázky)

Střet čtyř vozidel
V pondělí 10. června po třetí hodině odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo v obci Sazomín na Žďársku. "Dvacetiletý řidič jedoucí od obce Vatín s osobním vozidlem Seat nedodržel dostatečnou vzdálenost za před ním stojícím vozidlem Volkswagen, a došlo ke střetu. Auto Volkswagen bylo střetu odhozeno vpřed do stojícího vozidla Škoda, kdy i škodovka byla odhozena do před ní stojícího vozu Ford, jehož řidič zastavil z důvodu vzniklé dopravní situace před ním, kdy před sebou měl auta, která odbočovala. Při dopravní nehodě došlo ke zranění jednoho z řidičů", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté provedenými dechovými zkouškami přítomnost alkoholu u všech řidičů vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě na zúčastněných vozidlech za více než 400 tisíc korun.

Dopravní nehoda
V pondělí 10. června po třetí hodině odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo na ulici Marie Majerové v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. "Čtyřicetiletá řidička jedoucí s osobním vozem Peugeot nezvládla řízení při zajíždění do parkovacího stání, vozidlo jí sjelo na protější stranu, kde narazilo do zaparkovaného vozidla Škoda. Ke zranění osob nedošlo", informovala M. Lébrová. Dechová zkouška u ženy vykázala pozitivní hodnotu s výsledkem 2,87 promile alkoholu. Opakovaná zkouška přítomnost alkoholu potvrdila a vykázala obdobnou hodnotu. Následně se žena podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Řidičce byla další jízda zakázána a policisté jí zadrželi řidičský průkaz. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě na vozidlech za více než padesát tisíc korun. Dopravní nehodu a veškeré její související okolnosti policisté šetří.

Usedl za volant v době zákazu řízení
Policisté zastavili v pondělí 10. června po sedmé hodině ráno osobní auto Škoda, které jelo po silnici I/37 u obce Polnička a zjistili, že čtyřiatřicetiletý řidič má od dubna na základě rozhodnutí městského soudu uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu 24 měsíců. "V další jízdě pokračovat nesměl. Policisté případ zadokumentovali a muži sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení", uvedla M. Lébrová.

Řidič pod vlivem alkoholu
V neděli 9. června krátce před druhou hodinou v noci zastavili policisté v ulici Žižkova v Pacově na Pelhřimovsku osobní auto Volkswagen. "U osmatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,19 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované zkoušky. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 21. červen
(8. červen kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 21. 6.:
Pondělí po neděli čtvrté po Svatém Duchu Sv. Aloise Gonzagy, vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 8. 6. (21. 6.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: