Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
21.6.: Muž a žena z Třeště vyráběli a prodávali pervitin, skončili s pouty na rukou

20.6.: Z policejního deníku: vandal posprejoval lokomotivu; zloděj v obchodě byl dopaden; žena nadýchala téměř 3,5 promile

20.6.: Výměnu řidičských průkazů urychlí bankovní identita, jen na Vysočině si je musí do konce roku vyměnit patnáct tisíc lidí

20.6.: Vzpomínka na betlémáře, malíře a kapelníka Josefa Lišku v jeho rodné Třešti

20.6.: Svatojánská noc na Michalově statku

20.6.: Pouť ke kostelíku svatého Jana Křtitele s jihlavskými havířky

20.6.: Policisté na dálnici D1 kontrolovali zaparkovaná nákladní auta, zadokumentovali čtyřiatřicet přestupků

20.6.: Pobyt na přírodní terase pacientům v novoměstské nemocnici svědčí. Často ani nechtějí domů

20.6.: Na silnici I/37 mezi obcemi Rousměrov a Laštovičky zemřel při nehodě řidič osobního auta

20.6.: Krajské volby budou 20. - 21. září, kandidátní listiny do zastupitelstev lze podávat do 16. července

20.6.: Bratry, kteří mají na Žďársku na svědomí vloupání a krádeže, policisté dopadli

19.6.: Zraněný muž, který ležel na hradebním parkánu v Jihlavě, nadýchal přes čtyři promile

19.6.: Z policejního deníku: zloděj ukradl ze stavební buňky nářadí za 150 tisíc; zloděj ukradl z garáže elektrokolo

19.6.: Výstava Otisky Staré Říše, Zdeněk Řezníček a jeho přátelství s Josefem Florianem a Bohuslavem Reynkem v zámeckých konírnách v Třebíči

19.6.: Vodní ráj v Jihlavě zahájí letní sezonu v sobotu 22. června, důvodem zpoždění je výstavba krytého plaveckého bazénu. Lidé se opět mohou těšit na Beachvolejbalové a sportovní léto

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: vloupání do karavanu; nález dělostřeleckého granátu z druhé světové války; opilý cyklista boural
Sdílet článek
Neznámý zloděj, který se u hřiště v ulici Sokolovská v Jihlavě v době od konce května do soboty 8. června vloupal do karavanu, způsobil majiteli škodu za necelých deset tisíc korun. Pachatel poškodil dveře a ukradl skládací židle. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, případ prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
image-1
Nález munice
Předmět připomínající munici nalezl muž při procházce lesem v sobotu 8. června po poledni u obce Rokytno na Žďársku. "Přivolaní policisté místo nálezu zajistili a vyžádali si součinnost policejního pyrotechnika z brněnské expozitury, který předmět identifikoval jako dělostřelecký granát, pocházející z období druhé světové války. Munici zajistil a převezl k dalšímu opatření a následné likvidaci", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. (Foto)

Celostátně hledaný muž skončil za mřížemi
Policisté vypátrali muže, na kterého byl okresním soudem vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. "Hledaného osmačtyřicetiletého muže nalezli v neděli 9. června kolem osmé hodiny ráno na ulici Komenského v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku. Policisté hledaného muže odvezli na oddělení k provedení nezbytných úkonů a následně jeho další cesta směřovala do českobudějovické věznice", uvedla M. Lébrová.

Policisté vypátrali hledaného muže
V sobotu 8. června po jedenácté hodině večer vypátrali policisté muže, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Hledaného šestatřicetiletého muže vypátrali na ulici Marie Majerové v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. "Muže policisté zadrželi a odvezli ho na oddělení k provedení nezbytných úkonů, neboť na muže byl vydán okresním soudem příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Po provedení všech nezbytných úkonů směřoval hledaný muž do věznice v Hradci Králové", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté budou zjišťovat, zda se muž nedopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Krádež recidivistovi tentokrát nevyšla
Ze spáchání trestného činu je podezřelý třiatřicetiletý muž, který se v sobotu 8. června před jednou hodinou odpoledne v obchodě v ulici Okružní v Jihlavě pokusil ukrást téměř sto kusů čokoládových tyčinek. Muž vzal cukrovinky v krabicích za více než dva tisíce korun a běžel ke dveřím. "Krádež ale nezůstala bez povšimnutí, muže zastavil pracovník prodejny a na místo byli přivoláni policisté. Podezřelého muže odvezli na oddělení k provedení nezbytných úkonů. Jedná se o muže, který byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již soudně trestán a odpykal si i nepodmíněný trest odnětí svobody. Policejní inspektor sdělil recidivistovi ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Opilý muž skončil na záchytce
V neděli 9. června nalezli policisté v Jemnici na Třebíčsku po jedné hodině odpoledne v parku značně opilého muže, který ležel na travnaté ploše. "Nereagoval a nebyl schopen ani samostatně vstát. Vzhledem k jeho stavu přivolali policisté na místo také zdravotnickou záchrannou službu. Po vyšetření čtyřicetiletého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota přes tři promile alkoholu", uvedla J. Kroutilová.

Opilý muž skončil na záchytce
V neděli 9. června kolem jedné hodiny v noci přijali policisté oznámení od muže, který měl obavu o svého souseda, neboť z jeho chování vyplynulo, že by si mohl chtít ublížit. "Policisté vyjeli do ubytovacího zařízení ve Velkém Meziříčí na Žďársku, kde se měl muž nacházet. Při dechové zkoušce naměřili policisté dvaatřicetiletému muži hodnotu 2,90 promile alkoholu. Policisté opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala Michaela Lébrová.

Opilý cyklista havaroval
V sobotu 8. června havaroval kolem osmé hodiny večer cyklista jedoucí na kole v Jihlavě po ulici Březinovy sady ve směru k ulici Brněnská. "Narazil do sloupku dopravního značení a oplocení. Při dopravní nehodě se cyklista zranil a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do jihlavské nemocnice. Policisté u šestatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,3 promile alkoholu. Také opakovaná zkouška u něho ukázala obdobnou hodnotu", uvedla Jana Kroutilová. Dopravní nehodu a veškeré její související okolnosti policisté šetří. Cyklista je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.

Dopravní nehoda
V neděli 9. června došlo na křižovatce silnic I/38 a III/4102 u obce Martínkov na Třebíčsku k dopravní nehodě, při které se zranili tři lidé. "Po druhé hodině odpoledne jela osmadvacetiletá řidička auta VW Transportér ve směru od Martínkova a na křižovatce nedala přednost vozidlu Audi, jehož řidič jel po hlavní silnici ve směru na Moravské Budějovice. Řidič ve snaze střetu zabránit, strhl řízení a vyjel mimo komunikaci. Ke střetu vozidel nedošlo. Při dopravní nehodě utrpěli zranění tři spolujedoucí z vozidla Audi", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté dechovou zkouškou požití alkoholu nezjistili. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za sto tisíc korun.

Řidička havarovala, zraněnou ji do nemocnice transportoval vrtulník
V neděli 9. června po šesté hodině večer přijali policisté o dopravní nehodě, která se stala mezi obcemi Dolní Rožínka a Střítež na Žďársku. "Šestadvacetiletá řidička jedoucí s osobním autem Mercedes Benz po projetí zatáčky zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti dostala s vozem smyk, který nezvládla, přejela do protisměru a následně mimo silnici, kde se auto přetočilo na bok. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidičky, která byla letecky transportována do jihlavské nemocnice. Její spolujedoucí byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do novoměstské nemocnice k ošetření", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté u řidičky s ohledem na zranění nebyla provedena dechová zkouška, proto byl zajištěn odběr krve v nemocnici. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě za 400 tisíc korun.

Střet vozidla s cyklistou
V sobotu 8. června po druhé hodině odpoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě, k obci Kejžlice na Pelhřimovsku. "Osmačtyřicetiletý řidič jedoucí směrem na obec Světlá nad Sázavou s osobním vozem Fiat při předjíždění cyklisty jedoucího stejným směrem zavadil o cyklistu zpětným zrcátkem, a došlo k pádu cyklisty z kola. Cyklista utrpěl zranění a byl převezen zdravotnickou záchrannou službou do pelhřimovské nemocnice k ošetření", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté provedenými dechovými zkouškami u řidiče i cyklisty přítomnost alkoholu vyloučili, dopravní nehodu šetří.

Střet vozidel
V sobotu 8. června po osmé hodině večer došlo na křižovatce mezi obcemi Skryje a Chrastice na Havlíčkobrodsku k dopravní nehodě. "Osmnáctiletá řidička jedoucí s osobním vozem Volkswagen vjela do křižovatky ve chvíli, kdy po hlavní silnici jelo auto Ford, a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění obou řidiček, které byly zdravotnickou záchrannou službou na místě ošetřeny", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté dechovými zkouškami u řidiček přítomnost alkoholu vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě na vozidlech ve výši 140 tisíc korun. Dopravní nehoda byla s řidičkou vozidla Volkswagen vyřešena na místě uložením pokuty v příkazním řízení.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 21. červen
(8. červen kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 21. 6.:
Pondělí po neděli čtvrté po Svatém Duchu Sv. Aloise Gonzagy, vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 8. 6. (21. 6.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: