Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
21.6.: Muž a žena z Třeště vyráběli a prodávali pervitin, skončili s pouty na rukou

20.6.: Z policejního deníku: vandal posprejoval lokomotivu; zloděj v obchodě byl dopaden; žena nadýchala téměř 3,5 promile

20.6.: Výměnu řidičských průkazů urychlí bankovní identita, jen na Vysočině si je musí do konce roku vyměnit patnáct tisíc lidí

20.6.: Vzpomínka na betlémáře, malíře a kapelníka Josefa Lišku v jeho rodné Třešti

20.6.: Svatojánská noc na Michalově statku

20.6.: Pouť ke kostelíku svatého Jana Křtitele s jihlavskými havířky

20.6.: Policisté na dálnici D1 kontrolovali zaparkovaná nákladní auta, zadokumentovali čtyřiatřicet přestupků

20.6.: Pobyt na přírodní terase pacientům v novoměstské nemocnici svědčí. Často ani nechtějí domů

20.6.: Na silnici I/37 mezi obcemi Rousměrov a Laštovičky zemřel při nehodě řidič osobního auta

20.6.: Krajské volby budou 20. - 21. září, kandidátní listiny do zastupitelstev lze podávat do 16. července

20.6.: Bratry, kteří mají na Žďársku na svědomí vloupání a krádeže, policisté dopadli

19.6.: Zraněný muž, který ležel na hradebním parkánu v Jihlavě, nadýchal přes čtyři promile

19.6.: Z policejního deníku: zloděj ukradl ze stavební buňky nářadí za 150 tisíc; zloděj ukradl z garáže elektrokolo

19.6.: Výstava Otisky Staré Říše, Zdeněk Řezníček a jeho přátelství s Josefem Florianem a Bohuslavem Reynkem v zámeckých konírnách v Třebíči

19.6.: Vodní ráj v Jihlavě zahájí letní sezonu v sobotu 22. června, důvodem zpoždění je výstavba krytého plaveckého bazénu. Lidé se opět mohou těšit na Beachvolejbalové a sportovní léto

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: opilý řidič boural; opilý muž obtěžoval na vlakovém nádraží kolem jdoucí, nadýchal přes tři promile
Sdílet článek
Řidič osobního auta Ford Focus v sobotu 25. května kolem deváté hodiny večer na silnici ve směru k obci Vaneč na Třebíčsku po projetí zatáčky vyjel s vozem mimo silnici přes stromový porost na pole, kde boural. Při nehodě utrpěli řidič i jeho spolujedoucí zranění a museli vyhledat lékařské ošetření. Policisté u osmačtyřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 0,93 promile alkoholu. Stejnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Navíc muž nepředložil řidičský průkaz. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za pětatřicet tisíc korun. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy, dopravní nehodu a veškeré její související okolnosti policisté šetří. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová. (Foto)
image-1
Opilý agresivní muž skončil na policejní služebně
V neděli 26. května přijali policisté po půlnoci oznámení o agresivním muži, který obtěžoval hosty společenské akce konající se v Telči na Jihlavsku. Na místě policisté zjistili, že se jedná o devětačtyřicetiletého muže, který byl značně opilý. "Na akci ostatní účastníky slovně i fyzicky napadal a vyhrožoval násilím. Policisté opilého muže zajistili a odvezli ho na oddělení k provedení nezbytných úkonů. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,55 promile alkoholu", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání proti občanskému soužití.

Muž měl přes tři promile alkoholu
V neděli 26. května byli policisté v Jihlavě po třetí hodině odpoledne přivoláni na vlakové nádraží, kde opilý muž v hale vulgárně urážel kolemjdoucí, pokřikoval, rozléval alkohol na podlahu a odmítal prostor opustit. "Na místo vyjeli policisté a provedli šetření. Opilý muž odmítal uposlechnout pokyny. Policisté ho zajistili a odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Při dechové zkoušce sedmatřicetiletému muži naměřili hodnotu 3,13 promile alkoholu", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání proti veřejnému pořádku.

Řidič pod vlivem alkoholu havaroval
V sobotu 25. května krátce před druhou hodinou v noci přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo v obci Dolní Krupá na Havlíčkobrodsku. "Devatenáctiletý řidič jedoucí od Havlíčkova Brodu s osobním vozem Citroën po projetí zatáčky nezvládl řízení, přejel na vyvýšený chodník, kde narazil přední částí vozidla do studny. Při dopravní nehodě došlo ke zranění spolujedoucí, která byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Provedená dechová zkouška u řidiče vykázala pozitivní hodnotu, která činila 1,41 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná dechová zkouška. Následně se muž podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě za devadesát tisíc korun. Úkony trestního řízení byly zahájeny pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dopravní nehodu policisté nadále prověřují.

Střet tří vozidel
V pátek 24. května došlo po páté hodině večer na silnici v obci Hodice na Jihlavsku k dopravní nehodě tří vozidel. "Jednadvacetiletý řidič auta Škoda Octavia jedoucí ve směru na Telč se plně nevěnoval řízení a nedodržel dostatečnou bezpečnou vzdálenost za osobním vozem před ním, do kterého narazil. Automobil byl po nárazu odmrštěn a narazil do před ním jedoucího vozidla Opel. Při nehodě utrpěl zranění spolujedoucí z vozidla Octavia", informovala J. Kroutilová. Policisté provedenou dechovou zkouškou u řidičů požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla škoda přibližně za 120 tisíc korun. Řidič automobilu Škoda Octavia je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Střet vozidel
Policisté vyjížděli v sobotu 25. května po osmé hodině ráno k dopravní nehodě k obci Knyk na Havlíčkobrodsku v místě tříramenné křižovatky. "Pětačtyřicetiletá řidička jedoucí od obce Rozňák s vozem Ford Galaxy nedodržela bezpečnou vzdálenost za před ní jedoucím autem Ford Mondeo, které zpomalilo z důvodu vzniklé dopravní situace, a došlo ke střetu. Vozidlo Ford Mondeo bylo po střetu odraženo do před ním odbočujícího vozidla Renault. Při dopravní nehodě došlo ke zranění tří osob", uvedla Michaela Lébrová. Policisté provedenými dechovými zkouškami přítomnost alkoholu u všech řidičů vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě na vozidlech za více než 150 tisíc korun. Dopravní nehoda byla s řidičkou vyřešena na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Dopravní nehoda
V sobotu 25. května po páté hodině odpoledne v ulici Karlov ve Velkém Meziříčí došlo k dopravní nehodě. "Čtyřiatřicetiletý řidič jedoucí s osobním vozidlem Subaru od čerpací stanice vjel do křižovatky ve chvíli, kdy po hlavní silnici směrem na Velkou Bíteš jelo osobní auto Ford, a došlo ke střetu. Vozidlo Ford bylo po střetu odmrštěno na chodník, kde se střetlo s kovovým zábradlím a sloupem veřejného osvětlení. Ke zranění osob nedošlo", uvedla Michaela Lébrová. Policisté provedenými dechovými zkouškami přítomnost alkoholu u obou řidičů vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě za 260 tisíc korun.

Řidička pod vlivem alkoholu
Policisté kontrolovali v pátek 24. května před pátou hodinou odpoledne v ulici Nádražní v Počátkách na Pelhřimovsku řidičku osobního auta Škoda. "Výsledek dechové zkoušky u třiapadesátileté ženy byl pozitivní a naměřená hodnota činila 2,14 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované dechové zkoušky, které vykázaly hodnoty ještě vyšší. V další jízdě již pokračovat nesměla a na místě jí policisté zadrželi řidičský průkaz", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Žena svým jednáním naplnila znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Opilý řidič
V sobotu 25. května zastavili policisté na Masarykově náměstí v Jihlavě před devátou hodinou večer vozidlo Audi. "U osmadvacetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,46 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", uvedla J. Kroutilová. Následně sdělil policejní inspektor muži podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 21. červen
(8. červen kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 21. 6.:
Pondělí po neděli čtvrté po Svatém Duchu Sv. Aloise Gonzagy, vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 8. 6. (21. 6.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: