Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
21.6.: Muž a žena z Třeště vyráběli a prodávali pervitin, skončili s pouty na rukou

20.6.: Z policejního deníku: vandal posprejoval lokomotivu; zloděj v obchodě byl dopaden; žena nadýchala téměř 3,5 promile

20.6.: Výměnu řidičských průkazů urychlí bankovní identita, jen na Vysočině si je musí do konce roku vyměnit patnáct tisíc lidí

20.6.: Vzpomínka na betlémáře, malíře a kapelníka Josefa Lišku v jeho rodné Třešti

20.6.: Svatojánská noc na Michalově statku

20.6.: Pouť ke kostelíku svatého Jana Křtitele s jihlavskými havířky

20.6.: Policisté na dálnici D1 kontrolovali zaparkovaná nákladní auta, zadokumentovali čtyřiatřicet přestupků

20.6.: Pobyt na přírodní terase pacientům v novoměstské nemocnici svědčí. Často ani nechtějí domů

20.6.: Na silnici I/37 mezi obcemi Rousměrov a Laštovičky zemřel při nehodě řidič osobního auta

20.6.: Krajské volby budou 20. - 21. září, kandidátní listiny do zastupitelstev lze podávat do 16. července

20.6.: Bratry, kteří mají na Žďársku na svědomí vloupání a krádeže, policisté dopadli

19.6.: Zraněný muž, který ležel na hradebním parkánu v Jihlavě, nadýchal přes čtyři promile

19.6.: Z policejního deníku: zloděj ukradl ze stavební buňky nářadí za 150 tisíc; zloděj ukradl z garáže elektrokolo

19.6.: Výstava Otisky Staré Říše, Zdeněk Řezníček a jeho přátelství s Josefem Florianem a Bohuslavem Reynkem v zámeckých konírnách v Třebíči

19.6.: Vodní ráj v Jihlavě zahájí letní sezonu v sobotu 22. června, důvodem zpoždění je výstavba krytého plaveckého bazénu. Lidé se opět mohou těšit na Beachvolejbalové a sportovní léto

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: vandal poničil vstupní dveře, škoda je padesát tisíc; opilá agresivní žena skončila na záchytce
Sdílet článek
Neznámý vandal poškodil v době od konce dubna do úterý 7. května poškodil vstupní dveře domu na Masarykově náměstí v Jihlavě, čímž způsobil přibližně škodu za padesát tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, případ prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
image-1
Krádež brány
Policisté prověřují případ krádeže brány, ke kterému došlo na ulici Nad Zámkem v Třebíči. "Pachatel v době od čtvrtka 16. května do neděle odcizil zadní bránu objektu firmy, jednalo se o kovovou bránu šedé barvy v délce necelé čtyři metry. Majiteli vznikla škoda přibližně za pětadvacet tisíc korun", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ prověřují a po pachateli pátrají.

Opilý muž skončil na záchytce
Ve čtvrtek 23. května před jedenáctou hodinou večer přijali policisté oznámení o muži, který se pohybuje v areálu firmy ve Ždírci nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, je agresivní a zřejmě opilý. "Policisté na místě zjistili, že šestatřicetiletý muž vešel do objektu firmy na ulici Nádražní, kde byl zastaven pracovníky ostrahy. Tyto začal fyzicky a vulgárně napadat, proto ho vyvedli ven, kde ve své agresi pokračoval. Muž se odmítl podrobit dechové zkoušce, ale i přes to jevil známky opilosti, kdy špatně koordinoval své pohyby a byl z něj cítit alkohol", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté muže zajistili a odvezli ho na záchytku k vystřízlivění. Muž je podezřelý z přestupku proti občanskému soužití.

Opilá agresivní žena skončila na záchytce
Ve čtvrtek 23. května přijali policisté v Jihlavě před jednou hodinou ráno oznámení o agresivní ženě, která se nacházela na ulici nedaleko centra města a chovala se hlučně. "Byla pod vlivem alkoholu, pokřikovala a dobývala se do domu. Na místo vyjela hlídka situaci prověřit. Žena odmítala svého jednání zanechat a uposlechnout pokyny. Policisté ji zajistili a odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Při dechové zkoušce třiačtyřicetileté ženě naměřili hodnotu 2,69 promile alkoholu", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání proti veřejnému pořádku.

Střet vozidla s chodkyní
Ve čtvrtek 23. května po druhé hodině odpoledne došlo v Humpolci na Pelhřimovsku na místní komunikaci ulice Lužická ke střetu vozidla s chodkyní. "Sedmatřicetiletý řidič při couvání s vozidlem Volkswagen Crafter srazil po chodníku jdoucí ženu. Dvaasedmdesátiletá chodkyně po střetu upadla na komunikaci a utrpěla zranění, se kterým byla zdravotnickou záchrannou službou převezena do pelhřimovské nemocnice", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté při dechové zkoušce požití alkoholu u účastníků nehody vyloučili. Dopravní nehodu šetří.

Za volantem pod vlivem drog a bez řidičáku
Dnes, 24. května, krátce po druhé hodině v noci zastavili policisté v ulici Mírová v Havlíčkově Brodě řidiče osobního auta Škoda. "Test na přítomnost omamných a psychotropních látek u dvaatřicetiletého řidiče ukázal pozitivní hodnotu na marihuanu a pervitin. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu bezdůvodně odmítl. Dechová zkouška u něj byla negativní. Policisté dále zjistili, že muž není držitelem příslušného řidičského oprávnění. V další jízdě již pokračovat nesměl", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Muž je podezřelý z přestupků na úseku dopravy, ze kterých se bude zpovídat před příslušným správním orgánem.

Řidič je podezřelý z přestupku
Ve čtvrtek 23. května po sedmé hodině ráno zastavili policisté v obci Stržanov na Žďársku řidiče osobního auta Škoda. U třiatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu do promile alkoholu. "Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované zkoušky, které vykázaly obdobné hodnoty. Řidič požití alkoholu doznal a s naměřenými hodnotami souhlasil. Policisté muži další jízdu zakázali", uvedla M. Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy, které policisté šetří.

Muž řídil auto přes zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý osmadvacetiletý muž, který řídil vozidlo přes uložený zákaz a navíc byl pod vlivem drog. Ve středu 22. května jel s automobilem Citroen před devátou hodinou večer v Třebíči po ulici Pražská. "Policisté zjistili, že má řidič soudem uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do roku 2027. Dechová zkouška byla u muže negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test u řidiče ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin. Lékařskému vyšetření se odmítl bezdůvodně podrobit a dopustil se tak přestupku. Další jízdu policisté řidiči zakázali", uvedla Jana Kroutilová. Muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Řidič je dále podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 21. červen
(8. červen kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 21. 6.:
Pondělí po neděli čtvrté po Svatém Duchu Sv. Aloise Gonzagy, vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 8. 6. (21. 6.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: