Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
21.6.: Muž a žena z Třeště vyráběli a prodávali pervitin, skončili s pouty na rukou

20.6.: Z policejního deníku: vandal posprejoval lokomotivu; zloděj v obchodě byl dopaden; žena nadýchala téměř 3,5 promile

20.6.: Výměnu řidičských průkazů urychlí bankovní identita, jen na Vysočině si je musí do konce roku vyměnit patnáct tisíc lidí

20.6.: Vzpomínka na betlémáře, malíře a kapelníka Josefa Lišku v jeho rodné Třešti

20.6.: Svatojánská noc na Michalově statku

20.6.: Pouť ke kostelíku svatého Jana Křtitele s jihlavskými havířky

20.6.: Policisté na dálnici D1 kontrolovali zaparkovaná nákladní auta, zadokumentovali čtyřiatřicet přestupků

20.6.: Pobyt na přírodní terase pacientům v novoměstské nemocnici svědčí. Často ani nechtějí domů

20.6.: Na silnici I/37 mezi obcemi Rousměrov a Laštovičky zemřel při nehodě řidič osobního auta

20.6.: Krajské volby budou 20. - 21. září, kandidátní listiny do zastupitelstev lze podávat do 16. července

20.6.: Bratry, kteří mají na Žďársku na svědomí vloupání a krádeže, policisté dopadli

19.6.: Zraněný muž, který ležel na hradebním parkánu v Jihlavě, nadýchal přes čtyři promile

19.6.: Z policejního deníku: zloděj ukradl ze stavební buňky nářadí za 150 tisíc; zloděj ukradl z garáže elektrokolo

19.6.: Výstava Otisky Staré Říše, Zdeněk Řezníček a jeho přátelství s Josefem Florianem a Bohuslavem Reynkem v zámeckých konírnách v Třebíči

19.6.: Vodní ráj v Jihlavě zahájí letní sezonu v sobotu 22. června, důvodem zpoždění je výstavba krytého plaveckého bazénu. Lidé se opět mohou těšit na Beachvolejbalové a sportovní léto

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: zloděj ukradl televizory, mikrovlnky i varné konvice; mladík se opil, skončil v nemocnici
Sdílet článek
Neznámý zloděj, který se v době od druhé poloviny dubna do soboty 18. května na ulici Mírová v Hrotovicích na Třebíčsku vloupal do ubytovny, napáchal škodu kolem sedmdesáti tisíc korun. Lupič si z pokojů odnesl televizory, dále si z domu odnesl mikrovlnné trouby a rychlovarné konvice. Další škodu způsobil poškozením dveří a vnitřního vybavení. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, případ prověřují, po pachateli a odcizených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
image-1
Recidivista se vloupal do vozidel
Policisté objasnili dva případy vloupání do zaparkovaných vozidel z března v Jihlavě. Na základě shromážděných důkazů sdělil policejní inspektor podezření ze spáchání přečinu krádeže pětatřicetiletému muži. V minulosti byl již opakovaně odsouzen za různorodou trestnou činnost a odpykal si i nepodmíněné tresty odnětí svobody. "V polovině března se muž vloupal do vozidla v Hruškových Dvorech a odcizil z něj nářadí. Majiteli vznikla škoda za bezmála dvacet tisíc korun. Přibližně o týden později se muž za použití násilí dostal do automobilu zaparkovaného na ulici Březinova a majitele připravil o nápoje uložené v zavazadlovém prostoru. Způsobil tak škodu přes dva tisíce korun", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Mladík byl pod vlivem alkoholu
Policisté šetří případ opilého mladistvého chlapce, který měl téměř dvě promile alkoholu. V sobotu 18. května přijali policisté v Chotěboři na Havlíčkobrodsku před osmou hodinou večer oznámení, že na ulici u obchodu leží nějaký mladík. "Na místě policisté zjistili, že se jedná o teprve patnáctiletého značně opilého chlapce. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota 1,79 promile alkoholu. Policisté přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která mladíka odvezla do havlíčkobrodské nemocnice. Informovali také rodiče chlapce. Policisté zjišťují, kdo požití alkoholu mladistvému umožnil a dopustil se tak protiprávního jednání. O případu dále informovali také odbor sociálně právní ochrany dětí", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Řidič osobního auta utrpěl zranění po srážce s vlakem
Na železničním přejezdu Stanovice - Nová Cerekev na Pelhřimovsku se v úterý 21. května kolem šesté hodiny srazilo osobní auto s vlakem. „Při nehodě utrpěl řidič osobního auta zranění a skončil v nemocnici", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Příčinu a okolnosti nehody policisté zjišťují. (Foto - horní obrázek)

Střet vozidla s autobusem
V pondělí 20. května jela před čtvrtou hodinou odpoledne čtyřiačtyřicetiletá řidička vozidla Kia po ulici Na Prutech ve Žďáře nad Sázavou. "Přijížděla ke křižovatce a chtěla odbočit. Při odbočování ale s autem narazila do autobusu, který v tu dobu jel po hlavní silnici ulice Vnitřní v přímém směru. Při dopravní nehodě se řidička zranila", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. U obou řidičů provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda kolem 200 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - spodní obrázek)

Střet vozidla s chodcem
V pondělí 20. května po jedenácté hodině dopoledne srazilo auto Škoda Octavia v ulici Strojírenská ve Žďáře nad Sázavou chodce. "Vozovku začal z chodníku přecházet osmaosmdesátiletý chodec v době, kdy tudy jel jednadvacetiletý řidič osobního auta a došlo ke střetu, muž po nárazu upadl na komunikaci. Chodec se při nehodě zranil a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do nemocnice", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté u řidiče i chodce při dechové zkoušce požití alkoholu vyloučili, dopravní nehodu šetří.

Řidič je podezřelý z trestného činu
V pondělí 20. května kontrolovali policisté po desáté hodině večer v ulici Karlov ve Velkém Meziříčí na Žďársku auto Škoda Fabia. "Zjistili, že řidičem je padesátiletý muž, který má od února na základě rozhodnutí městského úřadu vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel a usednout za volant by směl až příští rok v létě. V další jízdě již řidič nesměl pokračovat", informovala J. Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ policisté prověřují.

Řidič byl pod vlivem amfetaminu
V neděli 19. května kontrolovali policisté v ulici Cyrilometodějská v Třebíči po osmé hodině večer vozidlo Škoda Fabia. "Při dechové zkoušce u řidiče požití alkoholu nezjistili. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale u třiatřicetiletého muže ukázal pozitivní výsledek na amfetamin. Lékařskému vyšetření se bezdůvodně odmítl podrobit a dopustil se tak přestupku", uvedla J. Kroutilová. Další jízdu policisté řidiči zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Opilá řidička
V neděli 19. května zastavili policisté v ulici U Stínadel v Pelhřimově před druhou hodinou ráno auto Škoda Octavia. "U šestadvacetileté řidičky provedli dechovou zkoušku a naměřili jí hodnotu 1,76 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u ženy ukázaly také opakované zkoušky. Policisté řidičce zakázali další jízdu a přišla o řidičský průkaz", uvedla J. Kroutilová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ prověřují.

Řidič je podezřelý z přestupku
V neděli 19. května zastavili policisté před desátou hodinou večer v ulici Nerudova v Havlíčkově Brodě auto Peugeot. "Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Dále se muž podrobil testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na amfetamin a kokain. Další jízdu policisté řidiči zakázali. Podrobil se lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 21. červen
(8. červen kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 21. 6.:
Pondělí po neděli čtvrté po Svatém Duchu Sv. Aloise Gonzagy, vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 8. 6. (21. 6.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: