Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
21.6.: Muž a žena z Třeště vyráběli a prodávali pervitin, skončili s pouty na rukou

20.6.: Z policejního deníku: vandal posprejoval lokomotivu; zloděj v obchodě byl dopaden; žena nadýchala téměř 3,5 promile

20.6.: Výměnu řidičských průkazů urychlí bankovní identita, jen na Vysočině si je musí do konce roku vyměnit patnáct tisíc lidí

20.6.: Vzpomínka na betlémáře, malíře a kapelníka Josefa Lišku v jeho rodné Třešti

20.6.: Svatojánská noc na Michalově statku

20.6.: Pouť ke kostelíku svatého Jana Křtitele s jihlavskými havířky

20.6.: Policisté na dálnici D1 kontrolovali zaparkovaná nákladní auta, zadokumentovali čtyřiatřicet přestupků

20.6.: Pobyt na přírodní terase pacientům v novoměstské nemocnici svědčí. Často ani nechtějí domů

20.6.: Na silnici I/37 mezi obcemi Rousměrov a Laštovičky zemřel při nehodě řidič osobního auta

20.6.: Krajské volby budou 20. - 21. září, kandidátní listiny do zastupitelstev lze podávat do 16. července

20.6.: Bratry, kteří mají na Žďársku na svědomí vloupání a krádeže, policisté dopadli

19.6.: Zraněný muž, který ležel na hradebním parkánu v Jihlavě, nadýchal přes čtyři promile

19.6.: Z policejního deníku: zloděj ukradl ze stavební buňky nářadí za 150 tisíc; zloděj ukradl z garáže elektrokolo

19.6.: Výstava Otisky Staré Říše, Zdeněk Řezníček a jeho přátelství s Josefem Florianem a Bohuslavem Reynkem v zámeckých konírnách v Třebíči

19.6.: Vodní ráj v Jihlavě zahájí letní sezonu v sobotu 22. června, důvodem zpoždění je výstavba krytého plaveckého bazénu. Lidé se opět mohou těšit na Beachvolejbalové a sportovní léto

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Z policejního deníku: krádež plotu, zloděj si odnesl nádobí i sekeru; opilý řidič boural
Sdílet článek
Zloděj ze staveniště v ulici Radkovská v Telči na Jihlavsku v době od čtvrtka 16. května do ranních hodin následujícího dne ukradl mobilní oplocení včetně betonových patek. Škoda činí téměř čtyřicet tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Po zloději a odcizeném oplocení pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
image-1
Zloděj si odnesl příbory, mixér i hrnce
Policisté od soboty 18. května prověřují krádež v domě ve Štěpánově na Havlíčkobrodsku. K případu došlo od počátku měsíce do soboty 11. května. "Pachatel vnikl na oplocený pozemek u domu a následně do domu, ze kterého ukradl sadu příborů, mixér, hrnce, baterie a adaptér k notebooku, sekeru a jiné věci, čímž způsobil majiteli škodu přes třináct korun", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody. Případ prověřují a po pachateli pátrají.

Opilá žena skončila na záchytce
V pátek 17. května po desáté hodině večer přijali policisté oznámení o zjevně opilé ženě, která se nacházela na lavičce v parku na ulici Pichmannova v Pelhřimově. Na místě zjistili, že se jedná o šestatřicetiletou ženu, která nebyla schopna samostatné chůze a orientace. Při dechové zkoušce jí policisté naměřili hodnotu 2,68 promile alkoholu", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Opilou ženu odvezli ji na záchytku k vystřízlivění.

Opilý muž skončil na záchytce
V sobotu 18. května před pátou hodinou odpoledne byli policisté ve Žďáře nad Sázavou přivoláni na ulici Brodská k autobusové zastávce, kde polehával na zemi zjevně opilý muž a budil veřejné pohoršení. "Jednalo se o pětatřicetiletého muže, který nebyl schopen samostatné chůze a neorientoval se. Provedená dechová zkouška u něj vykázala hodnotu 3,06 promile alkoholu. Policisté opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Opilý řidič boural
V pátek 17. května před jedenáctou hodinou večer havaroval mezi obcemi Věžná a Černovice na Pelhřimovsku řidič osobního auta Peugeot. "Muž jel po silnici na obec Černovice, kdy uvedl, že mu před vozidlo vběhla srna, kdy na toto reagoval prudkým bržděním, dostal na mokré vozovce smyk, který nezvládl, vyjel mimo silnici do lesa, kde došlo ke střetu se stromy. Při nehodě došlo ke zranění řidiče, který byl ošetřen a převezen zdravotnickou záchrannou službou do pelhřimovské nemocnice", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté u třiatřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku, která vykázala pozitivní hodnotu 1,41 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované dechové zkoušky. Následně se muž podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Řidiči byl na místě dopravní nehody zadržen řidičský průkaz. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě za téměř padesát tisíc korun.

Střet vozidel
V pátek 17. května před jednou hodinou dopoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě ve Velké Bíteši na Žďársku. "Šestadvacetiletá řidička jedoucí s osobním vozem Škoda na ulici Kpt. Jaroše vjela do křižovatky ve chvíli, kdy po hlavní silnici jelo osobní vozidlo Volkswagen, a došlo ke střetu. "Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidičky, která byla zdravotnickou záchrannou službou převezena do třebíčské nemocnice k ošetření", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté provedenými dechovými zkouškami přítomnost alkoholu u obou řidičů vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě na vozidlech ve výši 300 tisíc korun.

Řidička nadýchala přes jedno promile
V sobotu 18. května před druhou hodinou v noci zastavili policisté v ulici M. Majerové v Třebíči osobní auto Volvo. "U třiapadesátileté ženy provedli dechovou zkoušku, při které jí naměřili hodnotu 1,1 promile alkoholu. Opakované zkoušky přítomnost alkoholu potvrdily a ukázaly u ní hodnoty ještě vyšší. Žena s naměřenými hodnotami souhlasila a požití alkoholu doznala. Policisté řidičce zakázali další jízdu a na místě jí zadrželi řidičský průkaz", uvedla M. Lébrová. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté prověřují.

Řidič pod vlivem alkoholu
V sobotu 18. května po deváté hodině večer zastavili policisté na ulici 5. května v Havlíčkově Brodě řidiče auta Renault. "Provedli u osmačtyřicetiletého řidiče dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,94 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované zkoušky, které vykázaly obdobné hodnoty. Policisté muži další jízdu zakázali", informovala M. Lébrová. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 21. červen
(8. červen kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 21. 6.:
Pondělí po neděli čtvrté po Svatém Duchu Sv. Aloise Gonzagy, vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 8. 6. (21. 6.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: