Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
21.6.: Muž a žena z Třeště vyráběli a prodávali pervitin, skončili s pouty na rukou

20.6.: Z policejního deníku: vandal posprejoval lokomotivu; zloděj v obchodě byl dopaden; žena nadýchala téměř 3,5 promile

20.6.: Výměnu řidičských průkazů urychlí bankovní identita, jen na Vysočině si je musí do konce roku vyměnit patnáct tisíc lidí

20.6.: Vzpomínka na betlémáře, malíře a kapelníka Josefa Lišku v jeho rodné Třešti

20.6.: Svatojánská noc na Michalově statku

20.6.: Pouť ke kostelíku svatého Jana Křtitele s jihlavskými havířky

20.6.: Policisté na dálnici D1 kontrolovali zaparkovaná nákladní auta, zadokumentovali čtyřiatřicet přestupků

20.6.: Pobyt na přírodní terase pacientům v novoměstské nemocnici svědčí. Často ani nechtějí domů

20.6.: Na silnici I/37 mezi obcemi Rousměrov a Laštovičky zemřel při nehodě řidič osobního auta

20.6.: Krajské volby budou 20. - 21. září, kandidátní listiny do zastupitelstev lze podávat do 16. července

20.6.: Bratry, kteří mají na Žďársku na svědomí vloupání a krádeže, policisté dopadli

19.6.: Zraněný muž, který ležel na hradebním parkánu v Jihlavě, nadýchal přes čtyři promile

19.6.: Z policejního deníku: zloděj ukradl ze stavební buňky nářadí za 150 tisíc; zloděj ukradl z garáže elektrokolo

19.6.: Výstava Otisky Staré Říše, Zdeněk Řezníček a jeho přátelství s Josefem Florianem a Bohuslavem Reynkem v zámeckých konírnách v Třebíči

19.6.: Vodní ráj v Jihlavě zahájí letní sezonu v sobotu 22. června, důvodem zpoždění je výstavba krytého plaveckého bazénu. Lidé se opět mohou těšit na Beachvolejbalové a sportovní léto

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: mladík poškodil dopravní značení
Sdílet článek
Policisté objasnili poškození dopravního značení, ke kterému došlo v pozdních nočních hodinách v druhé polovině února na silnici mezi obcemi Ždírec a Polná na Jihlavsku. Na základě shromážděných důkazů sdělil policejní inspektor ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání dvou trestných činů mladistvému chlapci. Mladík je podezřelý ze spáchání provinění poškození cizí věci a dále provinění poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. Došlo k poškození stovky směrových sloupků a dále dopravních značek, čímž vznikla škoda za více než sedmdesát tisíc korun. Případ policisté dále prověřují. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
image-1
Odcizení lavičky
Policisté pátrají po pachateli, který v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku ukradl před budovou sportovní haly litinovou lavičku a způsobil tak škodu kolem čtyř tisíc korun. K případu došlo od odpoledních hodin úterý 14. května do ranních hodin včerejšího dne. "Policisté provedli ohledání a zadokumentování místa činu, dále šetření v lokalitě. Případ šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku, po pachateli policisté pátrají", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová.

Opilého muže policisté zajistili
V úterý 14. května byli policisté v Jihlavě kolem deváté hodiny večer přivoláni na ulici Chlumova, kde ležel na chodníku zjevně opilý muž a pokřikoval po kolemjdoucích. "Policisté zjistili, že se jedná o osmatřicetiletého muže. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,9 promile alkoholu. Policisté opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Havárie pracovního stroje
Ve středu 15. května před třetí hodinou odpoledne přijali policisté oznámení o havárii pracovního stroje mezi obcemi Daňkovice a Borovnice na Žďársku. "Čtyřiadvacetiletý řidič jedoucí s kolovým traktorem Manitou uvedl, že na vozidle vznikla technická závada, kdy nebylo možné stroj bezpečně řídit a zastavit. Po projetí zatáčky přejel s pracovním strojem do protisměru a následně mimo silnici do příkopu, následkem čehož došlo k převrácení vozidla. Při nehodě došlo ke zranění řidiče, který byl převezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice k ošetření", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u řidiče vyloučili. Řidič na místě dopravní nehody uplatnil technickou závadu na vozidle. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě za více než jeden milion korun (Foto)

Havárie motocyklisty
Ve středu 15. května po sedmé hodině havaroval u obce Studénky na Jihlavsku řidič motocyklu Benelli. "Motorkář jel po kruhovém objezdu ve směru na Jihlavu. Vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy při naklonění motocyklu zavadil stojanem o vozovku, dostal smyk a havaroval. Při dopravní nehodě se pětapadesátiletý motocyklista zranil a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do jihlavské nemocnice", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Na motocyklu vznikla škoda přibližně za deset tisíc korun. Dechovou zkouškou policisté u řidiče požití alkoholu vyloučili. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Morokářka bourala
Ve středu 15. května havarovala v Třebíči řidička motocyklu. "Kolem půl třetí odpoledne jela čtyřicetiletá žena s motocyklem Juneng po silnici na Žerotínově náměstí ve směru k ulici 9. května, po projetí zatáčkou vyjela s motocyklem ze silnice a narazila do betonového obrubníku chodníku. Při dopravní nehodě se řidička zranila a byla zdravotnickou záchrannou službou převezena na ošetření do třebíčské nemocnice", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Dechovou zkouškou u řidičky požití alkoholu vyloučili. Dopravní nehodu policisté šetří.

Řidič havaroval
Ve středu 15. května jel po šesté hodině ráno na silnici u Hosova na Jihlavsku třicetiletý řidič vozidla Peugeot ve směru od Jihlavy. "Vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy nestačil včas zareagovat na vznikající kolonu vozidel a ve snaze zabránit střetu začal prudce brzdit, strhl řízení, s vozidlem dostal smyk a vyjel mimo komunikaci do příkopu, kde narazil do svahu a poté se automobil převrátil na bok. Ke zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření, nedošlo", uvedla Jana Kroutilová. Dechovou zkouškou policisté u řidiče požití alkoholu vyloučili. Na vozidle vznikla škoda přibližně za padesát tisíc korun. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidič je podezřelý z přestupku
Ve středu 15. května zastavili policisté před osmou hodinou v ulici Třebíčská v Náměšti nad Oslavou večer auto Suzuki. "Policisté provedli kontrolu. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Dále se devatenáctiletý muž podrobil testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na kokain. Další jízdu policisté řidiči zakázali", informovala Jana Kroutilová. Podrobil se lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidič pod vlivem alkoholu
Ve středu 15. května před šestou hodinou ranní zastavili policisté v ulici Humpolecká v Havlíčkově Brodě auto Škoda Octavia. "U řidiče naměřili při dechové zkoušce hodnotu přes půl promile alkoholu a obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté dvaapadesátiletému muži zakázali další jízdu", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Řidičský průkaz při kontrole nepředložil. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Muž je podezřelý z přestupku
Policisté zastavili ve středu 15. května po páté hodině odpoledne v ulici Podhradí v Žirovnici na Žďársku osobní auto Renault. "Kontrolou zjistili, že třiapadesátiletý muž, který usedl za volant vozidla, není držitelem příslušného řidičského oprávnění. V další jízdě již pokračovat nesměl", uvedla M. Lébrová. Z přestupkového jednání na úseku dopravy se bude muž zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Alkohol za volantem
Policisté zastavili ve středu 15. května krátce před osmou hodinou ranní v obci Ruda na Žďársku osobní auto Škoda, jehož řidičem byl šestašedesátiletý muž. "Ten se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce a její naměřená hodnota činila 0,96 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní a vykázalo obdobnou hodnotu. Policisté muži na místě zakázali další jízdu. Řidičský průkaz mu zadržen nebyl, neboť jej při kontrole nepředložil", informovala Michaela Lébrová. Muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupkového jednání na úseku dopravy.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 21. červen
(8. červen kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 21. 6.:
Pondělí po neděli čtvrté po Svatém Duchu Sv. Aloise Gonzagy, vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 8. 6. (21. 6.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: