Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
19.5.: Z policejního deníku: krádež plotu, zloděj si odnesl nádobí i sekeru; opilý řidič boural

19.5.: Výstava Co přinesl obchvat v havlíčkobrodském muzeu nabídne unikátní nález středověkého rudního mlýna

18.5.: Zvířecí rodinu v táborské zoo rozšířil mýval Rocket. ZOO Tábor je jediná zoo v Česku, která mývaly může přijímat

18.5.: Ze zámku ve Velkém Meziříčí: zpracování lnu

18.5.: Výstava fotografií Jaroslava Hedvábného s titulem Toulky Moravským Toskánském v jihlavské muzejní kavárně

18.5.: Sarajevo 1914: Řidič, který vstoupil do dějin, pocházel z Telče

18.5.: Policista roku 2023 – dva tituly zamířily na Vysočinu. Vítězem v kategorii Tým roku se stal vysočinský pracovní tým Falešný bankéř

18.5.: Festival Ji.hlava se prodlužuje a otevírá se místnímu publiku

17.5.: Zoologická zahrada v Jihlavě získala slona za za odchov čtyř mláďat aligátora čínského

17.5.: Z policejního deníku: policisté dopadli sprejera; pohřešovaného mladíka z Čáslavi vypátrali policisté na Vysočině

17.5.: Primář Karel Křikava: Chirurgie je náročný, ale velmi krásný a naplňující obor

17.5.: Pacientům před výměnou kolenního a kyčelního kloubu lékaři zodpoví dotazy

17.5.: Jihlavští kriminalisté dopadli pětatřicetiletého zloděje, který kradl rybářské náčiní, jízdní kola i dveře

17.5.: Jihlavský magistrát rozesílá občanům pokyny k platbě za odpady e-mailem

16.5.: Z policejního deníku: mladík poškodil dopravní značení

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: v Horní Cerekvi utonul pětačtyřicetiletý muž
Sdílet článek
V úterý 14. května kolem půl páté hodiny odpoledne přijali policisté oznámení o muži bez známek života na hladině Zámeckého rybníka v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku. Policisté vyjeli na místo včetně kompletní výjezdové služby kriminální policie a vyšetřování z Pelhřimova. Tělo zemřelého vytáhli na břeh potápěči z odboru speciálních potápěčských činností. Na základě prvotního šetření nezjistili kriminalisté zjevné známky násilí. U pětačtyřicetiletého muže byla k přesnému stanovení příčiny úmrtí nařízena pitva. Příčinu a veškeré okolnosti úmrtí muže kriminalisté prověřují. Uvedla to policejní mluvčí Michaela Lébrová.
image-1
Muž se vloupal do chalupy
Policisté objasnili vloupání do rekreačního objektu, ke kterému došlo o uplynulém víkendu v obci na Moravskobudějovicku na Třebíčsku. "V sobotu 11. května přijali v dopoledních hodinách oznámení od ženy, která našla ve své chalupě neznámého muže. Na místě policisté podezřelého sedmačtyřicetiletého muže zadrželi a odvezli na oddělení k provedení nezbytných úkonů", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Provedeným šetřením zjistili, že muž se do objektu vloupal oknem předchozího dne a v chalupě přespal. Zkonzumoval potraviny, vypil několik lahví alkoholu a vzal si pár drobností jako led světla, nůž a zrcátko. Odnést si ale muž už nic nestihl, protože ho v chalupě následně přistihla majitelka. Na základě shromážděných důkazů sdělili policisté muži podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody.

Objasněná vloupání do chatek
Jihlavští policisté dopadli dva muže, kteří se vloupali v obci nedaleko Luk nad Jihlavou na Jihlavsku do zahradních chatek a kůlny. Dále si vzali nezajištěné vozidlo, nějakou dobu s ním jezdili a následně jej nechali stát na polní cestě. "Na základě shromážděných důkazů sdělil policejní inspektor podezření ze spáchání trestných činů dvěma mužům ve věku pětadvacet a devětadvacet let. V únoru se vloupali do chatky, ve které rozházeli věci a odcizili sekeru. Škodu způsobil také majiteli jiné zahradní chatky, u které poškodili dveře. Škodu za více než dvacet tisíc korun způsobili muži při vloupání do kůlny, ze které si odnesli různé nářadí jako pily a vrtačky, dále odcizili malý motocykl. Na začátku února narazili na vozidlo s klíčky v zapalování a situace využili. S autem odjeli a následně vozidlo odstavili nedaleko obce", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Kromě spotřebovaných pohonných hmot vznikla majiteli automobilu škoda za více než deset tisíc korun ještě poškozením. Po dopadení podezřelých mužů se policistům podařilo odcizené věci vypátrat a převzali si je zpět jejich majitelé. Muži jsou podezřelí ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného užívání cizí věci.

Střet vozidel
V úterý 14. května se po desáté hodině večer na křižovatce u Červeného Kříže na Jihlavsku střetla dvě osobní auta. "Pětadvacetiletá řidička automobilu Volkswagen jela ve směru od obce Střítež a vjela do křižovatky, aniž by zastavila a dala přednost v jízdě vozidlu Cadillac, které jelo po hlavní silnici ve směru od Jihlavy na Havlíčkův Brod. V době dopravní nehody nebyla světelná signalizace v činnosti. Při nehodě se zranila řidička a zdravotnickou záchrannou službou byla převezena do jihlavské nemocnice", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté u obou řidičů při dechové zkoušce požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda za 650 tisíc korun. Řidička je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy. (Foto)

Cyklistka havarovala
V úterý 14. května po čtvrté hodině odpoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě, která se stala v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku. "Devětatřicetiletá cyklistka jedoucí od centra obce při odbočování na ulici Pod Vyšehradem nezvládla řízení, a havarovala. Při pádu na silnici utrpěla zranění, která byla ošetřena a převezena zdravotnickou záchrannou službou do havlíčkobrodské nemocnice", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u ženy vyloučili. Dopravní nehoda byla s řidičkou vyřešena uložením pokuty v příkazním řízení.

Střet vozidla s chodcem
V úterý 14. května došlo v Jihlavě na ulici Pražská ke střetu vozidla s chodcem. "Kolem třetí hodiny odpoledne jela čtyřicetiletá řidička auta Peugeot ve směru k ulici Romana Havelky a došlo ke střetu s chodcem, který v tu dobu přecházel komunikaci po vyznačeném přechodu pro chodce. Nezletilý chodec upadl po nárazu na silnici. Při dopravní nehodě utrpěl zranění a zdravotnickou záchrannou službou byl převezen na ošetření do jihlavské nemocnice. Do nemocnice byla převezena také řidička", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté při dechové zkoušce požití alkoholu u účastníků nehody vyloučili. Také test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl u řidičky negativní. Dopravní nehodu policisté šetří.

Cyklisté pod vlivem alkoholu
V úterý 14. května krátce před třetí hodinou ranní kontrolovali policisté dva cyklisty na ulici Liběcká ve Ždírci nad Doubravou na Havlíčkobrodsku. "U mužů ve věku osmnáct a devatenáct let provedli dechové zkoušky s pozitivními hodnotami. Mladšímu muži byla naměřena hodnota 1,61 promile alkoholu, kdy opakovaná zkouška vykázala obdobnou hodnotu. Devatenáctiletý muž nadýchal 1,25 promile alkoholu, kdy opakovaná měření vykázala hodnoty ještě vyšší. Policisté opilým cyklistům další jízdu zakázali", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Muži jsou podezřelí ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy, ze kterého se budou zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Opilý řidič před policisty utíkal, skončil na záchytce
V úterý 14. května krátce před desátou hodinou večer odhalili policisté na náměstí Svobody v Pacově na Pelhřimovsku řidiče osobního auta Škoda, který měl přes jedno promile alkoholu v dechu. "Po zastavení vozidla se dal řidič na útěk, v tom mu však zabránili policisté. U čtyřiačtyřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,20 promile alkoholu. Hodnoty ještě vyšší u něho ukázaly i opakované dechové zkoušky. Muž se následně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Policisté muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ prověřují.

Řidič pod vlivem alkoholu
V úterý 15. května před desátou hodinou dopoledne zastavili policisté v obci Vysoké na Žďársku osobní auto Škoda Octavia. "U čtyřiadvacetiletého řidiče naměřili při dechové zkoušce hodnotu do půl promile alkoholu a obdobnou hodnotu u něj ukázala také opakovaná zkouška. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil. Další jízda byla muži zakázána", uvedla M. Lébrová. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je 19. květen
(6. květen kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 19. 5.:
Středa po neděli po Nanebevstoupení Páně Sv. Petra Celestina, papeže a vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 6. 5. (19. 5.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: