Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
19.5.: Z policejního deníku: krádež plotu, zloděj si odnesl nádobí i sekeru; opilý řidič boural

19.5.: Výstava Co přinesl obchvat v havlíčkobrodském muzeu nabídne unikátní nález středověkého rudního mlýna

18.5.: Zvířecí rodinu v táborské zoo rozšířil mýval Rocket. ZOO Tábor je jediná zoo v Česku, která mývaly může přijímat

18.5.: Ze zámku ve Velkém Meziříčí: zpracování lnu

18.5.: Výstava fotografií Jaroslava Hedvábného s titulem Toulky Moravským Toskánském v jihlavské muzejní kavárně

18.5.: Sarajevo 1914: Řidič, který vstoupil do dějin, pocházel z Telče

18.5.: Policista roku 2023 – dva tituly zamířily na Vysočinu. Vítězem v kategorii Tým roku se stal vysočinský pracovní tým Falešný bankéř

18.5.: Festival Ji.hlava se prodlužuje a otevírá se místnímu publiku

17.5.: Zoologická zahrada v Jihlavě získala slona za za odchov čtyř mláďat aligátora čínského

17.5.: Z policejního deníku: policisté dopadli sprejera; pohřešovaného mladíka z Čáslavi vypátrali policisté na Vysočině

17.5.: Primář Karel Křikava: Chirurgie je náročný, ale velmi krásný a naplňující obor

17.5.: Pacientům před výměnou kolenního a kyčelního kloubu lékaři zodpoví dotazy

17.5.: Jihlavští kriminalisté dopadli pětatřicetiletého zloděje, který kradl rybářské náčiní, jízdní kola i dveře

17.5.: Jihlavský magistrát rozesílá občanům pokyny k platbě za odpady e-mailem

16.5.: Z policejního deníku: mladík poškodil dopravní značení

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: opilý muž skončil na záchytce; auto srazilo nezletilou chodkyni
Sdílet článek
V pondělí 13. května před čtvrtou hodinou odpoledne přijali policisté oznámení o muži, který u vlakového nádraží ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku budil veřejné pohoršení. Muž se choval hlučně a obtěžoval cestující. Policisté na místě zjistili, že se jedná o čtyřiapadesátiletého muže, který ležel na ulici značně opilý. Muž nebyl schopen samostatné chůze, vrávoral a padal. Opilého muže po lékařském vyšetření odvezli policisté na záchytku k vystřízlivění. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
image-1
Řidička havarovala
V pondělí 13. května krátce před druhou hodinou odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala v obci Sazomín na Žďársku. "Padesátiletá řidička jedoucí ve směru k obci Vatín s osobním vozem Volkswagen Golf se plně nevěnovala řízení, zřejmě na okamžik usnula, přejela s autem mimo silnici, kde narazila do dopravního značení a vjela do okrasných keřů. Ke zranění osob nedošlo", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou u řidičky požití alkoholu vyloučili. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda ve výši 50 tisíc korun. (Foto - horní obrázky)

Střet vozidla s motocyklem
V pondělí 13. května došlo před čtvrtou hodinou odpoledne na silnici u obce Kostelec na Jihlavsku ke střetu vozidla s motocyklistou. "Osmadvacetiletá řidička auta VW Golf jedoucí na Jihlavu se při vjíždění do levého jízdního pruhu střetla bokem vozidla se zde jedoucím motocyklem Honda. Motocyklista po nárazu upadl na silnici. Při nehodě utrpěl muž zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do jihlavské nemocnice", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté dechovou zkouškou u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za sedmdesát tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - spodní obrázek)

Střet cyklistů
V pondělí 13. května kolem půl sedmé večer se při nehodě v Kamenici u Jihlavy zranili dva nezletilí cyklisté. "Chlapci jeli na jízdních kolech vedle sebe na silnici a při sjíždění menšího kopečku se střetli řídítky. Oba cyklisté následně upadli na silnici. Chlapci neměli při jízdě cyklistickou přilbu. Při dopravní nehodě se oba cyklisté zranili a zdravotnická záchranná služba chlapce odvezla do jihlavské nemocnice", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Dechovou zkouškou u cyklistů požití alkoholu vyloučili. Dopravní nehodu policisté šetří.

Střet vozidla s chodkyní
V pondělí 13. května jel po třetí hodině odpoledne v Telči na Jihlavsku jednasedmdesátiletý řidič vozu Kia po ulici Svatoanenská ve směru k ulici Staňkova. "Po přechodu pro chodce v tu dobu přecházela vozovku nezletilá chodkyně a došlo ke střetu. Dívka utrpěla zranění a zdravotnickou záchrannou službou byla převezena na ošetření do jihlavské nemocnice", uvedla J. Kroutilová. Požití alkoholu při dechové zkoušce vyloučili. Dopravní nehodu policisté šetří.

Řidička je podezřelá z trestného činu
V úterý 14. května zastavili policisté v obci Lažínky na Třebíčsku po půlnoci auto Seat a provedli kontrolu. Dechová zkouška byla u řidičky negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. "Test u dvaačtyřicetileté ženy ukázal přítomnost amfetaminu. Lékařskému vyšetření se bezdůvodně odmítla podrobit a je tak podezřelá z dopravního přestupku. Dále policisté zjistili, že má řidička od února na základě rozhodnutí městského úřadu vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Žena již v další jízdě nesměla pokračovat", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Řidička je podezřelá ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ policisté prověřují.

Řidič je podezřelý z přestupku
V pondělí 13. května po jedenácté hodině večer zastavili policisté v ulici Jihlavská v Havlíčkově Brodě řidiče osobního vozu Škoda. "Dechová zkouška byla u šestatřicetiletého muže negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test u řidiče ukázal pozitivní hodnotu na kokain. Policisté muži další jízdu zakázali a podrobil se lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy", uvedla M. Lébrová.

Řidička je podezřelá z přestupků
V pondělí 13. května před osmou hodinou ráno zastavili policisté v ulici Příkopy v Pelhřimově řidičku osobního auta Ford Focus. "Při dechové zkoušce naměřili u osmatřicetileté ženy hodnotu 0,94 promile alkoholu. Opakované zkoušky u ní ukázaly obdobné hodnoty. Žena se následně odmítla podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Policisté ženě další jízdu zakázali a na místě jí zadrželi řidičský průkaz. Kontrolou vozidla zjistili, že na vozidle od listopadu loňského roku není platná technická prohlídka", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Žena je podezřelá ze spáchání závažných přestupků na úseku dopravy.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je 19. květen
(6. květen kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 19. 5.:
Středa po neděli po Nanebevstoupení Páně Sv. Petra Celestina, papeže a vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 6. 5. (19. 5.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: