Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
19.5.: Z policejního deníku: krádež plotu, zloděj si odnesl nádobí i sekeru; opilý řidič boural

19.5.: Výstava Co přinesl obchvat v havlíčkobrodském muzeu nabídne unikátní nález středověkého rudního mlýna

18.5.: Zvířecí rodinu v táborské zoo rozšířil mýval Rocket. ZOO Tábor je jediná zoo v Česku, která mývaly může přijímat

18.5.: Ze zámku ve Velkém Meziříčí: zpracování lnu

18.5.: Výstava fotografií Jaroslava Hedvábného s titulem Toulky Moravským Toskánském v jihlavské muzejní kavárně

18.5.: Sarajevo 1914: Řidič, který vstoupil do dějin, pocházel z Telče

18.5.: Policista roku 2023 – dva tituly zamířily na Vysočinu. Vítězem v kategorii Tým roku se stal vysočinský pracovní tým Falešný bankéř

18.5.: Festival Ji.hlava se prodlužuje a otevírá se místnímu publiku

17.5.: Zoologická zahrada v Jihlavě získala slona za za odchov čtyř mláďat aligátora čínského

17.5.: Z policejního deníku: policisté dopadli sprejera; pohřešovaného mladíka z Čáslavi vypátrali policisté na Vysočině

17.5.: Primář Karel Křikava: Chirurgie je náročný, ale velmi krásný a naplňující obor

17.5.: Pacientům před výměnou kolenního a kyčelního kloubu lékaři zodpoví dotazy

17.5.: Jihlavští kriminalisté dopadli pětatřicetiletého zloděje, který kradl rybářské náčiní, jízdní kola i dveře

17.5.: Jihlavský magistrát rozesílá občanům pokyny k platbě za odpady e-mailem

16.5.: Z policejního deníku: mladík poškodil dopravní značení

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: zloděj si ze sklepa odnesl kolo i s příslušenstvím; řidič po bouračce nadýchal 2,7 promile
Sdílet článek
Zatím nezjištěný zloděj ukradl v době od večerních hodin 7. dubna do odpoledních hodin 13. dubna ze sklepní kóje bytového domu na ulici Bratří Čapků v Jihlavě jízdní kolo. Dovnitř se zloděj dostal poté, co překonal visací zámek a ukradl jízdní kolo, včetně příslušenství, v celkové hodnotě 15 tisíc korun. Zloděj sebral také visací zámek. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním a přečinu porušování domovní svobody, po pachateli a odcizeném kole pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
image-1
Policisté rychle objasnili krádež kola
Policisté ze Žďáru nad Sázavou přijali v neděli 14. dubna po půl páté odpoledne oznámení o odcizení jízdního kola Superior z areálu fotbalového stadionu. Poté začali pátrat po pachateli a ukradeném kole. "Krátce po sedmnácté hodině byli úspěšní a podezřelého muže i s kolem se jim podařilo vypátrat na ulici Dolní. Kolo si tak mohl převzít zpět jeho majitel. U sedmapadesátiletého muže provedli policisté dechovou zkoušku, která vykázala hodnotu 2,83 promile alkoholu. Značně opilého muže zajistili a převezli ho na záchytku k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku.

Opilý muž skončil na záchytce
V neděli 14. dubna po čtvrté hodině ráno přijali policisté v Havlíčkově Brodě oznámení o muži, který se na ulici Husova choval hlučně, pokřikoval nesrozumitelné výrazy a svým jednáním rušil noční klid. "Policisté na místě zjistili, že se jedná o osmatřicetiletého muže, který byl značně opilý. Muž ve svém jednání pokračoval i v přítomnosti policistů, nespolupracoval a nebyl schopen ani samostatné chůze. Opilého muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla M. Lébrová. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Řidič pod vlivem alkoholu havaroval
V pátek 12. dubna po páté hodině odpoledne došlo u obce Roučkovice na Pelhřimovsku k dopravní nehodě. "Devětatřicetiletý řidič jedoucí směrem na obec Velká Chyška s osobním autem Škoda Octavia při průjezdu zatáčkou nezvládl řízení, přejel do protisměru a dále na pole, kde havaroval, přičemž došlo k přetočení vozidla na střechu. Při dopravní nehodě se zranila spolujedoucí, která byla převezena do pelhřimovské nemocnice", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě ve výši čtyřicet tisíc korun. Provedenou dechovou zkouškou policisté řidiči naměřili hodnotu 2,70 promile alkoholu. Opakovaná dechová zkouška přítomnost alkoholu potvrdila a vykázala hodnotu ještě vyšší. Policisté muže zajistili a převezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Dalším šetřením zjistili, že muž usedl za volant v době platného zákazu řízení všech motorových vozidel, který by mu měl skončit na podzim příštího roku. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky. (Foto - obrázek vpravo)

Havárie osobního vozidla
V neděli 14. dubna kolem třetí hodiny ranní došlo v obci Nová Ves u Chotěboře na Havlíčkobrodsku k havárii osobního auta. "Dvaadvacetiletý řidič jedoucí s osobním vozidlem Škoda Octavia se plně nevěnoval řízení, zřejmě na okamžik usnul, přejel s vozem do protisměrné části a následně do silničního příkopu, kde se vozidlo převrátilo na střechu. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče", uvedla M. Lébrová. Provedenou dechovou zkouškou u řidiče požití alkoholu vyloučili. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda ve výši 190 tisíc korun. Dopravní nehoda byla s řidičem vyřešena na místě uložením pokuty v příkazním řízení. (Foto - obrázek vlevo)

Střet osobního auta s cyklistou
Policisté přijali v sobotu 13. dubna krátce po jedenácté hodině dopoledne oznámení o dopravní nehodě, která se stala na Jihlavsku na křižovatce u obce Polná u zastávky autobusu rozcestí Filipovské Chaloupky. "Při prvotním šetření na místě policisté zjistili, že jednašedesátiletý řidič jel s osobním autem Citroen po silnici III. třídy ve směru od obce Filipovské Chaloupky směrem na Polnou. Při odbočení vlevo na křižovatce se silnicí II/352 porušil ustanovení dopravního značení - dej přednost v jízdě - a nedal přednost v jízdě, který v tu chvíli projížděl po silnici II/352 ve směru jízdy od Polné směrem na Ždírec. Poté došlo ke střetu vozidla a cyklisty, který po střetu spadl na silnici", uvedla Dana Čírtková. Při dopravní nehodě byla způsobena hmotná škoda na vozidle i jízdním kole v celkové výši 35 000 korun. Při dopravní nehodě došlo ke zranění cyklisty, kterého na místě dopravní nehody ošetřila posádka zdravotnické záchranné služby, a následně musel být převezen k dalšímu ošetření do zdravotnického zařízení. Policisté provedli u řidiče i cyklisty dechovou zkoušku – obě dechové zkoušky měly negativní výsledek. Přestupek v dopravě řidiče osobního vozidla vyřešili policisté z dopravního inspektorátu Jihlava na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Motocyklista ztratil kontrolu nad motocyklem
Policisté přijali v neděli 14. dubna deset minut po půl jedné odpoledne oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici I/23 u obce Mrákotín na Jihlavsku. "Šestačtyřicetiletý řidič motocyklu jel po silnici ve směru od Krahulčí na Mrákotín. Nepřizpůsobil rychlost jízdy povaze vozovky a dostatečně se nevěnoval řízení vozidla, kdy při průjezdu pravotočivé zatáčky ztratil kontrolu nad motocyklem, čímž došlo k pádu motocyklu a řidiče na pravý bok. Při dopravní nehodě si řidič způsobil lehká zranění, pro která musel být převezen posádkou zdravotnické záchranné služby do zdravotnického zařízení", uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Dechová zkouška u řidiče na případnou přítomnost alkoholu byla s negativním výsledkem a na místě ji provedli policejní z obvodního oddělení Telč. Při nehodě vznikla škoda na motocyklu ve výši 30 000 korun. Přestupek řidiče motocyklu policisté vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Chodec se nerozhlédl a běžel přes silnici
Policisté přijali v pátek 12. dubna krátce před patnáctou hodinou oznámení o dopravní nehodě na ulici Nádražní v Třebíči. "Nezletilý chodec přebíhal vozovku mimo označený přechod pro chodce a před vstupem na vozovku se řádně nepřesvědčil, zda ji může bezpečně přejít. Navíc přebíhal vozovku mezi jedoucími vozidly a vběhl do silnice zleva za autobusem a vrazil přímo do levých předních dveří osobního auta, jehož řidič s vozidlem projížděl ve směru od ulice Bráfova třída k ulici Znojemská. Došlo ke střetu vozidla a chodce. Při nehodě se nezletilý chodec zranil a byl na místě ošetřen vozidlem zdravotnické záchranné služby a poté ho zdravotníci převezli do zdravotnického zařízení. Policisté u řidiče i čtrnáctiletého chodce provedli dechovou zkoušku – výsledky obou dechových zkoušek měly negativní výsledky", informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. O celé záležitosti policisté vyrozuměli zákonného zástupce nezletilého chodce. Na osobním vozidle vznikla hmotná škoda ve výši asi 35 000 korun.

Motocyklista nezvládl řízení
V neděli 14. dubna po desáté hodině dopoledne přijali policisté oznámení o havárii motorkáře u Tasova na Žďársku. "Čtyřiapadesátiletý řidič jedoucí od obce Osová Bítýška s motocyklem Motorro Trevis při průjezdu zatáčkou vlivem nepřiměřené rychlosti nezvládl řízení, havaroval a motorka setrvačností přejela do silničního příkopu. Motocyklista utrpěl zranění, se kterým byl letecky transportován do brněnské nemocnice", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Dechovou zkouškou u něho policisté požití alkoholu vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě za patnáct tisíc korun.

Řidička havarovala
V neděli 14. dubna krátce před jednou hodinou odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě na silnici I/34 u obce Radětín na Pelhřimovsku. "Dvaatřicetiletá řidička jedoucí od Humpolce s osobním vozidlem Hyundai se plně nevěnovala řízení a vyjela s vozidlem mimo vozovku do silničního příkopu, kde s vozidlem narazila do dopravního značení. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidičky", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u řidičky vyloučili. Vlivem nehody došlo k předběžně vyčíslené škodě ve výši 210 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. Řidička je podezřelá z přestupku na úseku dopravy.

Motocyklista havaroval
V sobotu 13. dubna po sedmé hodině večer přijali policisté oznámení o havárii motocyklisty v Žirovnici na Pelhřimovsku, kdy osmatřicetiletý řidič jedoucí s motocyklem Harley Davidson nezvládl řízení a boural. "Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče a jeho spolujedoucího, kteří byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni do nemocnice. Policisté u motocyklisty provedli dechovou zkoušku, která vykázala hodnotu 0,82 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná dechová zkouška", uvedla M. Lébrová. Šetřením dále policisté zjistili, že řidič neužil bezpečnostní přilbu a jeho spolujedoucí užil cyklistickou přilbu. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě na motocyklu ve výši 80 tisíc korun. Řidič je podezřelý ze závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.

Střet motocyklu s vozidlem
V neděli 14. dubna po jedné hodině odpoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě na silnici I/38 u obce Štoky na Havlíčkobrodsku. "Pětadvacetiletý řidič jedoucí směrem od Havlíčkova Brodu s motocyklem Honda nedodržel bezpečnou vzdálenost za autem Ford, jehož řidič zpomalil z důvodu vzniklé dopravní situace před ním, a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění motocyklisty a jeho spolujedoucí", informovala policejní mluvčí M. Lébrová. Policisté místo nehody ohledali a zadokumentovali. Provedenými dechovými zkouškami u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Vlivem dopravní nehody vznikla předběžně vyčíslená škoda za 40 tisíc korun. Dopravní nehoda byla s motocyklistou vyřešena uložením pokuty v příkazním řízení.

Muž řídil přes uložený zákaz a odmítl dechovou zkoušku
V sobotu 13. dubna po šesté hodině ráno kontrolovali policisté v Křižanově na Žďársku čtyřiačtyřicetiletého řidiče osobního vozidla Citroën, u něhož zjistili, že má od prosince loňského roku na základě rozhodnutí městského úřadu uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který by mu měl skončit v březnu roku 2026. "Dále se muž odmítl podrobit dechové zkoušce, stejně tak i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a z přestupku na úseku dopravy", uvedla M. Lébrová. Policisté zahájili úkony trestního řízení.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je 19. květen
(6. květen kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 19. 5.:
Středa po neděli po Nanebevstoupení Páně Sv. Petra Celestina, papeže a vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 6. 5. (19. 5.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: