Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
20.4.: Legionář a úspěšný motocyklový závodník studoval gymnázium ve Velkém Meziříčí

19.4.: Z policejního deníku: opilý muž poškodil posuvné dveře na nádraží; způsobil nehodu a ujel

19.4.: Výstava S lilií i bez lilie připomene sté výročí třebíčského skautingu

19.4.: Mohelenská hadcová step má novou naučnou stezku i zázemí pro návštěvníky

19.4.: Mladý cizinec zemřel při nehodě u Humpolce na dálnici D1, narazil do zaparkovaného kamionu

19.4.: Dominika Mrkosová - policistka, plavkyně a maminka v jedné osobě. Z březnového plaveckého mistrovství přivezla na Vysočinu pět medailí

18.4.: Z policejního deníku: řídil čtyřkolku i přes zákaz řízení vozidel; chodec po střetu s autem utrpěl zranění

18.4.: Ve Velké Bíteši vysadili lípu svobody; v nedalekém Jáchymově bude otevřen sad s osmatřiceti ovocnými stromy

18.4.: Případem napadení psem se zabývají žďárští kriminalisté. V příspěvku, který se objevil na sociální síti, se objevily nepravdivé informace

18.4.: Měření rychlosti v pátek na Vysočině. Přehled vybraných míst měření rychlostních limitů

18.4.: Lipnická poezie, haškovská poetika a hradní pověsti. Nad Lipnicí začne básnit Poesiomat

18.4.: Jihlavská nemocnice vybavila sanity moderními vysílačkami

17.4.: Z policejního deníku: vlak narazil do spadlého stromu; řidič od nehody ujel

17.4.: U cyklostezky na Žďársku ležely v lese granáty z II. světové války

17.4.: Opilá řidička bourala, nadýchala přes dvě promile

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: zloděj ukradl nářadí; muž ukradl v prodejně alkohol a maso, pral se s ostrahou
Sdílet článek
Neznámý zloděj ukradl z budovy, která je součástí areálu Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod na ulici Rozkošská, pracovní nářadí. V době od soboty 24. února do pondělních ranních hodin, pachatel z budovy, ve které jsou prováděny stavební práce, ukradl řezač spár, podružné rozvaděče a prodlužovací kabely, čímž způsobil škodu bezmála za sto tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli i ukradených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
image-1
Muž byl přistižen při krádeži
Ze spáchání trestného činu je podezřelý čtyřiačtyřicetiletý muž z Havlíčkobrodska, který byl přistižen při krádeži v jihlavském obchodním domě. "V pondělí 26. února odcizil po jedné hodině odpoledne v prodejně maso a alkohol, z obchodu chtěl poté odejít bez zaplacení a zastavil ho pracovník ostrahy. Muž se ale odcizeného zboží odmítal dobrovolně vzdát a snažil se přivlastnit si jej za požití násilí. Přivolaní policisté podezřelého muže zajistili a odvezli na oddělení k provedení nezbytných úkonů", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže, případ policisté prověřují.

Střet vozidla se stromem
V pondělí 26. února před pátou hodinou odpoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě, kter se stala u Žirovnice na Pelhřimovsku. "Dvaasedmdesátiletý řidič jedoucí směrem na Počátky s osobním autem Škoda Fabia vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do vzrostlého stromu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče, který byl převezen zdravotnickou záchrannou službou do pelhřimovské nemocnice", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Přítomnost alkoholu byla u řidiče pomocí dechové zkoušky vyloučena. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžně vyčíslené škodě za více než padesát tisíc korun. Nehoda byla s řidičem vyřešena uložením pokuty v příkazním řízení. ((Foto)

Střet vozidel
V pondělí 26. února došlo po třetí hodině odpoledne na ulici Na Hrázi v Třešti na Jihlavsku k dopravní nehodě. "Dvacetiletý řidič auta Audi jel ve směru k náměstí a před ním jedoucí řidič osobního vozu Renault zastavil před přechodem, aby umožnil chodcům přejití vozovky. Řidič vozidla Audi nedodržel dostatečnou vzdálenost za automobilem před sebou a narazil do něj. Po nárazu bylo stojící auto Renault odraženo na přechodu a došlo k mírnějšímu střetu s přecházejícím chodcem, který uskočil směrem na chodník. Ke zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření, nedošlo", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Provedenou dechovou zkouškou u účastníků nehody požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než padesát tisíc korun. Řidič automobilu Audi je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidič je podezřelý z přestupků
V pondělí 26. února před desátou hodinou večer zastavili policisté v ulici Novoměstská ve Žďáře nad Sázavou osobní auto Renault. "Dechová zkouška byla u sedmatřicetiletého muže negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test u řidiče ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení se bezdůvodně odmítl podrobit. Policisté muži zakázali další jízdu. Řidičský průkaz mu zadržen nebyl, neboť policisté zjistili, že není držitelem příslušného řidičského oprávnění", informovala Michaela Lébrová. Řidič je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidič pod vlivem alkoholu
V pondělí 26. února zastavili policisté kolem čtvrté hodiny odpoledne v ulici Hradecká v Telči na Jihlavsku auto Škoda Octavia. "U osmačtyřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,58 promile alkoholu, stejnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", uvedla Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Řidič je podezřelý z přestupků
V pondělí 26. února zastavili policisté v ulici Koželužská v Třebíči auto Peugeot. "Dechová zkouška byla u šestatřicetiletého muže negativní. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou u něho ukázal pozitivní hodnotu na marihuanu. Požití drogy řidič i přiznal. Muž se dále odmítl podrobit lékařskému vyšetření a dopustil se tak přestupku. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu", uvedla mluvčí policistů J. Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je 21. duben
(8. duben kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 21. 4.:
Středa po druhé neděli Velikonoční Sv. Anselma, biskupa, vyznavače a Učitele Církve
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 8. 4. (21. 4.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: