Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
20.4.: Legionář a úspěšný motocyklový závodník studoval gymnázium ve Velkém Meziříčí

19.4.: Z policejního deníku: opilý muž poškodil posuvné dveře na nádraží; způsobil nehodu a ujel

19.4.: Výstava S lilií i bez lilie připomene sté výročí třebíčského skautingu

19.4.: Mohelenská hadcová step má novou naučnou stezku i zázemí pro návštěvníky

19.4.: Mladý cizinec zemřel při nehodě u Humpolce na dálnici D1, narazil do zaparkovaného kamionu

19.4.: Dominika Mrkosová - policistka, plavkyně a maminka v jedné osobě. Z březnového plaveckého mistrovství přivezla na Vysočinu pět medailí

18.4.: Z policejního deníku: řídil čtyřkolku i přes zákaz řízení vozidel; chodec po střetu s autem utrpěl zranění

18.4.: Ve Velké Bíteši vysadili lípu svobody; v nedalekém Jáchymově bude otevřen sad s osmatřiceti ovocnými stromy

18.4.: Případem napadení psem se zabývají žďárští kriminalisté. V příspěvku, který se objevil na sociální síti, se objevily nepravdivé informace

18.4.: Měření rychlosti v pátek na Vysočině. Přehled vybraných míst měření rychlostních limitů

18.4.: Lipnická poezie, haškovská poetika a hradní pověsti. Nad Lipnicí začne básnit Poesiomat

18.4.: Jihlavská nemocnice vybavila sanity moderními vysílačkami

17.4.: Z policejního deníku: vlak narazil do spadlého stromu; řidič od nehody ujel

17.4.: U cyklostezky na Žďársku ležely v lese granáty z II. světové války

17.4.: Opilá řidička bourala, nadýchala přes dvě promile

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: mladík s nezletilou dívkou se opili; hledaný muž skončil ve vězení
Sdílet článek
K bytovému domu v Moravských Budějovicích na Třebíčsku byli v neděli 18. února přivoláni policisté, kde se ve společných prostorech chovali hlučně mladík s dívkou. Ač dívce ještě není osmnáct let, oba byli opilí Dvaadvacetiletý mladík měl více než dvě promile alkoholu v dechu, dívce policisté naměřili přes jedno promile. Podnapilou dívku odvezli policisté na oddělení a následně si ji převzali rodiče. Šetřením zjistili, že požití alkoholu umožnil mladistvé dívce mladík, se kterým v domě byla, a následně mezi nimi došlo ke slovnímu konfliktu. Mladý muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání. O případu policisté informovali také odbor sociálně právní ochrany dětí. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
image-1
Vloupání do klubu
Do klubu na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě se v pondělí 19. února v noci vloupal neznámý lupič, který tu nic neukradl, neboť byl vyrušen bezpečnostním alarmem. "Svým jednáním ovšem způsobil pachatel škodu na dveřích, které poškodil při násilném vniknutí. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová.

Opilá recidivistka kradla v obchodě, skončila na záchytce
Ze spáchání trestného činu je podezřelá pětačtyřicetiletá žena, která byla přistižena při krádeži v prodejně na ulici Strojírenská ve Žďáře nad Sázavou. V sobotu 17. února po páté hodině odpoledne přišla do prodejny a z regálu vzala dvě lahve alkoholu, které uschovala do tašky. "Prostorem pokladen prošla bez zaplacení a následně byla zastavena pracovníkem ostrahy. Odcizené zboží podezřelá žena vydala. Na místo přijeli policisté a zjistili, že se jedná o ženu, která byla v minulosti soudně trestána a aktuálně je ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody, který by jí měl skončit v létě příštího roku. Vzhledem k tomu, že byla žena pod vlivem alkoholu, kdy u ní dechová zkouška vykázala hodnotu 2,54 promile alkoholu, byla zajištěna a převezena na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Žena je podezřelá ze spáchání přečinu krádeže, případ policisté prověřují.

Hledaný muž skončil ve vězení
V pondělí 19. února před druhou hodinou odpoledne vypátrali policisté muže, na kterého byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. "Hledaného osmapadesátiletého muže nalezli na autobusové zastávce v obci nedaleko Žďáru nad Sázavou. Muže policisté zadrželi a odvezli ho na oddělení k provedení nezbytných úkonů. Po provedení všech nezbytných úkonů směřoval hledaný muž do brněnské věznice", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Dále policisté budou zjišťovat, zda se nedopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Opilí muži skončili na záchytce
V pondělí 19. února přijali policisté před devátou hodinou večer oznámení o dvou zjevně opilých mužích, kteří se povalovali v ulici třída Legionářů v Jihlavě. Nebyli schopni samostatné chůze, srozumitelné komunikace, postarat se o sebe a budili veřejné pohoršení. "Na místo vyjeli policisté a také strážníci městské policie, kteří provedli šetření a zjistili, že se jedná o muže ve věku šestadvacet a dvaačtyřicet let. Mladší z nich měl dvě a půl promile alkoholu, druhému muži policisté naměřili hodnotu 3,21 promile. Opilé muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Jsou podezřelí ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Agresivního muže policisté zajistili
V pátek 16. února byli policisté v Telči na Jihlavsku po jedenácté hodině večer přivoláni k bytovému domu, kde se v bytě choval agresivně vůči svým blízkým opilý muž. "Byl vulgární, útočný a nepomáhala ani snaha o jeho zklidnění ze strany dalších příbuzných. Opilý šestadvacetiletý muž odmítal agresivního jednání zanechat, na místo se vracel a pokračoval v napadání. Policisté muže zajistili. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 1,78 promile alkoholu. Policisté ho odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

Auto se střetlo se stromem
V pondělí 19. února po desáté hodině dopoledne došlo u obce Podolí na Žďársku k dopravní nehodě. "Třiašedesátiletý řidič jedoucí směrem k obci Radešínská Svratka s automobilem Reanult Master při míjení se s protijedoucí jízdní soupravou vjel na nezpevněnou krajnici a částečně do silničního příkopu, kde se vozidlo střetlo se vzrostlým stromem, od kterého se následně odrazilo zpět na komunikaci. Ke zranění osob nedošlo", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté dechovou zkouškou požití alkoholu u řidiče vyloučili. Vlivem dopravní nehody vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než 450 tisíc korun. Dopravní nehoda byla s řidičem vyřešena na mstě uložením pokuty v příkazním řízení. (Foto)

Opilý řidič překročil v obci rychlost
V pondělí 19. února zastavili policisté před desátou hodinou dopoledne v Předíně na Třebíčsku auto Renault Master. "V obci překročil nejvyšší povolenou rychlost jízdy a dopustil se tak dopravního přestupku. U padesátiletého muže provedli policisté dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,14 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté řidiči zakázali v jízdě pokračovat a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Muži dále sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.
Dalšího opilého řidiče odhalili policisté v Třebíči. Šestadvacetiletý muž jel v neděli 18. února s vozidlem VW Caravelle po ulici Míčova. Po třetí hodině ráno policisté automobil zastavili a provedli kontrolu. U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,48 promile alkoholu. V další jízdě již nesměl pokračovat a přišel o řidičský průkaz. Policisté mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič je podezřelý z přestupků
V pondělí 19. února zastavili policisté po osmé hodině dopoledne v Benešově ulici v Jihlavě vozidlo Ford. "Při dechové zkoušce policisté sedmatřicetiletému muži naměřili hodnotu necelé půl promile alkoholu. Pozitivní byl u něho i test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který u řidiče ukázal přítomnost kokainu. Muž se bezdůvodně odmítl podrobit lékařskému vyšetření a dopustil se tak dalšího přestupku. Policisté řidiče zajistili a odvezli ho na oddělení k provedení nezbytných úkonů", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Další jízdu muži zakázali. Řidič je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidič je podezřelý z přestupku
V pondělí 19. února po jedenácté hodině dopoledne zastavili policisté v ulici Masarykova v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku řidiče osobního vozu Ford." U padesátiletého řidiče provedli policisté dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 0,83 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u muže přítomnost alkoholu potvrdila a ukázala obdobnou hodnotu. Policisté muži další jízdu zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", informovala Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je 21. duben
(8. duben kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 21. 4.:
Středa po druhé neděli Velikonoční Sv. Anselma, biskupa, vyznavače a Učitele Církve
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 8. 4. (21. 4.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: