Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
20.4.: Legionář a úspěšný motocyklový závodník studoval gymnázium ve Velkém Meziříčí

19.4.: Z policejního deníku: opilý muž poškodil posuvné dveře na nádraží; způsobil nehodu a ujel

19.4.: Výstava S lilií i bez lilie připomene sté výročí třebíčského skautingu

19.4.: Mohelenská hadcová step má novou naučnou stezku i zázemí pro návštěvníky

19.4.: Mladý cizinec zemřel při nehodě u Humpolce na dálnici D1, narazil do zaparkovaného kamionu

19.4.: Dominika Mrkosová - policistka, plavkyně a maminka v jedné osobě. Z březnového plaveckého mistrovství přivezla na Vysočinu pět medailí

18.4.: Z policejního deníku: řídil čtyřkolku i přes zákaz řízení vozidel; chodec po střetu s autem utrpěl zranění

18.4.: Ve Velké Bíteši vysadili lípu svobody; v nedalekém Jáchymově bude otevřen sad s osmatřiceti ovocnými stromy

18.4.: Případem napadení psem se zabývají žďárští kriminalisté. V příspěvku, který se objevil na sociální síti, se objevily nepravdivé informace

18.4.: Měření rychlosti v pátek na Vysočině. Přehled vybraných míst měření rychlostních limitů

18.4.: Lipnická poezie, haškovská poetika a hradní pověsti. Nad Lipnicí začne básnit Poesiomat

18.4.: Jihlavská nemocnice vybavila sanity moderními vysílačkami

17.4.: Z policejního deníku: vlak narazil do spadlého stromu; řidič od nehody ujel

17.4.: U cyklostezky na Žďársku ležely v lese granáty z II. světové války

17.4.: Opilá řidička bourala, nadýchala přes dvě promile

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Z policejního deníku: zloděj si z domu odnesl peníze, telefon i notebook; cyklista nadýchal přes tři a půl promile; opilý řidič skončil na záchytce
Sdílet článek
Do rodinného domu v ulici Malcova v Pacově na Pelhřimovsku se mezi jednou a druhou hodinou odpoledne v sobotu 17. února vloupal neznámý zloděj, který si odtud odnesl nalezenou finanční hotovost, telefon, notebook a tablet. Svým jednáním způsobil pachatel majiteli škodu kolem dvaceti tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu krádeže a porušování domovní svobody, po zloději a ukradených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
image-1
Na jihlavském náměstí se popralo několik osob, některé utrpěly zranění
Oznámení o konfliktu více osob na Masarykově náměstí v Jihlavě přijali policisté v sobotu 17. února před čtvrtou hodinou ráno. Vzhledem k předpokladu, že se na místě nachází vyšší počet lidí zúčastněných na probíhajícím sporu, vyjelo na náměstí několik policejních hlídek a také strážníci městské policie. Policistům se podařilo situaci na náměstí zklidnit, provedli nezbytné úkony a osoby se následně rozešly. Zajistili jednoho muže, který odmítal uposlechnout výzvy a je tak podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.
Některé osoby utrpěly při konfliktu zranění, do současné doby ale nemáme informace, že by vyhledaly lékařské ošetření.
"Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu pokusu ublížení na zdraví a výtržnictví. Případ prověřujeme a provádíme další šetření. Zjišťujeme a vyhodnocujeme průběh a veškeré související okolnosti tohoto konfliktu", doplnila J. Kroutilová.

Muž byl při krádeži přistižen
Ze spáchání trestného činu je podezřelý třiadvacetiletý muž z Prahy, který byl v sobotu 17. února po osmé hodině večer přistižen při krádeži v obchodním domě v ulici Brněnská v Třebíči. "Muž v obchodě ukradl sluchátka, která ukryl pod bundu. Prostorem pokladen prošel bez zaplacení a následně ho zastavil pracovník obchodu. Odcizené zboží podezřelý muž vydal. Policisté zjistili, že se jedná o muže, který byl v minulosti za různorodou trestnou činnost již opakovaně soudně trestán", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže, případ policisté prověřují.

Řidič havaroval
Policisté vyjížděli v sobotu 17. února po čtvrté hodině ranní k dopravní nehodě na obchvat Havlíčkova Brodu na silnici I/38. "Jednasedmdesátiletý řidič jedoucí s osobním vozem Renault od Jihlavy započal v místě sjezdu na obec Baštínov odbočovat, přičemž vlivem nepřiměřené rychlosti dostal na mokrém povrchu vozovky smyk, vyjel mimo komunikaci a vozidlo se střetlo s dopravním značením a následně se převrátilo na pravý bok. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté dechovou zkouškou požití alkoholu u řidiče vyloučili. Vlivem dopravní nehody vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než padesát tisíc korun. (Foto)

Střet vozidel
V neděli 18. února po jedenácté hodině dopoledne došlo u obce Veselý Žďár na Havlíčkobrodsku v místě čtyřramenné křižovatky k dopravní nehodě. "Dvaašedesátiletý řidič osobního auta Mercedes jel po vedlejší komunikaci od obce Valečov směrem na obec Radostín a vjel do prostoru křižovatky v době, kdy po hlavní silnici ve směru na obec Veselý Žďár jel řidič vozidla Škoda, a došlo ke střetu. Osobní vozidlo Mercedes bylo po střetu odmrštěno do silničního příkopu. Při dopravní nehodě utrpěl zranění řidič z vozidla Škoda, který byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do havlíčkobrodské nemocnice", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté alkohol u obou řidičů provedenou dechovou zkouškou vyloučili. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než 270 tisíc korun.

Dopravní nehoda
V sobotu 17. února po sedmé hodině večer přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici I/19 mezi obcemi Žďár nad Sázavou a Radňovice. "Osmašedesátiletý řidič jedoucí s osobním vozem Mercedes Benz na obec Radňovice nepřizpůsobil rychlost jízdy a střetl se s osobním autem Škoda, jehož řidič zpomaloval do úplného zastavení z důvodu odbočování vlevo. Ke zranění osob nedošlo", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou u řidičů požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda za 170 tisíc korun. Dopravní nehoda byla s osmašedesátiletým řidičem vyřešena na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Řidič pod vlivem drog havaroval
V sobotu 17. února přijali policisté v Jihlavě po jedenácté hodině dopoledne oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo na ulici Polenská. "Řidič vozidla Ford Mondeo přejel do protisměru a poté mimo komunikaci, kde narazil autem do oplocení. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Provedená dechová zkouška byla u řidiče negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test u něho ukázal přítomnost opiátů a THC. Řidič se podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za pětatřicet tisíc korun. Havárii a veškeré její související okolnosti policisté šetří.

Cyklista nadýchal přes tři a půl promile
V sobotu 17. února po třetí hodině odpoledne zastavili policisté na ulici Chelčického ve Žďáře nad Sázavou sedmapadesátiletého cyklistu a provedli u něj dechovou zkoušku s pozitivní hodnotou, která činila 3,64 promile alkoholu. "Opakovaná dechová zkouška vykázala hodnotu ještě vyšší. Muž požití alkoholu před jízdou doznal. Policisté mu další jízdu zakázali. Muž se bude z přestupku na úseku dopravy zodpovídat před příslušným správním orgánem", uvedla M Lébrová.
"V souvislosti nejen s tímto případem upozorňujeme všechny cyklisty, aby nezapomínali na to, že jakmile usednou na kolo, stávají se účastníkem silničního provozu a musí dodržovat pravidla silničního provozu, tak jako řidiči motorových vozidel. A jedním z nich je zákaz pití alkoholu!", dodala mluvčí. Od 1. ledna 2024 se cyklista při jízdě pod vlivem alkoholu dopouští přestupku na úseku dopravy, za který mu hrozí ve správním řízení pokuta od 7 do 25 tisíc korun. Pokuta od 25 do 75 tisíc korun hrozí i v situaci, kdy se cyklista odmítne podrobit dechové zkoušce.

Muž řídil přes uložený zákaz
V neděli 18. února zastavili policisté ve Vrchlického ulici v Jihlavě po desáté hodině večer řidiče vozidla VW Transportér. "Při kontrole zjistili, že řidičem je třicetiletý muž, který řídit vozidla nesmí. Má totiž od konce loňského roku soudem mimo jiné uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na dobu více než tří let. Dále policisté řidiči při dechové zkoušce naměřili hodnotu bezmála půl promile alkoholu a obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Muž je tak navíc podezřelý z přestupkového jednání. Policisté mu další jízdu zakázali", uvedla Jana Kroutilová. Policejní inspektor sdělil muži podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Řidič nadýchal téměř tři promile, skončil na záchytce
Policisté v neděli 18. února před druhou hodinou ráno zastavili v ulici Žižkova v Jihlavě řidiče auta VW Polo, který usedl za volant s téměř třemi promile alkoholu. "U sedmadvacetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,83 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu 3,02 promile alkoholu v dechu. Policisté řidiči zakázali další jízdu, řidičský průkaz při kontrole nepředložil. Policisté značně opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Následně sdělili řidiči ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič pod vlivem alkoholu
V sobotu 17. února zastavili policisté v obci Myslibořice na Třebíčsku před osmou hodinou ráno auto Škoda Octavia. "U sedmatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,96 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté řidiči zakázali v jízdě pokračovat a přišel o řidičský průkaz", uvedla J. Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je 21. duben
(8. duben kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 21. 4.:
Středa po druhé neděli Velikonoční Sv. Anselma, biskupa, vyznavače a Učitele Církve
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 8. 4. (21. 4.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: