Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
27.2.: Z policejního deníku: zloděj ukradl nářadí; muž ukradl v prodejně alkohol a maso, pral se s ostrahou

27.2.: Táborská zoo společně s právníky z Hlasu zvířat uspěla v boji za ochranu vlků, ministerstvo zrušilo sporná rozhodnutí umožňující jejich odstřel

27.2.: Potřeba nezištně pomáhat je v nás zakořeněná, říká Marta Valová

27.2.: Porodní gauč v pelhřimovské nemocnici pomáhá maminkám najít si ideální polohu pro pohodlný a bezpečný porod

27.2.: Mladistvý posprejoval, co mu pod ruce přišlo; napáchal škodu za téměř čtyři sta tisíc korun

27.2.: Jihlava bude mít ještě letos psí hřiště

27.2.: Derniéra výstavy Mizpah. Příběhy židovských rodin z Havlíčkova Brodu

26.2.: Z vraždy muže v Kostelci je obviněn sedmnáctiletý narkoman, vraždil kladivem

26.2.: Z policejního deníku: zloděj si odnesl dýky, šavle, svícny i alkohol

26.2.: Táborská zoo bude během jarních prázdnin na Táborsku otevřená každý den

26.2.: Nové parciální trolejbusy v Jihlavě už slouží veřejnosti a poskytovatel dotace schválil její vyplacení v plné výši 60,7 milionů korun

26.2.: Kriminalisté objasnili sérii vloupání do čerpacích stanic

26.2.: Jízdní souprava byla přetížena o deset tun, překročena byla i výška nákladu

26.2.: Chodci mezi Pístovem a Popicemi se stal osudný střet s autem

26.2.: Beseda Slon nad zlato PodpoVRCHem s výzkumníkem a fotografem Tomášem Jůnkem

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: zloděj si odnesl nářadí; opilý řidič skončil na záchytce
Sdílet článek
Neznámý zloděj se v noci ze čtvrtka 1. února na pátek v obci Sedlec na Třebíčsku vloupal do objektu a způsobil škodu za necelých čtyřicet tisíc korun. Pachatel se vloupal do dílny v prostoru zemědělského objektu, odkud si odnesl kompresor, digitální elektroměr, hadice a kabely. Dále v objektu odcizil hydraulickou pístnici ramene minibagru, akumulátor, regulátor plynu a další věci. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po zloději a ukradených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
image-1
Vloupání do provozovny
Policisté prověřují vloupání do prodejny čerpací stanice, ke kterému došlo v neděli 4. února v obci Hladov na Jihlavsku. "Pachatel kolem desáté hodiny večer vnikl do objektu a z prodejny ukradl tabákové výrobky. Krádeží způsobil předběžně vyčíslenou škodu za deset tisíc korun. Další škoda přibližně za padesát tisíc korun vznikla poškozením", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté provedli v lokalitě šetření. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci, po zloději pátrají.

Mladík byl pod vlivem alkoholu
V pondělí 5. února po sedmé hodině večer přijali policisté oznámení o opilém mladém muži, který ležel na chodníku v obci Vilémov na Havlíčkobrodsku. "Policisté zjistili, že se jedná o mladíka, kterému ještě nebylo osmnáct let. Mladík nebyl schopen provedení dechové zkoušky, následně si ho převzala do péče zdravotnická záchranná služba a sedmnáctiletý mladík byl převezen do havlíčkobrodské nemocnice. Policisté informovali odbor sociálně právní ochrany dětí. Zjišťují, za jakých okolností se mladistvý k alkoholu dostal", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Pohřešovaného muže policisté vypátrali
V pondělí 5. února kolem deváté hodiny dopoledne přijali policisté oznámení od ženy, která měla obavu o svého blízkého. Z předchozí komunikace vyplynula obava, že by si muž mohl chtít ublížit. "Policisté zjistili o jednašedesátiletém muži dostupné informace a začali po něm okamžitě pátrat. Šetřením se jim postupně podařilo zjistit, že by se mohl nacházet v lokalitě obce nedaleko Havlíčkova Brodu. Do pátrací akce byl nasazen i policejní vrtulník, kterému se podařilo muže vypátrat i s jeho vozem na lesní cestě. Muž se nacházel ve vozidle ve špatném zdravotním stavu, proto byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, která si muže převzala a převezla jej do havlíčkobrodské nemocnice", informovala M. Lébrová.

Havárie nákladní soupravy
V pondělí 5. února po deváté hodině dopoledne vyjížděli policisté k havárii nákladní soupravy, která se stala u obce Krokočín na Třebíčsku. "Devětačtyřicetiletý řidič jedoucí ve směru jízdy od obce Jinošov s nákladní vozem Mercedes Benz s návěsem najel na nezpevněnou krajnici, která se s ním utrhla, a vozidlo se převrátilo na bok. Ke zranění osob nedošlo", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Provedenou dechovou zkouškou u řidiče policisté požití alkoholu vyloučili. Při havárii vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než 150 tisíc korun. Dopravní nehoda byla s řidičem vyřešena na místě uložením pokuty v příkazním řízení. (Foto - spodní obrázek)

Střet vozidel
V pondělí 5. února krátce po páté hodině odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo na silnic mezi obcemi Polná a Brzkov na Jihlavsku. "Čtyřiašedesátiletý řidič jedoucí ve směru na obec Polná s osobním vozidlem Škoda po projetí zatáčky zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti dostal s vozidlem smyk, který nezvládl a přejel do protisměrné části silnice, kde došlo ke střetu s osobním autem Volkswagen, jehož řidička jela v opačném směru. Vozidlo Škoda bylo po střetu odmrštěno částečně mimo komunikaci. Auto Volkswagen bylo po střetu odhozeno do krajových svodidel. Při dopravní nehodě došlo ke zranění obou řidičů a dále spolujedoucího z vozidla Volkswagen", uvedla M. Lébrová. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Provedenou dechovou zkouškou u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za 110 tisíc korun. Dopravní nehodu šetří policisté z dopravního inspektorátu Jihlava. (Foto - horní obrázek)

Řidič havaroval
V pondělí 5. února po páté hodině ráno došlo u obce Třeštice na Jihlavsku k dopravní nehodě. "Třiadvacetiletý řidič jedoucí ve směru od obce Třešť s osobním vozem Audi předjížděl autobus a při zařazování se zpět nezvládl řízení, dostal s vozidlem smyk, který nezvládl a vyjel s autem mimo komunikace, kde se vozidlo střetlo se stromem. Při nehodě ke zranění osob nedošlo", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Místo havárie policisté ohledali a zadokumentovali. Provedenou dechovou zkouškou u řidiče požití alkoholu vyloučili. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za téměř 60 tisíc korun. Dopravní nehoda byla s řidičem vyřešena na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Usedl za volant v době zákazu řízení
V pondělí 5. února po desáté hodině dopoledne zastavili policisté u obce Meziboří na Žďársku osobní auto Citroën. "Kontrolou zjistili, že vozidlo řídí čtyřiačtyřicetiletý muž, který má od února loňského roku na základě rozhodnutí okresního soudu uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na dobu tří let. Dále se muž odmítl podrobit dechové zkoušce, stejně tak i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Policisté řidiči zakázali další jízdu", uvedla Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a dále z přestupku na úseku dopravy.

Opilý řidič skončil na záchytce
V pondělí 5. února po jedenácté hodině dopoledne zastavili policisté jednapadesátiletého řidiče auta Peugeot Boxer v obci Křoví na Žďársku. "U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,83 promile alkoholu. Také opakované zkoušky u něho přítomnost alkoholu potvrdily. Lékařskému vyšetření v nemocničním zařízení se bezdůvodně odmítl podrobit. Policisté opilého muže zajistili a převezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala M. Lébrová. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Řidič pod vlivem alkoholu
V úterý 6. února po druhé hodině ranní zastavili policisté osobní vozidlo Peugeot v ulici Humpolecká v Pelhřimově. "U čtyřicetiletého řidiče naměřili při dechové zkoušce hodnotu 0,78 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná dechová zkouška, která vykázala obdobnou hodnotu. Policisté muži zakázali další jízdu", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je středa 28. únor
(15. únor kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 28. 2.:
Neděle druhá postní - Reminiscere
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 15. 2. (28. 2.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: