Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
27.2.: Z policejního deníku: zloděj ukradl nářadí; muž ukradl v prodejně alkohol a maso, pral se s ostrahou

27.2.: Táborská zoo společně s právníky z Hlasu zvířat uspěla v boji za ochranu vlků, ministerstvo zrušilo sporná rozhodnutí umožňující jejich odstřel

27.2.: Potřeba nezištně pomáhat je v nás zakořeněná, říká Marta Valová

27.2.: Porodní gauč v pelhřimovské nemocnici pomáhá maminkám najít si ideální polohu pro pohodlný a bezpečný porod

27.2.: Mladistvý posprejoval, co mu pod ruce přišlo; napáchal škodu za téměř čtyři sta tisíc korun

27.2.: Jihlava bude mít ještě letos psí hřiště

27.2.: Derniéra výstavy Mizpah. Příběhy židovských rodin z Havlíčkova Brodu

26.2.: Z vraždy muže v Kostelci je obviněn sedmnáctiletý narkoman, vraždil kladivem

26.2.: Z policejního deníku: zloděj si odnesl dýky, šavle, svícny i alkohol

26.2.: Táborská zoo bude během jarních prázdnin na Táborsku otevřená každý den

26.2.: Nové parciální trolejbusy v Jihlavě už slouží veřejnosti a poskytovatel dotace schválil její vyplacení v plné výši 60,7 milionů korun

26.2.: Kriminalisté objasnili sérii vloupání do čerpacích stanic

26.2.: Jízdní souprava byla přetížena o deset tun, překročena byla i výška nákladu

26.2.: Chodci mezi Pístovem a Popicemi se stal osudný střet s autem

26.2.: Beseda Slon nad zlato PodpoVRCHem s výzkumníkem a fotografem Tomášem Jůnkem

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: vandal posprejoval fasádu domu; zloděj z náklaďáku odčerpal 500 litrů nafty
Sdílet článek
Na omítku domu v ulici Kyjevská v Třebíči načmáral neznámý vandal v pátek 2. února mezi jedenáctou hodinou večer a půlnocí nápisy, z nichž jeden přesahuje délku šest metrů. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
image-1
Krádež pohonných hmot
Policisté pátrají po pachateli, který v noční době z pátku 2. února na sobotu u obce Onšovice na Pelhřimovsku odčerpal pohonné hmoty z odstaveného nákladního vozidla a způsobil předběžně vyčíslenou škodu přes osmnáct tisíc korun. "Pachatel u nákladního auta Man zaparkovaného v blízkosti silnice I/34, poškodil palivovou nádrž a odcizil kolem 500 litrů nafty", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.

Opilá žena ležela na poli, skončila na záchytce
V sobotu 3. února přijali policisté po poledni oznámení o zjevně značně opilé ženě, která ležela na poli u silnice mezi obcemi Myslůvka a Kostelní Vydří na Jihlavsku. "Policisté na místě a zjistili, že se jedná o jednačtyřicetiletou ženu, která nebyla schopna samostatné chůze a postarat se sama o sebe. Navíc měla zranění v oblasti hlavy způsobené zřejmě pádem. Policisté přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která ženu odvezla k ošetření do jihlavské nemocnice. Při dechové zkoušce jí policisté naměřili hodnotu 1,97 promile alkoholu", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Opilý muž vysypal popelnici, nadýchal přes 3,7 promile
V neděli 4. února po osmé hodině večer přijali policisté v Pelhřimově oznámení o značně opilém muži, který na ulici třída Legií vysypal na chodník obsah popelnice, který neuklidil. "Policisté místě zjistili, že se jedná o jednatřicetiletého muže, který špatně artikuloval, vrávoral a hrozil jeho pád na zem. Provedená dechová zkouška u muže vykázala hodnotu 3,72 promile alkoholu. Policisté opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku

Řidič opustil auto, to se rozjelo a skončilo v domě
V neděli 4. února došlo v lokalitě ulice Jarní v Jihlavě k dopravní nehodě. "Řidič osobního auta Peugeot po zastavení vystoupil a vzdálil se. Vozidlo ale nezajistil proti samovolnému rozjetí a po třetí hodině odpoledne začal automobil sám couvat. Auto se rozjelo, vycouvalo z komunikace, sjelo přes travnatou plochu a narazilo do boční části domu. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Škoda, která vznikla, byla předběžně vyčíslena na osmdesát tisíc korun. Při dechové zkoušce policisté u řidiče požití alkoholu nezjistili. Muž je podezřelý z přestupkového jednání na úseku dopravy. (Foto)

Dopravní nehoda
V sobotu 3. února jela po deváté hodině dopoledne sedmadvacetiletá řidička vozu Škoda Octavia po silnici v obci Střítež ve směru na Červený Kříž na Jihlavsku. "Při průjezdu zatáčkou dostala vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy smyk, vyjela na chodník a narazila do chodce se psem. Následně auto narazilo do kovového zábradlí. Při dopravní nehodě utrpěl chodec lehké zranění, zraněn byl také pes", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Při nehodě vznikla škoda přibližně za šedesát tisíc korun. Při dechové zkoušce policisté požití alkoholu nezjistili. Řidička je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidič je podezřelý z přestupku
V neděli 4. února kolem desáté hodiny večer zastavili policisté v ulici Husova v Havlíčkově Brodě řidiče osobního auta Volkswagen. "Dechová zkouška byla u čtyřiatřicetiletého muže negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test u řidiče ukázal pozitivní hodnotu na kokain a amfetamin. Policisté muži další jízdu zakázali a podrobil se lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál v nemocničním zařízení", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidič pod vlivem alkoholu
V sobotu 3. února před devátou hodinou večer zastavili policisté nedaleko obce Včelnička osobní auto Ford, jehož řidič jel od Kamenice nad Lipou na Pelhřimovsku. "U devětatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,04 promile alkoholu. Opakované dechové zkoušky přítomnost alkoholu potvrdily a vykázaly obdobné hodnoty. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se muž odmítl bezdůvodně podrobit. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", informovala M. Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté prověřují.

Řidič pod vlivem alkoholu
V pondělí 5. února po páté hodině ranní zastavili policisté v ulici Žďárská v Novém Městě na Moravě osobní auto Peugeot. "U čtyřicetiletého řidiče naměřili při dechové zkoušce hodnotu 0,83 promile alkoholu a obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz", uvedla Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je středa 28. únor
(15. únor kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 28. 2.:
Neděle druhá postní - Reminiscere
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 15. 2. (28. 2.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: