Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
27.2.: Z policejního deníku: zloděj ukradl nářadí; muž ukradl v prodejně alkohol a maso, pral se s ostrahou

27.2.: Táborská zoo společně s právníky z Hlasu zvířat uspěla v boji za ochranu vlků, ministerstvo zrušilo sporná rozhodnutí umožňující jejich odstřel

27.2.: Potřeba nezištně pomáhat je v nás zakořeněná, říká Marta Valová

27.2.: Porodní gauč v pelhřimovské nemocnici pomáhá maminkám najít si ideální polohu pro pohodlný a bezpečný porod

27.2.: Mladistvý posprejoval, co mu pod ruce přišlo; napáchal škodu za téměř čtyři sta tisíc korun

27.2.: Jihlava bude mít ještě letos psí hřiště

27.2.: Derniéra výstavy Mizpah. Příběhy židovských rodin z Havlíčkova Brodu

26.2.: Z vraždy muže v Kostelci je obviněn sedmnáctiletý narkoman, vraždil kladivem

26.2.: Z policejního deníku: zloděj si odnesl dýky, šavle, svícny i alkohol

26.2.: Táborská zoo bude během jarních prázdnin na Táborsku otevřená každý den

26.2.: Nové parciální trolejbusy v Jihlavě už slouží veřejnosti a poskytovatel dotace schválil její vyplacení v plné výši 60,7 milionů korun

26.2.: Kriminalisté objasnili sérii vloupání do čerpacích stanic

26.2.: Jízdní souprava byla přetížena o deset tun, překročena byla i výška nákladu

26.2.: Chodci mezi Pístovem a Popicemi se stal osudný střet s autem

26.2.: Beseda Slon nad zlato PodpoVRCHem s výzkumníkem a fotografem Tomášem Jůnkem

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Z policejního deníku: zloděj napáchal škodu za více jak 90 tisíc; ztracená seniorka byla nalezená podchlazená, skončila v péči lékařů
Sdílet článek
Policisté pátrají po zloději, který se v Havlíčkově Brodě vloupal do budovy a způsobil celkovou škodu za více než devadesát tisíc korun. V době od pátečního odpoledne 1. prosince do pondělního rána vnikl pachatel do objektu na ulici U Traplů. Prostor haly prohledal a ukradl pily, bourací kladivo, vrtačky, brusky a další nářadí. Škoda vznikla jak krádeží, tak poškozením objektu. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže, případ prověřují, po pachateli a odcizených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
image-1
Podvody
Muž z Třebíčska přišel o bezmála tři tisíce korun, když zaplatil předem za vánoční ozdoby a hračky, které si vybral na základě zveřejněného inzerátu na internetu. Na konci listopadu upoutala jeho pozornost nabídka prodeje věcí na sociální síti. Domluvil se s prodávajícím a na jeho účet poslal peníze za zboží a poštovné. Ozdob ani hraček se ale muž nedočkal a podvodník s ním přestal komunikovat.
Zveřejněný inzerát na herní konzoli s ovladači a hrami upoutal pozornost ženy z Třebíčska, která poslala na účet podvodníka více než sedm tisíc korun. Po zaplacení s ní přestal prodávající komunikovat a věcí se nedočkala. Na internetu si poté našla příspěvky varující před koupí od prodávajícího vystupujícího pod tímto jménem s tím, že se jedná o podvodníka.
Policisté varují před zasíláním peněz předem za inzerované bazarové zboží.
Jana Kroutilová

Pátrání po pohřešované seniorce
V pondělí 4. prosince přijali policisté před třetí hodinou odpoledne oznámení o seniorce, která odešla z místa svého aktuálního pobytu v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku nedostatečně oblečená, nikdo nevěděl, kam šla, a nepodala o sobě žádnou zprávu. "Oznamovatelé ji nemohli najít, a proto se s žádostí o pomoc obrátili na policii. Pohřešovaná žena se navíc špatně orientuje a ohrožovalo ji mrazivé počasí. Policisté začali seniorku okamžitě v lokalitě hledat. V krátké době přijali další oznámení od muže, který nalezl v nedaleké obci dezorientovanou seniorku. Ženu vzal do tepla a vyčkal na policisty. Ti následně zjistili, že se jedná o pohřešovanou seniorku. Žena byla podchlazená, proto policisté přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Zdravotníci seniorku převzali do péče a odvezli ji do nemocnice", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Opilý muž napadal lidi, skončil na záchytce
Policisté šetří případ napadení, ke kterému došlo v sobotu 2. prosince v Jihlavě na ulici Březinova. Po osmé hodině dopoledne došlo v podniku ke konfliktu mezi hosty a na místo byla přivolána hlídka. "Policisté provedli šetření a zjistili, že ostatní fyzicky napadal opilý muž, kterého zajistili. Osmadvacetiletý muž odmítal spolupracovat a choval se útočně. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 1,53 promile alkoholu. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění, je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Opilé muže policisté zajistili
V neděli 3. prosince byli policisté v Pelhřimově po šesté hodině večer přivoláni na ulici Pod Náspem, kde došlo v lokalitě autobusového nádraží ke konfliktu mezi dvěma muži. "Jednalo se o dva značně opilé muže ve věku jednatřicet a čtyřicet let. Oba nebyli schopni samostatné chůze, mluvili nesrozumitelně a neorientovali se. U staršího z mužů policisté při dechové zkoušce naměřili hodnotu 3,4 promile alkoholu. Mladší měl 4,13 promile alkoholu v dechu. Policisté oba zajistili a odvezli opilé muže na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla J. Kroutilová.

Opilý muž se choval agresivně
V pondělí 4. prosince před devátou hodinou večer byli policisté v Jemnici na Třebíčsku přivoláni do ubytovacího zařízení v centru, kde se nacházel muž, který se choval agresivně vůči svému okolí. "Byl vulgární a slovně ostatní urážel. Policisté opilému pětatřicetiletému muži naměřili při dechové zkoušce hodnotu 2,92 promile alkoholu. Muž odmítal spolupracovat. Policisté ho zajistili a odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

Střet vozidel
V pondělí 4. prosince jel po desáté hodině dopoledne řidič vozidla Škoda Octavia po silnici ve směru k obci Řečice na Žďársku. "Při projíždění táhlé zatáčky dostal s automobilem vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy smyk, který nezvládl, a došlo ke střetu s protijedoucím vozidlem Peugeot. Při dopravní nehodě utrpěli zranění oba řidiči, kteří byli převezeni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice", uvedla Jana Kroutilová. Policisté u obou řidičů provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za 400 tisíc korun. Řidič octavie je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy. (Foto)
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je středa 28. únor
(15. únor kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 28. 2.:
Neděle druhá postní - Reminiscere
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 15. 2. (28. 2.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: