Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
27.2.: Z policejního deníku: zloděj ukradl nářadí; muž ukradl v prodejně alkohol a maso, pral se s ostrahou

27.2.: Táborská zoo společně s právníky z Hlasu zvířat uspěla v boji za ochranu vlků, ministerstvo zrušilo sporná rozhodnutí umožňující jejich odstřel

27.2.: Potřeba nezištně pomáhat je v nás zakořeněná, říká Marta Valová

27.2.: Porodní gauč v pelhřimovské nemocnici pomáhá maminkám najít si ideální polohu pro pohodlný a bezpečný porod

27.2.: Mladistvý posprejoval, co mu pod ruce přišlo; napáchal škodu za téměř čtyři sta tisíc korun

27.2.: Jihlava bude mít ještě letos psí hřiště

27.2.: Derniéra výstavy Mizpah. Příběhy židovských rodin z Havlíčkova Brodu

26.2.: Z vraždy muže v Kostelci je obviněn sedmnáctiletý narkoman, vraždil kladivem

26.2.: Z policejního deníku: zloděj si odnesl dýky, šavle, svícny i alkohol

26.2.: Táborská zoo bude během jarních prázdnin na Táborsku otevřená každý den

26.2.: Nové parciální trolejbusy v Jihlavě už slouží veřejnosti a poskytovatel dotace schválil její vyplacení v plné výši 60,7 milionů korun

26.2.: Kriminalisté objasnili sérii vloupání do čerpacích stanic

26.2.: Jízdní souprava byla přetížena o deset tun, překročena byla i výška nákladu

26.2.: Chodci mezi Pístovem a Popicemi se stal osudný střet s autem

26.2.: Beseda Slon nad zlato PodpoVRCHem s výzkumníkem a fotografem Tomášem Jůnkem

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: zloděj si odnesl různé nářadí; zloděj se vloupal do chaty, nadělal nepořádek a ukradl různé věci
Sdílet článek
Policisté prověřují vloupání do objektu v Moravských Budějovicích na Třebíčsku. V době od sobotního odpoledne 25. listopadu do nedělního rána pachatel vnikl do rekonstruovaného domu na ulici Alšova a ukradl různé nářadí. Odnesl si box s ručním nářadím, lasery, aku kladivo, brusku, vrtačky, motorovou pilu, míchadlo a další nářadí, čímž způsobil škodu za více než sedmdesát tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, po zloději a ukradených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová
image-1
Vloupání do chat
Policisté prověřují krádeže v rekreačních chatách u obce Mirošov na Žďársku. K případům došlo od neděle 19. listopadu do soboty 25. listopadu. "Pachatel za užití násilí postupně vnikl do čtyř chat, které prohledal, zanechal v nich nepořádek a odcizil různě věci. Svým jednáním způsobil škodu přes dvacet tisíc korun", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté provedli šetření a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody. Případ prověřují a po pachateli pátrají.

Opilý muž napadl partnerku, skončil na záchytce
V sobotu 25. listopadu po jedenácté hodině večer přijali policisté z Humpolce na Pelhřimovsku oznámení o muži, který v bytě slovně a následně i fyzicky napadal svoji partnerku, kdy zranění ženy si vyžádalo lékařské ošetření. "Na místě policisté zjistili, že se jedná o muže ve věku dvaačtyřicet let, který vykazoval známky opilosti. Provedená dechová zkouška činila 1,62 promile alkoholu. Muže policisté zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

Dopravní nehoda
V neděli 26. listopadu po jedné hodině odpoledne na silnici u obce Pocoucov na Třebíčsku se stala dopravní nehoda. "Řidička vozidla Ford Mondeo při projíždění mírné zatáčky ve směru na Rudíkov dostala smyk a vyjela do protisměru, kde narazila do kovových svodidel, od kterých se automobil odrazil zpět na silnici, kde došlo ke střetu s protijedoucím vozidlem VW Golf. Při dopravní nehodě se zranila řidička, zranění utrpěl také druhý řidič a jeho dvě spolujedoucí. Všichni byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni na ošetření do třebíčské nemocnice", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté u řidičů provedenými dechovými zkouškami požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla škoda přibližně za 150 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (foto - horní obrázek)

Opilá řidička narazila s autem do stromu
V neděli 26. listopadu krátce před druhou hodinou odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo u obce Dolní Město na Havlíčkobrodsku. "Jednačtyřicetiletá řidička jedoucí ve směru na Radostovice s osobním vozem Peugeot nezvládla řízení, přejela do protisměru a následně mimo komunikaci, kde se vozidlo střetlo se stromem. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Policisté provedli ohledání a zadokumentování místa nehody. U řidičky policisté naměřili hodnotu 2,32 promile alkoholu v dechu. Opakovaná zkouška přítomnost alkoholu potvrdila", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za 200 tisíc korun. Úkony trestního řízení byly zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dopravní nehodu policisté šetří. (foto - spodní obrázek)

Střet vozidel
Policisté vyjížděli v neděli 26. listopadu krátce před desátou hodinou dopoledne k dopravní nehodě, ke které došlo ve Velkém Meziříčí na Žďársku. "Řidič osobního auta Volkswagen jedoucí po ulici Krškova zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti na zasněžené vozovce nezvládl řízení a narazil do tří zaparkovaných vozidel. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče z vozidla Volkswagen, který byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do třebíčské nemocnice", uvedla M. Lébrová. Přítomnost alkoholu byla u řidiče vyloučena dechovou zkouškou. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda přes 70 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Opilý řidič
V pátek 24. listopadu zastavili policisté po jedenácté hodině večer v ulici Žižkova v Jihlavě auto Hyundai. "U šestatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,63 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala obdobnou hodnotu. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté prověřují.

Řidič pod vlivem alkoholu
V neděli 26. listopadu přistihli policisté v ulici Riegrova v Třebíči po sedmé hodině ráno osmadvacetiletého řidiče auta VW Passat, který usedl za volant s jedním a půl promile alkoholu. "U řidiče provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,5 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", uvedla Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Řidič pod vlivem alkoholu
Policisté zastavili v sobotu 25. listopadu kolem desáté hodiny dopoledne řidiče osobního auta Škoda v ulici Pražská v Pelhřimově a za jízdy držel v ruce mobilní telefon. "U třicetiletého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,06 promile alkoholu. Opakované zkoušky přítomnost alkoholu potvrdily a vykázaly hodnoty ještě vyšší. Muž se následně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Další jízda byla muži zakázána a policisté mu zadrželi řidičský průkaz", informovala Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ dále prověřují.

Řidič pod vlivem alkoholu
V sobotu 25. listopadu před jedenáctou hodinou večer zastavili policisté v ulici Lánice ve Velké Bíteši na Žďársku osobní vozidlo Volkswagen, které řídil třiatřicetiletý muž. "Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,82 promile alkoholu. Opakované dechové zkoušky přítomnost alkoholu potvrdily. Policisté muži na místě zakázali další jízdu", uvedla mluvčí policistů M. Lébrová. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté prověřují.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je středa 28. únor
(15. únor kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 28. 2.:
Neděle druhá postní - Reminiscere
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 15. 2. (28. 2.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: