Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
16.8.: Žádná půjčka není špatná; při problémech se splácením musíte komunikovat s bankou nebo s úvěrovou společností

16.8.: Z policejního deníku: zloděj napáchal škodu přes třicet tisíc; při nehodě utrpěli zranění dva lidé

16.8.: Silnice kolem Šeptouchovských skal v Ledči nad Sázavou je uzavřena pro auta i pěší, v místě probíhají práce na zajištění skalního masivu

16.8.: Rakušanka, která jela na technoparty do Meziříčka, byla pod vlivem drog; dalších 40 gramů měla ve voze

16.8.: Pozor na neoficiální stránky s elektronickými dálničními známkami! Účtují zbytečné poplatky

16.8.: Kraj Vysočina požádá o dotaci na venkovské prodejny, rozdělí čtyři miliony korun

16.8.: Jihlavští policisté pátrají po tříletém chlapci, matka jej nepředala příbuzné, která jej má dle rozhodnutí soudu v péči

16.8.: Jihlava chystá výstavu s Příběhy našich sousedů

16.8.: Dobrovolníci z Jižní Korey přiletěli pomáhat do Třebíče

15.8.: Z policejního deníku: krádež jízdního kola; policisté dopadli zloděje sportovního vybavení a peněženky

15.8.: Vycházka s muzejníkem Stanislavem Mikulem za žďárským barokem

15.8.: Strašidlo cantervillské se v srpnu vrací na tuzemské hrady a zámky

15.8.: Jihlavské krematorium bude mít nové oplocení

15.8.: Horácký džbánek v jabloňovém sadu ve Žďáře nad Sázavou nabídne spoustu muziky i zábavy pro děti

14.8.: Českobělská kronikářka pátrala po rodném domě vězněného přibyslavského faráře Františka Krále

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: celostátně hledaní muži putovali do vězení; opilý řidič boural, nadýchal přes dvě a půl promile
Sdílet článek
Policisté v Třebíči vypátrali ve čtvrtek 4. srpna dva muže, po kterých bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Před jednou hodinou v noci kontrolovali na ulici Kpt. Jaroše jednatřicetiletého muže z Kutnohorska, u kterého zjistili, že po něm bylo v polovině července vyhlášeno pátrání. Soud na muže vydal příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, který sám nenastoupil. Druhého hledaného muže vypátrali policisté před osmou hodinou ráno na ulici M. Majerové, také na jednatřicetiletého muže z Třebíčska byl vydán soudem příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Oba muže policisté odvezli na oddělení policie k provedení nezbytných úkonů. Vzhledem k tomu, že uložený trest sami bezdůvodně nenastoupili, dopustili se tak trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Policisté oba hledané muže odvezli do věznice. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
image-1
Muž odcizil alkohol, dvě lahve rozbil
Ve čtvrtek 4. srpna byli policisté po osmé hodině večer přivoláni k jihlavskému obchodnímu domu, kde došlo ke krádeži. Opilý muž v prodejně na ulici Havlíčkova vzal čtyři lahve s alkoholem, které uložil do batohu. "Při neopatrné manipulaci dvě z lahví rozbil a zbývající dvě pronesl bez zaplacení prostorem vstupu. Z obchodu se snažil odejít, v čemž mu zabránil pracovník ostrahy a na místo byli přivoláni policisté. U osmapadesátiletého muže provedli dechovou zkouškou, při které mu naměřili přes tři promile alkoholu. Policisté opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Jedná se o recidivistu, který byl v minulosti již opakovaně odsouzen, z věznice byl propuštěn na konci loňského roku", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muž je podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ policisté prověřují.

Při krádeži byl muž přistižen
Při krádeži v jihlavském obchodním domě byl přistižen také jednadvacetiletý muž, který si přišel pro sladkosti. "Ve čtvrtek 4. srpna byl kolem druhé hodiny odpoledne v prodejně, kde si vzal cukrovinky, dal si je do kapsy a prošel prostorem pokladen, aniž by zaplatil. Muže zastavil pracovník ostrahy a na místo byli přivoláni policisté, kteří muže odvezli na policejní oddělení. V minulosti byl již za majetkovou trestnou činnost opakovaně soudně trestán, naposledy letos v červnu", informovala Jana Kroutilová. Policejní inspektor sdělil muži podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Pachatel vnikl do chatky
Policisté pátrají po pachateli, který v místní části Lhotka u Lidmaně na Pelhřimovsku vnikl do zahradní chatky. Ke spáchání činu došlo v době od druhé poloviny července do čtvrtečního odpoledne 4. srpna. "Pachatel vnikl po odstranění několika plotových latí na zahradu, poškodil dveře chatky a vnikl dovnitř. Nic neodcizil. Policisté provedli ohledání, zadokumentování místa činu a dále v lokalitě šetření. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Případ policisté prověřují a po pachateli pátrají.

Krádež zahradního náčiní
Policisté šetří případ krádeže zahradního nářadí, ke kterému došlo ve Žďáru nad Sázavou. Pachatel v době od konce července do čtvrtečního večera 4. srpna odcizil v zahrádkářské části v lokalitě ulice Strojírenská z bedny různé zahradní náčiní. Policisté provedli šetření, místo ohledali a zadokumentovali. Případ šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku.

Opilý řidič narazil do dvou vozidel
Ve čtvrtek 4. srpna došlo před osmou hodinou večer v Jihlavě na ulici Březinova k dopravní nehodě. Na parkovišti řidič vozidla Renault Laguna při couvání z parkovacího místa narazil do za ním zaparkovaného automobilu VW a dále ještě poškodil zaparkované vozidlo Škoda Octavia. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Policisté provedli u pětašedesátiletého řidiče dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,57 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Při dopravní nehodě vznikla na poškozených vozidlech předběžně vyčíslená škoda za čtyřicet tisíc korun. Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ dále prověřují.

Střet motocyklu s autobusem
Ve čtvrtek 4. srpna došlo v Herálci na Havlíčkobrodsku k dopravní nehodě, při které se zranil třiatřicetiletý řidič motocyklu Kawasaki. "Motocyklista jel před sedmou hodinou večer ve směru od centra a na křižovatce chtěl odbočit. Přejel s motocyklem částečně do protisměru, kde v tu chvíli stál autobus, který odbočoval na hlavní silnici směrem do centra obce, a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě se řidič motocyklu zranil a zdravotnickou záchrannou službou byl letecky transportován do jihlavské nemocnice", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté provedenou dechovou zkouškou u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda pětatřicet tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
Ze spáchání trestného činu je podezřelý sedmačtyřicetiletý muž, který řídil vozidlo opilý. Ve čtvrtek 4. srpna ho odhalili policisté v Třebíči, kde jel s automobilem Renault po ulici Táborská. U řidiče provedli policisté dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,38 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je úterý 16. srpen
(3. srpen kalendáře iuliánského)
• 2022 rok křesťanského letopočtu
• 7511 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 16. 8.:
Pondělí po neděli dvanácté po Svatém Duchu Sv. Jáchyma, otce blahoslavené Panny Marie
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 3. 8. (16. 8.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: