Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
2.7.: Ze zámku ve Velkém Meziříčí: sbírka starých tisků

1.7.: Z policejního deníku: vandal poničil auto; řidiči pod vlivem alkoholu

1.7.: V ulicích Bratří Čapků a Seifertova v Jihlavě začnou v červenci opravy

1.7.: Silnice I/37 mezi Ostrovem nad Oslavou a Křižanovem je již průjezdná

1.7.: Rorýsovníky pomohou omezit ničení hnízd

1.7.: Policisté na dálnici D1 zadrželi migranty z Turecka, muži přijeli v dodávce z Maďarska

1.7.: Policisté na Vysočině pomocí dronu zkontrolovali 919 vozidel a odhalili 206 přestupků

1.7.: Návštěvnost Zoo Jihlava za první pololetí je skvělá!

30.6.: Z policejního deníku: zloděj ukradl ze sklepa jízdní kolo; krádež nářadí na chatě

30.6.: V řece v Ledči nad Sázavou utonul muž

30.6.: O letních prázdninách pozor na změny ordinačních hodin v jihlavské nemocnici

30.6.: Na radniční věži v Jihlavě odbíjí cimbál!

30.6.: Farmářský trh v Novém Městě na Moravě nabídne tentokrát i exotické ovoce

30.6.: Dukovany čeká „horké“ léto; návštěvníkům nabídnou příjemný zážitek ve stínu elektrárny

29.6.: Z policejního deníku: krádež jízdního kola; zloděj ukradl z auta peněženku s penězi i platební kartou, policisté apelují - nenechávejte cenné věci v autě

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: pohřešovanou třináctiletou dívku našli policisté opilou; opilý cyklista boural, nadýchal přes tři promile
Sdílet článek
Pohřešovanou třináctiletou dívku vypátrali policisté v pondělí 23. května po desáté hodině večer v obci nedaleko Jihlavy pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce jí policisté naměřili hodnotu 0,64 promile. Policisté dívku odvezli na oddělení policie a po lékařském vyšetření ji převezli do příslušného zařízení pro mládež, kde ji převzala do péče oprávněná osoba. Policisté zjišťují, za jakých okolností se osoba mladší osmnácti let k alkoholu dostala, kdo jim požití alkoholu umožnil a dopustil se tak protiprávního jednání. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
image-1
Pohřešovaná žena byla nalezena
V pondělí 23. května přijali policisté před osmou hodinou večer oznámení o pohřešování ženy, která odešla z místa bydliště v obci na Chotěbořsku na Havlíčkobrodsku, zpátky se nevrátila, ani o sobě nepodala zprávu. Starší žena navíc není v dobrém zdravotním stavu a špatně se orientuje. Ženu hledali její blízcí nejprve sami, když ale vyčerpali všechny svoje možnosti, obrátil se na policii. Policisté zjistili veškeré dostupné informace k ženě a začali po ní okamžitě v lokalitě obce a širokém okolí pátrat. Do hledání se zapojily dostupné policejní hlídky. Policisté prověřovali veškerá místa, u kterých vznikl předpoklad, že by se tam mohla žena nacházet nebo pohybovat. Zorganizovali pátrací akci, do které se zapojili také profesionální i dobrovolní hasiči, psovodi a strážníci městské policie. Dále po ženě pátral také policejní vrtulník. "Dobrá zpráva přišla dnes, v úterý 24. května kolem deváté hodiny dopoledne, ženu nalezli hasiči v lokalitě remízku nedaleko obce Lhůta. Žena byla dezorientovaná a měla zranění v oblasti hlavy. Policisté ji transportovali do blízké obce, kde ji převzala do péče zdravotnická záchranná služba", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Opilé osoby skončily na záchytce
V neděli 22. května nalezli policisté v Humpolci na Pelhřimovsku kolem čtvrté hodiny odpoledne na ulici Masarykova ležet v parku bezvládně muže. "Když zkontrolovali jeho stav, zjistili, že je v pořádku, ale značně opilý. Jednalo se o sedmapadesátiletého muže. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 3,52 promile alkoholu", informovala Jana Kroutilová. Opilého muže policisté zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Před osmou hodinou večer byli policisté přivoláni do obce Hadina na Pelhřimovsku, kde se na silnici pohybovala zjevně opilá žena. "Padala do vozovky, nekoordinovala svoje pohyby a ohrožovala tak sebe i ostatní účastníky silničního provozu. Policisté u pětatřicetileté ženy naměřili hodnotu 2,11 promile alkoholu", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Zajistili ji a odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Žena je podezřelá ze spáchání přestupku, který policisté šetří.

Střet osobních aut si vyžádal zranění
V pondělí 23. května se stala po druhé hodině odpoledne na silnici mezi obcemi Benátky a Kohoutov na Havlíčkobrodsku dopravní nehoda. "Jednasedmdesátiletý řidič vozidla Porsche jel v koloně vozidel a narazil do před ním jedoucího automobilu Škoda Octavia, který byl nárazem odhozen do silničního příkopu a zůstal stát na poli. Při dopravní nehodě utrpěl lehké zranění řidič vozidla Škoda a dva spolujedoucí, kteří byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni na ošetření do havlíčkobrodské nemocnice", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Provedenými dechovými zkouškami policisté požití alkoholu u řidičů vyloučili. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Řidič vozidla Porsche je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Dopravní nehoda
V pondělí 23. května jel před šestou hodinou večer řidič motocyklu Yuki po silnici ve směru od obce Veselí na Dalečín na Žďársku. "Při průjezdu prudké zatáčky v klesání dostal smyk, který nezvládl, a došlo ke střetu motocyklu s jízdní soupravou složenou z nákladního automobilu a návěsu, která jela v opačném směru. Motocyklista po střetu upadl na komunikaci. Při dopravní nehodě se řidič motocyklu zranil a zdravotnickou záchrannou službou byl převezen na ošetření do nemocnice v Novém Městě na Moravě", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté provedli u řidičů dechové zkoušky s negativním výsledkem. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Dále zjistili, že motocyklista není držitelem příslušného řidičského oprávnění a užil k jízdě motocykl, na kterém při jízdě nebyla umístěna poznávací značka. Dopravní nehodu policisté šetří.

Opilý cyklista boural, nadýchal přes tři promile
V pondělí 23. května jel před druhou hodinou odpoledne v Třebíči cyklista ve směru k ulici Táborská. Na kruhovém objezdu dvakrát po sobě havaroval. Na místo byli přivoláni policisté, kteří zjistili, že je řidič opilý. Ke zranění nedošlo. "U muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 3,08 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Další jízdu mu policisté zakázali. Devětašedesátiletý muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy, které policisté šetří", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
V pondělí 23. května jel v Bystřici nad Pernštejnem na Žďársku řidič vozu Škoda a před druhou hodinou odpoledne automobil na ulici Bratrská zastavili policisté. "Při kontrole zjistili, že řidičem je jednadvacetiletý muž, který má na základě rozhodnutí městského úřadu od loňského podzimu vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel a řídit automobil by směl až v roce 2024. Policisté muži další jízdu zakázali, je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí", uvedla J. Kroutilová. Případ policisté prověřují.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je sobota 2. červenec
(19. červen kalendáře iuliánského)
• 2022 rok křesťanského letopočtu
• 7511 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 2. 7.:
Pátek po neděli páté po Svatém Duchu Navštívení Panny Marie
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 19. 6. (2. 7.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: