Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
5.12.: Z policejního deníku: zloděj ukradl dřevo za 150 tisíc; vandal poškodil auto; muž fyzicky napadl přítelkyni

5.12.: V Domě Gustava Mahlera v Jihlavě vystaví svá díla Soňa Jurkovičová a Lenka Klofáčová Pavézková

5.12.: Meteorologové varují před náledím, tvořit se bude na celé Vysočině

4.12.: Výprava po historických památkách Austrálie, Thajska a Kambodže v jihlavském muzeu

3.12.: Z policejního deníku: muž a žena zaplatili za zboží, nemají nic; opilá řidička dvakrát bourala

3.12.: Vyřízení parkovací karty bude v Třebíči jednodušší

3.12.: Policisté prověřují krádež mobilu; pátrají po muži a ženě z fotografií

3.12.: Na Českém mlýně v Jihlavě se začalo zasněžovat

3.12.: Meteorologové varují na Vysočině před ledovkou

3.12.: Kácení stromů zahájí rekonstrukci plynovodu pod Ledečskou ulicí v Havlíčkově Brodě

3.12.: Filmový klub v Jihlavě uvede islandský snímek Ada

3.12.: Do Edenu v Bystřici nad Pernštejnem zavítají v neděli andělé, čerti a přijde i Mikuláš

3.12.: Aby byl advent skutečně bezpečný; policisté v průběhu adventu upozorňují na rizika spojená s vánočními svátky

2.12.: Z policejního deníku: zloděj se vloupal do auta, ukradl kufr s notebookem; opilý muž se dobýval do ubytovny, i když tam nebydlí

2.12.: Výstava Krajka psaná paličkami v jihlavském muzeu

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: zloděj ukradl náklaďák; žena po srážce s trolejbusem utrpěla zranění
Sdílet článek
Neznámý zloděj ukradl v období od 18. října do 25. října nezjištěným způsobem nákladní skříňové auto IVECO DAILY bílé barvy. Vozidlo odstavil jeho řidič z důvodu defektu přední pneumatiky na polní cestě u Štoků na Havlíčkobrodsku. Krádeží vozidla vznikla majiteli škoda ve výši 40 tisíc korun. Policisté po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
image-1
Muž neplatí alimenty na dceru
Policisté v Třešti prověřují případ, kdy šestatřicetiletý muž z obce v okolí Třeště neplatí výživné na svoji nezletilou dceru. Vyživovací povinnost mu vyplývá z ustanovení občanského zákoníků a konkrétní výše výživného konkretizoval rozsudkem Okresní soud v Jihlavě v letošním roce. "Muž ale rozhodnutí soudu nerespektuje a k rukám matky své dcery dluží částku více než 22 000 korun. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy", informovala mluvčí policistů Dana Čírtková.

Muž putoval na protialkoholní záchytnou stanici
Policisté vyjížděli v úterý 26. října krátce před čtrnáctou hodinou odpoledne do ulice Říčanského v Pelhřimově. "Na autobusovém nástupišti ležel silně podnapilý muž, který nebyl schopen vstát bez opory, nebyl schopen samostatné chůze, vrávoral a padal a neorientoval se v místě ani čase. Policisté provedli u muže dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem - 3,22 promile alkoholu v dechu", uvedla Dana Čírtková. Třiapadesátiletý muž svým jednáním bezprostředně ohrožoval svůj život, a proto ho policisté zajistili a následně eskortovali na záchytku v Jihlavě k vystřízlivění.

Chodkyně po střetu s trolejbusem spadla na silnici
Policisté přijali v úterý 26. října odpoledne oznámení o dopravní nehodě, která se stala kolem půl čtvrté na místní komunikaci na Masarykově náměstí v Jihlavě k dopravní nehodě. "Šedesátiletý řidič trolejbusu projížděl ze zastávky MHD ve směru od ulice Křížová směrem k ulici Znojemská a zřejmě se plně nevěnoval řízení trolejbusu. Při jízdě přehlédl z levé strany po přechodu jdoucí chodkyni, kterou ohrozil. Došlo ke střetu levé přední části trolejbusu s chodkyní, která po střetu spadla na silnici", uvedla mluvčí policistů Dana Čírtková. Při nehodě se chodkyně lehce zranila a záchranáři ji převezli na ošetření do nemocnice, odkud byla po ošetření propuštěna. Ke zranění jiných osob nedošlo. Policisté provedli u řidiče trolejbusu i chodkyně dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Nehodu policisté vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení.

Řidič převrátil náklaďák na bok; škoda je 785 tisíc korun
Policisté přijali v úterý 26. října deset minut po deváté hodině ranní oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Jinošově na Třebíčsku. "Řidič jízdní soupravy složené z tahače a návěsu projížděl po silnici II/399 v Jinošově od Náměště nad Oslavou k Velké Bíteši. "Při průjezdu levotočivou zatáčkou v prostoru tříramenné křižovatky nepřizpůsobil rychlost jízdy a v důsledku toho se s jízdní soupravou převrátil na pravý bok. Následně s nákladním vozidlem narazil do sloupu elektrického vedení, svislého dopravního značení a do zaparkovaného osobního vozidla VW. Osobní vozidlo bylo poté odhozeno na terasu domu a přístřešek u terasy. Vlivem vysypání nákladu se poškodily okenní tabule u domu", informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 785 tisíc korun. Policisté u sedmadvacetiletého řidiče provedli orientační dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl negativní. Při dopravní nehodě se nikdo nezranil. Nehodu policisté vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Při srážce dvou vozidel se zranilo pět osob
V úterý 26. října odpoledne patnáct minut před čtrnáctou hodinou jsme přijali oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici III/36064 u Třebíče. "Dvaadvacetiletá řidička s osobním autem Škoda projížděla po silnici ve směru od Slavic k Mikulovicím. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou vjela do protisměrné části vozovky, kde se čelně střetla s protijedoucím osobním vozem VW. Řidička tohoto vozidla jela ve směru na obec Slavice. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiček obou vozidel a tří nezletilých spolujedoucích ve vozidle VW. Všichni byli na místě ošetřeni osádkou vozidla zdravotnické záchranné služby a poté převezeni do nemocnice v Třebíči k dalšímu vyšetření", popsala nehodu mluvčí policistů. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na vozidlech ve výši asi 90 tisíc korun. U řidiček obou vozidel policisté provedli dechové zkoušky s negativními výsledky. Další okolnosti dopravní nehody šetří policisté.

Řidič poškodil kachlové obložení budovy
Policisté přijali v úterý 26. října krátce po půl sedmé ráno oznámení o dopravní nehodě, která se stala ve Žďáře nad Sázavou. "Devětačtyřicetiletý řidič projížděl s nákladním automobilem tovární značky DAF po účelové komunikaci ve Žďáru nad Sázavou ulici Dolní, kde při jízdě u místního kulturního domu neponechal dostatečný boční odstup od kachlového obložení domu kultury. Došlo ke střetu pravé zadní části vozidla s kachlovým obložením, které se vlivem nárazu poškodilo. Nikdo nebyl zraněn", informovala Dana Čírtková. U řidiče policisté na místě dopravní nehody provedli dechovou zkoušku na případnou přítomnost alkoholu, kdy byl její výsledek negativní. Pří dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na vozidle a na kachlovém obložení v celkové výši 30 tisíc korun. Případ dopravní nehody vyřešili policisté na místě uložením pokuty v příkazním řízení.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je 5. prosinec
(22. listopad kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 5. 12.:
Druhá neděle adventní Sv. Sáby, opata
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 22. 11. (5. 12.):
Sv.ap. Filemon, Archipos a mč. ap.rovn. Apthie; mč. Cecílie; svt. Kliment Ochridský
Pror. Habakuk; ct. Athanasij, zátvornik pečerský; sv. Štěpán - Uroš, král srbský
Svt. Spiridon Divotvorce, ep. trimituntský; mč. Petr Aleut; ct. Herman Aljašský
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: