Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
5.12.: Z policejního deníku: zloděj ukradl dřevo za 150 tisíc; vandal poškodil auto; muž fyzicky napadl přítelkyni

5.12.: V Domě Gustava Mahlera v Jihlavě vystaví svá díla Soňa Jurkovičová a Lenka Klofáčová Pavézková

5.12.: Meteorologové varují před náledím, tvořit se bude na celé Vysočině

4.12.: Výprava po historických památkách Austrálie, Thajska a Kambodže v jihlavském muzeu

3.12.: Z policejního deníku: muž a žena zaplatili za zboží, nemají nic; opilá řidička dvakrát bourala

3.12.: Vyřízení parkovací karty bude v Třebíči jednodušší

3.12.: Policisté prověřují krádež mobilu; pátrají po muži a ženě z fotografií

3.12.: Na Českém mlýně v Jihlavě se začalo zasněžovat

3.12.: Meteorologové varují na Vysočině před ledovkou

3.12.: Kácení stromů zahájí rekonstrukci plynovodu pod Ledečskou ulicí v Havlíčkově Brodě

3.12.: Filmový klub v Jihlavě uvede islandský snímek Ada

3.12.: Do Edenu v Bystřici nad Pernštejnem zavítají v neděli andělé, čerti a přijde i Mikuláš

3.12.: Aby byl advent skutečně bezpečný; policisté v průběhu adventu upozorňují na rizika spojená s vánočními svátky

2.12.: Z policejního deníku: zloděj se vloupal do auta, ukradl kufr s notebookem; opilý muž se dobýval do ubytovny, i když tam nebydlí

2.12.: Výstava Krajka psaná paličkami v jihlavském muzeu

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: recidivista kradl v obchodě; opilci skončili na záchytce
Sdílet článek
Ze spáchání trestného činu je podezřelý dvacetiletý recidivista, který ukradl v obchodním domě v Havlíčkově Brodě zboží v hodnotě za necelý jeden tisíc korun. Muž byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již soudně trestán. Letos v létě byl odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou do druhé poloviny roku 2023. Přesto muž v pátek 15. října ukradl v obchodním domě v ulici Masarykova po sedmé hodině večer sprchové gely, šampon, zubní kartáčky a další zboží, které schoval do batohu. Z prodejny chtěl poté odejít bez zaplacení, v tom mu ale zabránil pracovník obchodu a na místo byli přivoláni policisté. Podezřelého muže odvezli na oddělení policie, kde mu sdělil policejní inspektor podezření ze spáchání přečinu krádeže. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
image-1
Muž měl přes tři promile alkoholu
V neděli 17. října došlo před čtvrtou hodinou odpoledne ke konfliktu na jihlavské ubytovně. "Značně opilý devětadvacetiletý muž po předchozí rozepři napadl jiného ubytovaného a vyhrožoval mu násilím. Přivolaní policisté opilého muže zajistili, při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 3,17 promile alkoholu. Ke zranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření, nedošlo. I v přítomnosti hlídky agresivní muž vyhrožoval napadenému dalším útokem", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Opilého muže policisté odvezli na záchytku k vystřízlivění. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, případ policisté šetří.

Opilý muž skončil na záchytce
V sobotu 16. října byli policisté před osmou hodinou ráno přivoláni na vlakové nádrží v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku, kam docestoval značně opilý muž, který po vystoupení z vlaku upadl, nebyl schopen vstát a postarat se sám o sebe. Choval se navíc vůči svému okolí podrážděně. "Policisté zjistili, že se jedná o sedmadvacetiletého muže z Přerovska, kterému při dechové zkoušce naměřili hodnotu přes dvě promile alkoholu. Opilý muž byl dezorientovaný a nebyl schopen ani samostatné chůze", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová s tím, že policisté ho zajistili a odvezli na záchytku k vystřízlivění.

Opilého muže policisté zajistili
V neděli 17. října byli policisté v Humpolci na Pelhřimovsku po šesté hodině večer přivoláni k domu, kde opilý muž napadal svého blízkého příbuzného. "Vulgárně ho urážel a nadával mu. Přivolaní policisté podezřelého třiatřicetiletého muže zajistili. Odmítal spolupracovat, choval se zmateně a ve slovním útoku směřovaném na jeho příbuzného pokračoval i v přítomnosti hlídky. Odmítal uposlechnout i výzvy policistů, aby svého jednání zanechal. Při dechové zkoušce policisté muži naměřili hodnotu 1,81 promile alkoholu", uvedla mluvčí. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků proti občanskému soužití a proti veřejnému pořádku, případ policisté šetří.

Opilec skončil na záchytce
V neděli 17. října přijali policisté před třetí hodinou odpoledne oznámení o značně opilém muži, který se snažil neúspěšně pohybovat v lokalitě vjezdu na parkoviště u obchodního domu v Třebíči. "Policisté po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o šedesátiletého muže ze Znojemska, kterému při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,96 promile alkoholu. Policisté opilého muže zajistili a odvezli ho na záchytku k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů J. Kroutilová.

Havárie cyklisty
V neděli 17. října po čtvrté hodině odpoledne se u Borovnice na Žďársku při havárii zranil cyklista. Muž jel na jízdním kole po komunikaci ve směru od místní části Kutiny. "Při průjezdu zatáčkou v klesání dostal smyk, který nezvládl, a přejel s jízdním kolem mimo komunikaci na mez, kde havaroval. Při dopravní nehodě se cyklista zranil a záchranáři jej převezli na ošetření do nemocnice v Novém Městě na Moravě", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Provedenou dechovou zkouškou policisté u cyklisty požití alkoholu vyloučili. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Škoda vznikla na jízdním kole a na ochranné přílbě.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
V neděli 17. října zastavili policisté po půlnoci v Jihlavě řidiče vozidla Škoda Octavia, který jel po silnici ve směru od ulice Brněnská na ulici Okružní. "U šestatřicetiletého muže při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,95 promile alkoholu a obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Následně muži sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
S více než jedním a půl promile alkoholu řídil v neděli 17. října vozidlo pětašedesátiletý muž, který jel s autem BMW po třetí hodině odpoledne po silnici mezi obcemi Budkov a Lomy na Třebíčsku. Vozidlo policisté zastavili a provedli kontrolu. "U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,73 promile alkoholu a obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", uvedla mluvčí. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Řidič byl pod vlivem alkoholu i drog
V neděli 17. října zastavili policisté v Jihlavě po osmé hodině ráno vozidlo Mazda, jehož řidič jel po ulici Romana Havelky. "Muž při kontrole nepředložil řidičský průkaz, policisté zjistili, že má uložený zákaz řízení všech motorových vozidel. U řidiče dále při dechové zkoušce naměřili hodnotu 0,98 promile alkoholu a obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Pozitivní měl muž i test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, a to na amfetamin. Policisté sedmadvacetiletému muži zakázali další jízdu a podrobil se lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy, policisté zjišťují, zda se nedopustil trestného činu. Případ dále šetří.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je 5. prosinec
(22. listopad kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 5. 12.:
Druhá neděle adventní Sv. Sáby, opata
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 22. 11. (5. 12.):
Sv.ap. Filemon, Archipos a mč. ap.rovn. Apthie; mč. Cecílie; svt. Kliment Ochridský
Pror. Habakuk; ct. Athanasij, zátvornik pečerský; sv. Štěpán - Uroš, král srbský
Svt. Spiridon Divotvorce, ep. trimituntský; mč. Petr Aleut; ct. Herman Aljašský
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: