Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
20.10.: Z policejního deníku: zloděj se vloupal do auta, škoda přesáhla 90 tisíc; policisté našli zloděje jízdního kola

20.10.: Muzeum ve Velkém Meziříčí ukončí sezonu akcí Podzim na šlechtickém sídle, lidé uvidí třeba jak se na zámku topilo či jak šlechta stolovala

20.10.: Jihlavská nemocnice mění kotelnu; opravy budou stát desítky milionů

20.10.: Hasiče z Jaderné elektrárny Dukovany, Jihomoravského kraje a Vysočiny prověří 125 vysoká chladicí věž

19.10.: Z policejního deníku: vandal poničil auto, škoda je 50 tisíc; agresivní opilci skončili na záchytce

19.10.: V léčebně dlouhodobě nemocných v Moravských Budějovicích mají pacienti k dispozici sedm nových polohovatelných lůžek

19.10.: V Budišově srazil vlak osobní auto, při nehodě nebyl nikdo zraněn

19.10.: Prohlášení Institutu Václava Klause k útokům paní Leyenové na Polsko

19.10.: Nejvíce nelegálních zaměstnanců pracovalo na Vysočině

19.10.: Na Vysočině bude ve čtvrtek foukat silný vítr, meteorologové vydali varování

18.10.: Český den s českými vlajkami Naše zem a my všichni s ní máme svátek! Vyvěsme vlajky! Důvodů k tomu to učinit je nemálo

18.10.: Zažijte strašidelnou noční prohlídku táborské zoologické zahrady

18.10.: Z policejního deníku: recidivista kradl v obchodě; opilci skončili na záchytce

18.10.: Výstavu Cvrčci ze sna v jihlavské galerii doprovodí workshop i projekce filmu Pouštní světla

18.10.: U Kozlova na Žďársku havarovala tři auta, dva lidé utrpěli zranění

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: kriminalisté dopadli distributora pervitinu; zloděj ukradl z chalupy nádobí a hodiny; opilá řidička bourala
Sdílet článek
Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání sedmadvacetiletého muže z Jihlavska, obviněn byl ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Drogy muž distribuoval dalším lidem na území Telče přibližně od začátku roku. Zájemci si od něho pervitin kupovali, někdy drogu poskytl zdarma k okamžitému užití. Pervitin předal zájemcům v několika desítkách případů. Kriminalisté na základě operativního šetření muže vypátrali a zahájili jeho trestní stíhání, případ dále vyšetřují. Za spáchanou drogovou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
image-1
Vloupání do chalupy
Policisté prověřují případ vloupání do rekreační chalupy v Kraborovicích na Havlíčkobrodsku. K činu došlo v době od poloviny srpna do středy 22. září. "Pachatel vnikl na pozemek u chalupy a následně do interiéru, odkud ukradl mimo jiné hodiny a nádobí. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na částku přes tři tisíce korun", informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté z Chotěboře případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Po pachateli pátrají.

Opilá žena bourala
Ve středu 22. září havarovala s autem sedmatřicetiletá žena, která policistům nadýchala 1,98 promile. Nehoda se stala před osmou hodinou večer u Černovic na Pelhřimovsku. "Žena jela s vozem Fiat po silnici druhé třídy ve směru od obce Mlýny směrem na Černovice. Při průjezdu zatáčkou vyjela mimo komunikaci, kde se následně vozidlo převrátilo", uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Naměřená hodnota alkoholu v dechu činila 1,98 promile. Ženu s podezřením na lehké zranění transportovali záchranáři na ošetření do nemocnice. Svým jednáním naplnila znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Havárie motocyklistky
Ve středu 22. září jela po sedmé hodině ráno osmnáctiletá řidička s motocyklem Keeway po silnici ve směru od Jaroměřic nad Rokytnou na Třebíč. "Vlivem nepřiměřené rychlosti po projetí zatáčky vyjela mimo vozovku do silničního příkopu, kde havarovala. Při dopravní nehodě se řidička zranila a záchranáři ji převezli na ošetření do třebíčské nemocnice", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Dechovou zkouškou policisté u řidičky požití alkoholu vyloučili. Místo havárie ohledali a zadokumentovali. Na motocyklu vznikla škoda za přibližně deset tisíc korun. Nehodu policisté šetří.

Řidič je podezřelý ze spáchání přestupku
Ve středu 22. září zastavili policisté v Třebíči po deváté hodině dopoledne řidiče vozidla Audi, který jel po ulici Rafaelova. "U devatenáctiletého muže provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na marihuanu. Dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté muži zakázali další jízdu, je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří", uvedla Jana Kroutilová.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
Ve středu 22. září zastavili policisté řidiče vozidla Renault, který jel kolem páté hodiny odpoledne po silnici u obce Vysoké Studnice na Jihlavsku. "U sedmatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 0,65 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté řidiči zakázali pokračovat v další jízdě a přišel o řidičský průkaz", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Alkohol za volantem
Policisté kontrolovali ve středu 22. září kolem půl sedmé večer v ulici Sázavská ve Žďáře nad Sázavou osobní auto Mitsubishi. "V rámci kontroly se dvaapadesátiletý řidič podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,42 promile alkoholu. Také opakovaná měření byla pozitivní. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz", informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je středa 20. říjen
(7. říjen kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 20. 10.:
Středa po neděli dvacáté prvé po Svatém Duchu Sv. Jana Kancia, vyznavače Sv. Vendelína, opata
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 7. 10. (20. 10.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: