Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
24.9.: Z policejního deníku: hledaný muž skončil ve vězení; krádež věcí z auta za 12 tisíc, policie nabádá, buďte opatrní, cenné věci ve vozech nenechávejte

24.9.: V zoologické zahradě v Jihlavě se narodil párek pand červených

24.9.: V třebíčské nemocnici lékaři v rámci dne melanomu odhalili šest kožních prekanceróz

24.9.: Táborská zoo děkuje za záchranu zraněného káněte, ne každý je ke zvířecímu utrpení lhostejný

24.9.: Houbařská vycházka na Velký Špičák v sobotu

23.9.: Z policejního deníku: kriminalisté dopadli distributora pervitinu; zloděj ukradl z chalupy nádobí a hodiny; opilá řidička bourala

23.9.: Trikolora, Svobodní a Soukromníci vyzvali své příznivce ve volebních komisích k vlastnoruční dokumentaci výsledků voleb!

23.9.: Trasa dálnice D1 v úseku Koberovice – Humpolec po svatém Václavu již bez omezení

23.9.: Svatý Kříž připomene 105. výročí narození slavného rodáka, pilota RAF, Karla Kuttelwaschera

23.9.: Přednáška o archeologických výzkumech hradů a tvrzí na Telčsku

23.9.: Platba parkovného v Třebíči je jednodušší; s novou aplikací není potřeba mít lístek za oknem

23.9.: Filmový klub v Jihlavě uvede německý snímek U Zlaté rukavice, mapuje příběh hamburského sériového vraha

23.9.: Do Antonínova Dolu a do Červeného kříže nezajedou od středy 29. září až do pátku 1. října ani autobusy MHD

22.9.: Zpívající lípa ve Žďárských vrších v Telecí vyhrála anketu Strom roku

22.9.: Z policejního deníku: krádež dřeva za 30 tisíc; opilec obtěžoval lidi v autobuse; šestašedesátiletá řidička nadýchala přes jedno promile

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: policisté dopadli distributorku pervitinu, může dostat až pět let za mřížemi; recidivista kradl věci; opilá řidička bourala
Sdílet článek
Čtyřiadvacetiletou ženu z Jihlavska, která distribuovala pervitin, byla obviněna ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Drogy distribuovala dalším lidem na různých místech Jihlavy a jejím blízkém okolí. Zájemci si od ní pervitin kupovali, v některých případech žena drogu poskytla za protislužbu. Pervitin distribuovala od loňského roku a drogy poskytla zájemcům v desítkách případů. Kriminalisté na základě operativního šetření ženu vypátrali a zahájili její trestní stíhání, případ dále vyšetřují. Za spáchanou drogovou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
image-1
Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu

Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání trestného činu pětatřicetiletému muži, který v první polovině června v obci nedaleko Havlíčkova Brodu ukradl mobilní telefon a ladičku. "Kolem deváté hodiny večer vzal muž telefon a ladičku na kytaru, které ležely na stole přístupného pozemku u domu, a odnesl si je. Když okradený majitel zjistil, že mu byly věci odcizeny, vydal se společně s dalšími lidmi za podezřelým mužem. Ten se choval agresivně, začal ostatní napadat a ženě vyrazil z ruky mobilní telefon, který poté sebral a následně ho odhodil stranou", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Přivolaní policisté zjistili, že podezřelý muž je recidivista, který byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již soudně trestán a do jara příštího roku je ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody. Odcizené věci vydal a převzal si je zpět jejich majitel. Na základě shromážděných důkazů sdělili policisté muži podezření z přečinu krádeže. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Dále se muž dopustil přestupku proti občanskému soužití a přestupku proti majetku.

Střet osobního auta s motocyklistkou
V úterý 3. srpna došlo před třetí hodinou odpoledne na silnici u Malého Beranova na Jihlavsku ke střetu vozidla s motocyklistkou. "Dvacetiletý řidič automobilu Toyota Avensis jel ve směru od Jihlavy a na přímém úseku začal předjíždět před ním jedoucí vozidlo. V té době ho ale předjížděla za ním jedoucí řidička motocyklu Yamaha a došlo ke střetu. Motocykl dále narazil do svodidel, od kterých se odrazil zpět na komunikaci, poškodil směrový sloupek a následně narazil ještě do dopravní značky. Při dopravní nehodě utrpěla motocyklistka zranění a záchranáři ji převezli do jihlavské nemocnice", uvedla Jana Kroutilová. Provedenými dechovými zkouškami policisté u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Škoda, která vznikla, byla předběžně vyčíslena na 125 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Opilá řidička bourala, skončila v nemocnici
V úterý 3. srpna jela před desátou hodinou večer řidička vozu Hyundai po silnici od Bystřice nad Pernštejnem na Rovné na Žďársku. "Při průjezdu táhlou zatáčkou nezvládla řízení a vyjela mimo komunikaci do silničního příkopu. Při nehodě se řidička zranila a na ošetření ji záchranáři převezli do nemocnice v Novém Městě na Moravě. Policisté provedli u třiapadesátileté ženy dechovou zkoušku, při které jí naměřili hodnotu 1,82 promile alkoholu. Opakované zkoušky u ní ukázaly hodnoty ještě vyšší", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Místo havárie policisté ohledali a zadokumentovali. Při nehodě vznikla škoda kolem dvaceti tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. Ženě zadrželi řidičský průkaz. Je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Řidička je podezřelá z přestupků
V úterý 3. srpna zastavili policisté řidičku vozidla Kia, která jela po třetí hodině ráno po silnici od Kamenice nad Lipou na Včelničku na Pelhřimovsku. "U ženy provedli dechovou zkoušku, při které jí naměřili hodnotu 0,58 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u ní ukázala také opakovaná zkouška. Řidičský průkaz žena nepředložila a policisté zjistili, že ho ani nevlastní", informovala Jana Kroutilová. Čtyřiadvacetileté řidičce zakázali pokračovat v další jízdě. Je podezřelá ze spáchání závažných přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý sedmapadesátiletý muž, který řídil vozidlo, i když to má zakázáno. V úterý 3. srpna jel řidič před sedmou hodinou ráno s automobilem Peugeot Boxer v Třebíči po ulici Znojemská. "Při kontrole policisté zjistili, že řidičem je muž, který má od letošního června na základě rozhodnutí městského úřadu vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu půl roku. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení", uvedla mluvčí.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je sobota 25. září
(12. září kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 25. 9.:
Sobota po neděli sedmnácté po Svatém Duchu
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 12. 9. (25. 9.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: