Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
24.9.: Z policejního deníku: hledaný muž skončil ve vězení; krádež věcí z auta za 12 tisíc, policie nabádá, buďte opatrní, cenné věci ve vozech nenechávejte

24.9.: V zoologické zahradě v Jihlavě se narodil párek pand červených

24.9.: V třebíčské nemocnici lékaři v rámci dne melanomu odhalili šest kožních prekanceróz

24.9.: Táborská zoo děkuje za záchranu zraněného káněte, ne každý je ke zvířecímu utrpení lhostejný

24.9.: Houbařská vycházka na Velký Špičák v sobotu

23.9.: Z policejního deníku: kriminalisté dopadli distributora pervitinu; zloděj ukradl z chalupy nádobí a hodiny; opilá řidička bourala

23.9.: Trikolora, Svobodní a Soukromníci vyzvali své příznivce ve volebních komisích k vlastnoruční dokumentaci výsledků voleb!

23.9.: Trasa dálnice D1 v úseku Koberovice – Humpolec po svatém Václavu již bez omezení

23.9.: Svatý Kříž připomene 105. výročí narození slavného rodáka, pilota RAF, Karla Kuttelwaschera

23.9.: Přednáška o archeologických výzkumech hradů a tvrzí na Telčsku

23.9.: Platba parkovného v Třebíči je jednodušší; s novou aplikací není potřeba mít lístek za oknem

23.9.: Filmový klub v Jihlavě uvede německý snímek U Zlaté rukavice, mapuje příběh hamburského sériového vraha

23.9.: Do Antonínova Dolu a do Červeného kříže nezajedou od středy 29. září až do pátku 1. října ani autobusy MHD

22.9.: Zpívající lípa ve Žďárských vrších v Telecí vyhrála anketu Strom roku

22.9.: Z policejního deníku: krádež dřeva za 30 tisíc; opilec obtěžoval lidi v autobuse; šestašedesátiletá řidička nadýchala přes jedno promile

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: zfetovaný recidivista se vloupal na soukromý pozemek; zloděj ukradl věci za 30 tisíc; opilá žena bourala s autem
Sdílet článek
Ze spáchání trestného činu je podezřelý čtyřiadvacetiletý muž, který vnikl na začátku července dopoledne ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku na cizí pozemek domu. Podezřelý muž se na zahradu dostal po překonání oplocení, které při tom poškodil. Policistům alkohol nenadýchal ale test ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin. Navíc muž je o opakovaně soudně trestaný recidivista. Policisté na základě shromážděných důkazů sdělili muži podezření z přečinu porušování domovní svobody a případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
image-1
Vloupání do domu a krádež věcí za 30 tisíc
Policisté pátrají po pachateli, který se v pondělí 2. srpna v době mezi jednou hodinou v noci a jedenáctou dopoledne ve Žďáře nad Sázavou vloupal do rodinného domu. "Pachatel vnikl na oplocený pozemek, vylezl k oknu, které rozbil, a dostal se do domu. Odcizil sluchátka, hodinky, peněženku a další věci. Krádeží způsobil pachatel škodu za více než třicet tisíc korun. Další škoda vznikla poškozením", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, po pachateli a odcizených věcech pátrají.

Opilý muž rozbil dveře
V úterý 3. srpna přijali policisté po druhé hodině ráno oznámení od ženy, která měla obavu ze svého známého. "Muž totiž přišel k domu v obci nedaleko Třebíče, kde žena bydlí, a za použití násilí se snažil dostat dovnitř. Policistům muž nadýchal 1,72 promile alkoholu. Pozitivní u něho byl také test na zjištění ovlivnění návykovou látkou. Policisté místo ohledali a zadokumentovali. Podezřelý muž poškodil vstupní dveře, u kterých rozbil skleněnou výplň", uvedla J. Kroutilová. Policisté opilého muže odvezli na záchytku k vystřízlivění. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku, případ policisté šetří.

Opilý muž se choval agresivně
V pondělí 2. srpna vyjeli policisté po desáté hodině večer do obce na Moravskobudějovicku, kde se nacházel na ulici opilý muž, který se choval útočně a hrubě ke svému okolí. "Podezřelého muže policisté vypátrali na louce. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu přes dvě promile alkoholu. Policisté opilého osmačtyřicetiletého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, případ policisté dále šetří.

Opilého muže policisté zajistili
V pondělí 2. srpna byli policisté v Polné na Jihlavsku po desáté hodině večer přivoláni k domu, kde se dle přijatého oznámení nacházel opilý muž, který se choval hrubě a agresivně. Na místo vyjeli policisté situaci prověřit. "Provedeným šetřením zjistili, že opilý muž přišel k bytu své známé a snažil se dostat dovnitř. Když žena odmítla vyhovět, do dveří kopal, čímž je poškodil. Policisté dvaačtyřicetiletého muže zajistili. Provedli u něho dechovou zkoušku, při které mu naměřili přes dvě a půl promile alkoholu", uvedla J. Kroutilová. Následně opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku, případ policisté šetří.

Opilá žena s autem narazila do zdi
V pondělí 2. srpna jela v Humpolci na Pelhřimovsku před druhou hodinou odpoledne řidička vozidla Renault Megane po ulici Na Kasárnách, kde najela na obrubník a narazila do zdi domu. "Poté začala couvat a po krátkém popojetí s automobilem zůstala stát vzhledem k jeho nepojízdnosti. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Přivolaní policisté provedli u třiašedesátileté ženy dechovou zkoušku, při které jí naměřili hodnotu 1,89 promile alkoholu. Opakované zkoušky u ní ukázaly hodnoty ještě vyšší. Poškozením domu vznikla předběžně vyčíslená škoda třicet tisíc korun", popsala čin opilé řidičky mluvčí policistů. Dopravní nehodu policisté šetří. Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Sedmadvacetiletý řidič boural na kruhovém objezdu, vrtulník ho transportoval do Brna
V pondělí 2. srpna došlo před druhou hodinou odpoledne na kruhovém objezdu obchvatu u Velkého Beranova na Jihlavsku k dopravní nehodě. "Sedmadvacetiletý řidič vozidla Škoda Octavia jel ve směru od Velkého Meziříčí a nepřiměřenou rychlostí vjel do prostoru kruhového objezdu rovně. Automobil přejel obrubník, pokračoval přes středový násyp, kde se vozidlo odrazilo, dopadlo na střešní část a pokračovalo v pohybu, přičemž narazilo do automobilu VW Transportér, jehož řidič již stihl zastavit. Při dopravní nehodě se řidič octavie těžce zranil a zdravotnickou záchrannou službou byl letecky transportován do brněnské nemocnice", popsala nehodu mluvčí policistů Jana Kroutilová. Ke zranění jiných osob nedošlo. U řidiče osobního vozidla nebylo možné vzhledem k jeho zraněním provést dechovou zkoušku, byl nařízen odběr krve. Policisté místo nehody ohledali a zadokumentovali. Škoda, která vznikla, byla předběžně vyčíslena na sedmdesát tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Řidič je podezřelý ze spáchání přestupků
V pondělí 2. srpna zastavili policisté v Telči na Jihlavsku před jedenáctou hodinou dopoledne řidiče vozidla Škoda Rapid, který jel po silnici na ulici Dačická. "U šestadvacetiletý řidiče provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na amfetamin. Dechová zkouška u něho byla negativní. Řidič se odmítl bezdůvodně podrobit lékařskému vyšetření a dopustil se tak dalšího přestupku", uvedla mluvčí. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání, které policisté šetří.

Foto: nehoda na kruhovém objezdu u Velkého Beranova
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je sobota 25. září
(12. září kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 25. 9.:
Sobota po neděli sedmnácté po Svatém Duchu
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 12. 9. (25. 9.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: