Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
24.9.: Z policejního deníku: hledaný muž skončil ve vězení; krádež věcí z auta za 12 tisíc, policie nabádá, buďte opatrní, cenné věci ve vozech nenechávejte

24.9.: V zoologické zahradě v Jihlavě se narodil párek pand červených

24.9.: V třebíčské nemocnici lékaři v rámci dne melanomu odhalili šest kožních prekanceróz

24.9.: Táborská zoo děkuje za záchranu zraněného káněte, ne každý je ke zvířecímu utrpení lhostejný

24.9.: Houbařská vycházka na Velký Špičák v sobotu

23.9.: Z policejního deníku: kriminalisté dopadli distributora pervitinu; zloděj ukradl z chalupy nádobí a hodiny; opilá řidička bourala

23.9.: Trikolora, Svobodní a Soukromníci vyzvali své příznivce ve volebních komisích k vlastnoruční dokumentaci výsledků voleb!

23.9.: Trasa dálnice D1 v úseku Koberovice – Humpolec po svatém Václavu již bez omezení

23.9.: Svatý Kříž připomene 105. výročí narození slavného rodáka, pilota RAF, Karla Kuttelwaschera

23.9.: Přednáška o archeologických výzkumech hradů a tvrzí na Telčsku

23.9.: Platba parkovného v Třebíči je jednodušší; s novou aplikací není potřeba mít lístek za oknem

23.9.: Filmový klub v Jihlavě uvede německý snímek U Zlaté rukavice, mapuje příběh hamburského sériového vraha

23.9.: Do Antonínova Dolu a do Červeného kříže nezajedou od středy 29. září až do pátku 1. října ani autobusy MHD

22.9.: Zpívající lípa ve Žďárských vrších v Telecí vyhrála anketu Strom roku

22.9.: Z policejního deníku: krádež dřeva za 30 tisíc; opilec obtěžoval lidi v autobuse; šestašedesátiletá řidička nadýchala přes jedno promile

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: mladík, po kterém bylo vyhlášeno pátrání, byl nalezen opilý; opilec ohrožoval provoz na trati; vloupání do chaty
Sdílet článek
V sobotu 31. července byli policisté v Havlíčkově Brodě před jednou hodinou ráno přivoláni k řece Sázavě, kde se nacházel mladý muž, který chtěl skočit do vody a choval se agresivně vůči svému okolí. Před hlídkou, která na místo vyjela, se snažil utéct. Policisté ho zajistili a zjistili, že se jedná o šestnáctiletého mladíka, po kterém bylo vyhlášeno pátrání, neboť o pár dní předtím utekl ze zařízení pro mládež. Byl opilý, nadýchal přes dvě promile alkoholu. Po vyšetření lékařem policisté mladistvého chlapce odvezli na záchytku a po vystřízlivění si ho převzalo příslušné zařízení pro mládež. Policisté zjišťují, za jakých okolností se mladík k alkoholu dostal, případ šetří pro podezření ze spáchání přestupku. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
image-1
Opilý muž ohrožoval sebe i provoz na železniční trati
V neděli 1. srpna byli policisté před sedmou hodinou večer přivoláni k železniční trati v blízkosti vlakového nádraží v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku, kde se nacházel zjevně opilý muž. Ohrožoval sebe i provoz na trati. "U osmadvacetiletého muže při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,4 promile alkoholu. Byl zmatený, nebyl schopen samostatné chůze ani se o sebe postarat", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Muž je podezřelý z přestupkového jednání, které policisté šetří.

Muž měl přes tři promile alkoholu, chtěl si ublížit
V neděli 1. srpna přijali policisté oznámení od ženy, která měla obavu o svého příbuzného. "Muž ji kontaktoval prostřednictvím mobilního telefonu a z jeho zprávy vyplynulo, že se snaží ohrozit svůj život. Policisté vyjeli ke garáži v Třebíči, kde se měl nacházet, a zjevně opilého muže nalezli. Šetřením zjistili, že se pokoušel ublížit si strkáním kovových předmětů do elektrické zásuvky", informovala Jana Kroutilová. Při dechové zkoušce policisté muži naměřili přes tři a půl promile alkoholu. Přivolaná zdravotnická záchranná služba opilého muže odvezla na vyšetření do nemocnice.

Vloupání do bytu
Policisté pátrají po pachateli, který se v Jihlavě vloupal do bytu a způsobil škodu za necelých třicet tisíc korun. Ke spáchání činu došlo v pátek 30. července v době mezi pátou a desátou hodinou večer v ulici Březinova. "Pachatel vnikl do bytu panelového domu a odcizil televizi, finanční hotovost, oblečení a další věci. Policisté provedli ohledání a zadokumentování místa činu a šetření v lokalitě. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Případ policisté prověřují", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Vloupání do rekreační chaty
Ve Vojetíně na Žďársku se v době od začátku roku do neděle 1. srpna vloupal pachatel do rekreační chaty. "Odcizil sekeru, motorovou pilu a další věci. Krádeží způsobil pachatel škodu za necelých devět tisíc korun. Další škoda vznikla majiteli chaty poškozením zařízení. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, po pachateli pátrají", informovala mluvčí.

Jednašedesátiletý řidič byl pod vlivem alkoholu
V pondělí 2. srpna zastavili policisté u obce Nechyba na Pelhřimovsku řidiče, který jel před osmou hodinou ráno s vozidlem Peugeot po silnici ve směru od Černovic. "U muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 0,88 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté jednašedesátiletému řidiči zakázali pokračovat v další jízdě a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", uvedla J. Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
V neděli 1. srpna jel v Menharticích na Třebíčsku třiadvacetiletý řidič vozidla Ford Transit, kterého před desátou hodinou večer zastavili policisté a provedli kontrolu. "U muže při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,3 promile alkoholu a obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Řidič již v další jízdě nesměl pokračovat, přišel o řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je sobota 25. září
(12. září kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 25. 9.:
Sobota po neděli sedmnácté po Svatém Duchu
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 12. 9. (25. 9.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: