Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
26.1.: „Covidový“ rok přinesl v Jihlavě více porodů; narodilo se 1370 dětí

26.1.: Za přetížená vozidla padají vysoké pokuty; policisté z Kamion týmu se loni zaměřili na vozidla převážející dřevo

26.1.: Výjimečná naučná stezka Šebeň nedaleko Velkého Meziříčí je poškozená

26.1.: Tuhou zimu prožívají nejhůře dravci a sovy, kterým jde často o život

26.1.: Na Vysočině je 276 mostů, žádný není v havarijním stavu

26.1.: Do schránek havlíčkobrodské Charity v někdo vložil obálky s penězi, ta je ale přijmout nemůže

25.1.: Řidič v noci nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní, policistům nezastavil, nakonec havaroval; policisté žádají o pomoc svědky

25.1.: Za krádeže v jihlavské prodejně recidivistovi hrozí až osmiletý trest

25.1.: Z policejního deníku: zloděj vzal šperky a peníze, opilec skončil na záchytce, řidiči a řidičky pod vlivem alkoholu a drog

25.1.: Poctiví nálezci odevzdávají do městských ztrát a nálezů i desítky tisíc korun

25.1.: Kolem skal ve Žďárských vrších pokračuje těžba, dominanty se po létech odhalují

25.1.: Domácnosti navštíví pracovníci statistického úřadu

24.1.: Zájem seniorů a žáků o on-line prohlídky infocentra Jaderné elektrárny Dukovany stále narůstá; hlásí se ze všech koutů České republiky

24.1.: Z policejního deníku: Chcípl pes se na Vysočině nekonal; opilému muži v obchodě padaly kalhoty; zloděj se vloupal do auta

24.1.: Knihovna ve Žďáře nad Sázavou má nový depozit pro naučnou a cizojazyčnou literaturu

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: vloupání do chaty; krádež nářadí; střet dvou aut v Jihlavě
Sdílet článek
Policisté prověřují vloupání do chaty u Mnichu u Kamenice nad Lipou na Pelhřimovsku. Pachatel v době od neděle 3. ledna do neděle 10. ledna násilím vnikl do domu ukradl alkohol a svítilny, čímž majiteli způsobil škodu kolem tří tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
image-1
Pachatel si z domu odnesl nářadí
Vloupání do stavby. ke kterému došlo od soboty 9. ledna do pondělí 11. ledna ve Veselíčku na Žďársku prověřují policisté. "Pachatel z domu odcizil mimo jiné elektrickou brusku, čtyři vrtačky a další nářadí. Svým jednáním majiteli způsobil škodu kolem třiceti tisíc korun", informovala S. Rázlová a dodala, že policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ nadále prověřují a po pachateli pátrají.

Muži neplatí výživné na své děti
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy sedmatřicetiletému muži z Jihlavska, který neplatí výživné na svého syna. Vyživovací povinnost si muž na sedmnáctiletého chlapce neplní od začátku roku 2017. Měsíčně měl platit 500 korun a později byla částka upravena na více než dva tisíce korun. "Celkově muž dluží přes třicet tisíc korun. Policisté na základě shromážděných důkazů sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Trestného činu se dopustil také dvaatřicetiletý muž z Havlíčkobrodska. "Vyživovací povinnost si neplní od předloňského jara na čtyřletého syna, který žije na Jihlavsku. Měsíčně má muž platit 1 500 korun, v daném období však uhradil jen několik plateb. Celkově dluží přes patnáct tisíc korun. Na základě shromážděných důkazů sdělili policisté muži podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy", doplnila další informace mluvčí.

Opilý muž skončil na záchytce
V pondělí 11. ledna přijali policisté ve večerních hodinách oznámení o muži, který se nacházel v Třebíči na ulici Eliščina. "Muž byl zjevně značně opilý a vzhledem k mrazivým teplotám byl ohrožen jeho život a zdraví. Na místo vyjeli po přijetí oznámení policisté situaci prověřit. Zjistili, že se jedná o devětapadesátiletého muže, při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,73 promile alkoholu", uvedla mluvčí Jana Kroutilová a dodala, že muže zajistili a odvezli ho na záchytku k vystřízlivění.

Střet dvou aut v Jihlavě si vyžádal dvě zranění
V pondělí 11. ledna došlo po páté hodině večer v Jihlavě na křižovatce ulic Polenská a Průmyslová k dopravní nehodě. "Řidič vozu Audi jel po ulici Průmyslová a najel do křižovatky v momentě, kdy po hlavní komunikaci ulice Polenská přijížděl automobil Fiat, a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě se zranili spolujedoucí z vozidla Audi, oba byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni na ošetření do jihlavské nemocnice", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté místo nehody ohledali a zadokumentovali. U řidičů provedli dechové zkoušky, při kterých u obou požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda 230 tisíc korun. Řidič automobilu Audi je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Alkohol za volantem náklaďáku
Policisté z Přibyslavi zastavili v neděli 10. ledna večer nákladní vozidlo Mercedes, jehož řidičem byl pětatřicetiletý muž. "V rámci silniční kontroly se podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,38 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní. Policisté muži zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Z přestupku na úseku dopravy se bude zodpovídat před příslušným správním orgánem", uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Řidič měl téměř dvě promile alkoholu
Policisté odhalili řidiče, který usedl za volant s téměř dvěma promile alkoholu. V pondělí 11. ledna jel muž po desáté hodině večer s automobilem VW Passat v Jaroměřicích nad Rokytnou na Třebíčsku. "Na ulici Poděbradova vozidlo zastavili policisté a provedli kontrolu. U šestačtyřicetiletého řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,96 promile alkoholu, opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu", informovala J. Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté dále prověřují.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je úterý 26. leden
(13. leden kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 26. 1.:
Úterý po neděli třetí po Zjevení Páně Sv. Polykarpa, biskupa a mučedníka
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 13. 1. (26. 1.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: