Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
24.10.: Žďár nad Sázavou má babybox, již je plně funkční, slavnostně bude otevřen 6. listoapadu

24.10.: U silnice od Pelhřimova na Řemenov bylo vysazeno devětačtyřicet švestek

24.10.: Při zámeckých inventurách se počítaly peřiny i motyky

24.10.: Při nehodě traktoru na Humpolecku zemřela jedna osoba

24.10.: Knihovna ve Velkém Meziříčí zavedla okénkovou půjčovnu

23.10.: Z policejního deníku: policisté chytili zloděje při činu; krádež platebních karet či řidič s třemi promile alkoholu

23.10.: Václav Klaus ke skandálu ministra Prymuly

23.10.: Provoz na silnici I/37 od Ořechova na Křižanov bude řízen po dobu oprav kyvadlově

23.10.: Nadělte si pod vánoční stromek tygra, lva nebo třeba medvěda

23.10.: Knižní veletrh v Havlíčkově Brodě se nekoná, tak vzal na sebe podobu knihy Země skrytých úsměvů

23.10.: Charita v Třebíči zahájila službu Nákupy ohroženým, volat můžou na číslo 603 499 850

22.10.: Z policejního deníku: muž v Telči okradl svého známého či muž, který fyzicky napadl ženu

22.10.: Výzva praktických lékařů z Vysočiny: nepodceňujte náhlé změny svého zdraví

22.10.: Víte, že když jde o život přeparkovat nestihnete?

22.10.: V trolejbusech a autobusech městské dopravy v Jihlavě začnou od pátku platit nová opatření

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

Dvojitá pomsta pana domácího

Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

Vzpomínka na Bosého Laca

Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…

Zloděj od svatého Jana…

Jak hrozná kletba pana Kreuzera zabila dvanáct lidí

Jak si paní Marie v helenínské kapli vymodlila hodinku šťastné smrti

Kdo chce kam – aneb jak se tajemníkovi KSČ zázračně vyplnilo jeho přání…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: pokus o vloupání v Jihlavě do domu; opilci putovali na záchytku, drogy a alkohol za volantem
Sdílet článek
Policisté pátrají po pachateli, který se od čtvrtečního večera 24. září do sobotního odpoledne v Jihlavě pokusil vloupat do domu, kdy vnikl na oplocený pozemek objektu na ulici Na Člunku. Do domu se snažil vloupat dveřmi i oknem, která poškodil a způsobil tak škodu přibližně za pětadvacet tisíc korun. Dovnitř se pachatel nedostal. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody, po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
image-1
Žena v Třebíči měla přes tři promile alkoholu
V neděli 27. září přijali policisté po desáté hodině večer volání od ženy, která byla značně opilá a byla ve velmi špatném psychickém stavu. "Z jejího sdělení vyplynulo podezření, že by si mohla ublížit. Policisté zjistili, že se nachází v Třebíči na ulici, kam vyjela policejní hlídka. Žena neměla viditelná zranění, při dechové zkoušce jí policisté naměřili hodnotu 3,29 promile alkoholu", uvedla J. Kroutilová s tím, že pětačtyřicetiletou ženu odvezli policisté po vyšetření lékařem na záchytku k vystřízlivění.

Opilý šestadvacetiletý muž putoval na záchytku
V sobotu 26. září krátce před třetí hodinou odpoledne přijali policisté oznámení o opilém muži, který se nacházel u čerpací stanice na ulici Průmyslová ve Ždírci nad Doubravou na Havlíčkobrodsku. "Šestadvacetiletý muž byl značně opilý, motal se, choval se agresivně a verbálně napadal jiné osoby. Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že ve svém jednání bude nadále pokračovat, policisté ho zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Dechová zkouška vykázala naměřenou hodnotu 2,63 promile alkoholu", uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Dále se muž bude zodpovídat z přestupkového jednání proti občanskému soužití.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
Policisté odhalili čtyřiadvacetiletého řidiče, který usedl za volant pod vlivem alkoholu. V neděli 27. září jel po deváté hodině večer s automobilem Škoda Felicia v obci Hluboké v Třebíči. Vozidlo policisté zastavili a provedli kontrolu. "U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,22 promile alkoholu a opakovaná zkouška u něho ukázala obdobnou hodnotu. Policisté muži zakázali další jízdu", informovala mluvčí s tím, že řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Řidič v Třešti byl pod vlivem drog
Policisté odhalili v Třešti řidiče, který usedl za volant pod vlivem drog. Pětačtyřicetiletý muž jel v pondělí 28. září s vozidlem Alfa Romeo po ulici Komenského, kde ho po třetí hodině odpoledne zastavila hlídka. "Policisté zjistili, že řidič nevlastní řidičské oprávnění. Dále měl muž test na zjištění ovlivnění návykovou látkou pozitivní na amfetamin, lékařskému vyšetření se odmítl podrobit. Dechová zkouška u něho byla negativní", uvedla J. Kroutilová. Policisté muži zakázali pokračovat v další jízdě. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

Opilá a ještě bez řidičáku
Policisté z obvodního oddělení v Novém Městě na Moravě odhalili v neděli 27. září řidičku, která za volant usedla v době zákazu a pod vlivem alkoholu. "Dvaačtyřicetiletá žena jela vozidlem Škoda, přičemž ji kolem půl druhé ráno u obce Herálec na Žďársku kontrolovala policejní hlídka. "Provedená lustrace ukázala, že má žena od září loňského roku vyslovený dvouletý zákaz řízení. Dále byla součástí kontroly dechová zkouška. Naměřená hodnota činila 2,05 promile alkoholu. Policisté ženě zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí", informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová s tím, že za uvedenou trestnou činnost ženě hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Výsledek testu na drogy byl u řidičky pozitivní
Pětatřicetiletá řidička osobního auta Volkswagen, kterou v pondělí 28. září krátce před jednou hodinou odpoledne na ulici Hronova v Pacově zastavili policisté, měla pozitivní test na přítomnost amfetaminu a marihuany. "S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu žena souhlasila. Policisté jí na místě zakázali další jízdu. Žena je podezřelá s přestupku na úseku dopravy", doplnila mluvčí.

Za volant muž usedl v době zákazu
V neděli 27. září odhalili policisté řidiče, který za volant usedl v době zákazu. Osobní automobil Volkswagen kontrolovala policejní hlídka v katastru obce Herálec na Havlíčkobrodsku kolem půl jedenácté dopoledne. "Provedená lustrace ukázala, že sedmatřicetiletý muž má od srpna letošního roku vyslovený zákaz řízení motorových vozidel, a to do července roku 2021. Policisté mu zakázali další jízdu a vše zadokumentovali", podotkla S. Rázlová. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což lze uložit až dvouletý trest odnětí svobody.

Alkohol za volantem u Příseky na Havlíčkobrodsku
Policisté zastavili v neděli 27. září kolem jedenácté hodiny večer u obce Příseka u Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku osobní automobil Fiat, jehož řidičem byl osmačtyřicetiletý muž. Ten se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. "Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 1,34 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 1,50 a 1,32 promile. V další jízdě již muž pokračovat nesměl a policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz", doplnila mluvčí. Svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz řízení motorových vozidel.Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je 25. říjen
(12. říjen kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 25. 10.:
Svátek Ježíše Krista Krále Sv. Chrysantha a Darie, mučedníků
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 12. 10. (25. 10.):
Mč. Probus, Tarachos a Andronik; ct. Kosma, ep. maiumský; mč. Štěpánka
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: