Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
4.4.: U Bystřice nad Pernštejnem si dopravní nehoda osobního auta vyžádala lidský život

4.4.: Nervový jed otrávil několik kriticky ohrožených luňáků na území CHKO. Bude to někdo důkladně vyšetřovat?

4.4.: Dva noční požáry v Batelově

4.4.: Ani karanténa nezabrání řidičům usednout za volant s alkoholem či drogami v krvi

3.4.: V Pohořelicích na Brněnsku se sešlo 4201 velikonočních pohlednic

3.4.: Primátorka a její náměstek položili květiny k pomníčku Evžena Plocka

3.4.: Opilý čtyřiatřicetiletý řidič na Havlíčkobrodsku havaroval, tři lidé utrpěli zranění

3.4.: Na dálnici D1 u Velkého Meziříčí budou z důvodu zahájení stavebních prací hlídat řidiče kamery

3.4.: Na Pelhřimovsku mají prvního nakaženého koronavirem

3.4.: Městská hromadná doprava v Jihlavě začne jezdit jako v létě o víkendu

3.4.: Letos se na Vysočině zvýšil počet tragických nehod

3.4.: Karanténa dává šampionovi F1 pořádně zabrat; nezodpovědně doporučuje lidem, aby nechodili do zoo

2.4.: Špatné časy restaurací: Tržby s koronavirem klesly o 83 procent; čtyři z deseti se navíc bojí, že je skolí stravovací paušál

2.4.: Velbloud dvouhrbý se chodí podrbat ke „kartáčovníku“

2.4.: U Kochánova začal z nedbalosti hořet lesní porost

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

Dvojitá pomsta pana domácího

Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

Vzpomínka na Bosého Laca

Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…

Zloděj od svatého Jana…

Jak hrozná kletba pana Kreuzera zabila dvanáct lidí

Jak si paní Marie v helenínské kapli vymodlila hodinku šťastné smrti

Kdo chce kam – aneb jak se tajemníkovi KSČ zázračně vyplnilo jeho přání…

Tramvaje z Jihlavy do Dřevěných mlýnů…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Řidiči pod vlivem alkoholu a drog
Sdílet článek
Policisté v Jihlavě odhalili řidičku, která usedla za volant pod vlivem drog. Ve čtvrtek 13. února jela před čtvrtou hodinou odpoledne s vozidlem Opel Astra po ulici Žižkova. Automobil policisté zastavili a provedli kontrolu. Dechová zkouška byla u ženy negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl pozitivní na amfetamin. Policisté řidičce zakázali pokračovat v další jízdě. Jednadvacetiletá žena je podezřelá ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.
image-1
Řidič v Chotěboři na Havlíčkobrodsku byl pod vlivem alkoholu
V pátek 14. února, kolem půl páté ráno zastavili chotěbořští policisté na náměstí T. G. Masaryka osobní automobil Citroen, jehož řidičem byl pětapadesátiletý muž. V rámci silniční kontroly policisté u muže provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní. Naměřená hodnota činila 0,56 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 0,68 a 0,66 promile. Policisté na místě muži zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Drogy za volantem ve Žďáře nad Sázavou
Žďárští policisté zastavili ve čtvrtek 13. února krátce před desátou hodinou dopoledne na ulici Libušínská osobní automobil Mini Cooper, jehož řidičem byl devětatřicetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní na amfetamin a kokain. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Policisté muži další jízdu zakázali. Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie určí, zda se muž bude zodpovídat z přestupku na úseku dopravy nebo z trestného činu.

Řidič ve Velké Bíteši na Žďársku nadýchal přes dvě promile
Sedmadvacetiletého řidiče pod vlivem alkoholu odhalili policisté ve čtvrtek 13. února ve Velké Bíteši. Vozidlo Škoda Felicia kontrolovala policejní hlídka na ulici Kozí kolem půl desáté večer. Provedená dechová zkouška vykázala výsledek 2,09 promile alkoholu. Také opakované dechové zkoušky byly pozitivní a vykázali hodnoty kolem 2,5 promile. Policisté muži na místě další jízdu zakázali. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za takový trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel.

Za volant usedl řidič v Chotěboři i přes vyslovený zákaz
Chotěbořští policisté zastavili ve středu 12. února kolem půl osmé ráno na ulici Bezděkovská v Chotěboři osobní automobil Opel, jehož řidičem byl padesátiletý muž. Provedenou lustrací policisté zjistili, že muž má od prosince loňského roku okresním soudem vyslovený zákaz řízení motorových vozidel, a to po dobu jednoho roku. Dále policisté u muže provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,23 promile alkoholu. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Za takový trestný čin lze uložit až dvouletý trest odnětí svobody.

Řidič v Pacově na Pelhřimovsku byl pod vlivem drog
Pacovští policisté ve středu 12. února odhalili řidiče, který za volant vozidla usedl pod vlivem drog. Dvacetiletý muž jel vozidlem Škoda na ulici Karmelitánská, kde ho kolem půl deváté večer zastavila policejní hlídka. Test na drogy, kterému se řidič podrobil, byl pozitivní na marihuanu. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Další jízdu mu policisté zakázali. Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie určí, zda se muž bude zodpovídat z přestupku na úseku dopravy nebo z trestného činu.

Řidič v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku byl pod vlivem drog
Policisté odhalili v Náměšti nad Oslavou čtyřiatřicetiletého řidiče, který usedl za volant pod vlivem drog. V úterý 11. února jel kolem desáté hodiny dopoledne s vozidlem Hyundai Sonata po ulici Třebíčská. Automobil policisté zastavili a provedli kontrolu. Dechová zkouška byla u muže negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl pozitivní na amfetamin a marihuanu. Policisté řidiči zakázali pokračovat v další jízdě. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Řidič v Havlíčkově Brodě byl pod vlivem drog
Havlíčkobrodští policisté v úterý 11. února kolem půl sedmé večer zastavili na ulici Spojovací osobní automobil, jehož řidičem byl jednadvacetiletý muž z Havlíčkobrodska. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní na amfetamin a kokain. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. Další jízdu mu policisté na místě zakázali. Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie určí, zda se muž bude zodpovídat z přestupku na úseku dopravy nebo z trestného činu.

Řidič v Jemnici na Třebíčsku byl pod vlivem alkoholu
Policisté odhalili v pondělí 10. února v Jemnici řidiče, který usedl za volant pod vlivem alkoholu. Sedmašedesátiletý muž jel s vozidlem Škoda Fabia po ulici Velká brána, kde ho po čtvrté hodině odpoledne zastavila hlídka. Řidič nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem. Policisté u něho provedli dechovou zkoušku a muži naměřili hodnotu 0,79 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Dále policisté zjistili, že muž nevlastní řidičský průkaz a vozidlo nemá platnou technickou kontrolu, která mu skončila vloni v říjnu. Policisté řidiči zakázali pokračovat v další jízdě. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

Řízení vozidla v Jihlavě přes uložený zákaz
Policisté odhalili pětačtyřicetiletého muže z Jihlavy, který řídil auto i přes uložený zákaz a navíc byl pod vlivem drog. V sobotu 8. února jel řidič s vozidlem Škoda Roomster v Jihlavě po ulici Karolíny Světlé, kde ho před devátou hodinou večer zastavila policejní hlídka. Při kontrole policisté zjistili, že řidičem je muž, který řídit vozidla nesmí, neboť mu byl letos v lednu rozhodnutím magistrátu uložen mimo jiné trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na dobu jednoho roku. Dále u něho policisté provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na amfetamin. Lékařskému vyšetření se ale muž odmítl bezdůvodně podrobit. Policisté řidiči další jízdu zakázali. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, který policisté prověřují. Šetří také přestupky na úseku dopravy, kterých se řidič dopustil.

Obdobně na tom byl také řidič, kterého policisté v sobotu zastavili ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku.
Čtyřiatřicetiletý muž z Jindřichohradecka jel po deváté hodině dopoledne s automobilem Toyota Avensis ve směru od Šimanova. Řidič má mimo jiné soudem uložený zákaz řízení všech vozidel, který by mu měl skončit až na jaře roku 2022. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl u něho pozitivní na amfetamin, lékařskému vyšetření se ale podrobit odmítl. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, dopravní přestupky, ze kterých je podezřelý, dále šetří.

Řidiči pod vlivem drog na Třebíčsku
V neděli 9. února odhalili policisté tři řidiče, kteří usedli za volant pod vlivem drog. Jednalo se o dva muže a ženu.
Po desáté hodině dopoledne zastavili policisté v Kralicích nad Oslavou sedmadvacetiletého řidiče vozidla Toyota. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl u něho pozitivní na amfetamin a kokain.
Čtyřiadvacetiletou řidičku z Brna kontrolovali policisté před čtvrtou hodinou odpoledne v Třebíči na ulici Brněnská. Žena měla pozitivní hodnotu na amfetamin a marihuanu. Policisté zjistili, že dále nevlastní ani řidičský průkaz a bezdůvodně se odmítla podrobit lékařskému vyšetření.
Dalším odhaleným řidičem byl devatenáctiletý muž z Brněnska. Kolem páté hodiny večer jel s automobilem Peugeot v Třebíči po ulici Brněnská. Při provedeném testu u něho policisté zjistili pozitivní hodnotu na amfetamin a marihuanu. Požití drog před jízdou řidič přiznal. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz.
Všem třem řidičům policisté zakázali pokračovat v další jízdě. Zjištěné dopravní přestupky dále šetří.

Za volant v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku usedl muž, který nevlastní řidičské oprávnění a pod vlivem alkoholu
Havlíčkobrodští dopravní policisté kontrolovali v neděli 9. února kolem jedné hodiny ráno na ulici Mírová v Golčově Jeníkově osobní automobil BMW. Řidičem vozidla byl dvacetiletý muž z Havlíčkobrodska. V rámci silniční kontroly policisté u muže provedli dechovou zkoušku, jejíž naměřená hodnota činila 0,38 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní. Dále policisté provedenou lustrací zjistili, že dvacetiletý muž není vlastníkem žádného řidičského oprávnění. Další jízdu mu na místě zakázali a vše zadokumentovali. Z přestupků na úseku dopravy se bude dále zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Řidič v Pelhřimově pod vlivem drog
Pelhřimovští policisté zastavili v neděli 9. února krátce před jedenáctou hodinou dopoledne na ulici Nádražní osobní automobil Škoda, jehož řidičem byl třiatřicetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami, který vykázal pozitivní výsledek na amfetamin a kokain. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Policisté muži na místě zakázali další jízdu. Zda se bude zodpovídat z přestupkového jednání na úseku dopravy nebo z trestného činu určí výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie.

Podnapilý řidič v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku narazil do zábradlí
Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v sobotu 8. února časně ráno oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Ledči nad Sázavou.
Pětapadesátiletý řidič osobního motorového vozidla Honda projížděl po silnici II/339 po ulici Komenského v Ledči nad Sázavou ve směru k ulici Habrecká. V blízkosti místní základní školy přejel vlevo do protisměrné části komunikace, přičemž narazil levou přední částí vozidla do kovového zábradlí, které bylo na okraji dlážděného chodníku. Při dopravní nehodě došlo ke hmotné škodě na motorovém vozidle a kovovém zábradlí. K jiné hmotné škodě ani ke zranění osob nedošlo. U řidiče policisté provedli dechovou zkoušku a její výsledek byl pozitivní - 1,74 promile alkoholu v dechu. Pozitivní byl také výsledek opakované dechové zkoušky - 1,74 promile alkoholu v dechu.
Vzhledem k naměřeným hodnotám policisté pětapadesátiletému řidiči motorového vozidla zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další řízení motorových vozidel. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Za volant v Polné na Jihlavsku usedl pod vlivem alkoholu
Policisté z obvodního oddělení Polná v rámci běžného výkonu služby dohlíželi na bezpečnost a plynulost v dopravě. V sobotu 8. února krátce před sedmnáctou hodinou na náměstí v Lukách nad Jihlavou kontrolovali řidiče osobního vozidla. Policisté ho vyzvali k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla. Poté ho vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce. Její výsledek byl pozitivní - 0,51 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 0,44 a 0,43 promile alkoholu v dechu. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu motorovými vozidly. Padesátiletý řidič je podezřelý ze spáchání přestupku, který policisté zadokumentovali a odevzdají jej k řešení do správního řízení.

Řidič v Okříškách na Třebíčsku se odmítl podrobit odběru krve
Policisté z policejní stanice Okříšky kontrolovali v pátek 7. února dopoledne kolem půl jedenácté řidiče osobního vozidla Jeep Grand Cherokee. Policisté v rámci běžného výkonu služby dohlíželi nad plynulostí a bezpečností provozu a kontrolovali vozidlo v obci Petrovice. Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla. Poté čtyřiačtyřicetiletého řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky. Její výsledek byl pozitivní – 0,63 promile alkoholu v dechu. Opakované dechové zkoušky byly také pozitivní - 0,41 a 0,53 promile alkoholu v dechu. Policisté vyzvali řidiče, aby se podrobil k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, které bezdůvodně odmítl. Policisté muži zakázali další jízdu, ale řidičský průkaz mu nemohli na místě zadržet, neboť jej nepředložil s tím, že jej nemá u sebe. Případ přestupku policisté zadokumentují a odevzdají k řešení do správního řízení.

Podnapilý řidič havaroval v prostoru čerpací stanice ve Žďáře nad Sázavou
Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijeli v neděli 9. února časně ráno deset minut před šestou hodinou oznámení o dopravní nehodě, která se stala ve Žďáře nad Sázavou. Jednadvacetiletý řidič s osobním vozidlem, přičemž narazil zadní části vozidla do přední části stojícího osobního vozidla značky BMW. Policisté vyzvali řidiče, aby se podrobil dechové zkoušce, jejíž výsledek byl pozitivní – naměřená hodnota dosáhla hodnoty 1,54 promile alkoholu v dechu. Pozitivní hodnoty měly také opakované dechové zkoušky – 1,55 a 1,57 promile alkoholu v dechu. Řidič se podrobil lékařskému vyšetření, které bylo spojené s odběrem krve. Policisté u muže provedli také test na případnou přítomnost návykových látek. Výsledek testu byl negativní. Při nehodě se nikdo nezranil. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na obou vozidlech v celkové výši 11 000 korun. Řidiči policisté na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali u další jízdu. Na obou vozidlech byly užity zimní pneumatiky s předepsanou hloubkou dezénu. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič v Pelhřimově pod vlivem drog
Pelhřimovští policisté zastavili ve čtvrtek 6. února kolem půl jedenácté dopoledne na ulici třída Legií osobní automobil Volkswagen, jehož řidičem byl devětadvacetiletý muž. Součástí silniční kontroly byla dechová zkouška a test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek dechové zkoušky byl negativní. Opačně tomu však bylo v případě testu na drogy, který byl pozitivní na amfetamin. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Další jízdu mu policisté na místě zakázali a vše zadokumentovali. Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie určí, zda se bude zodpovídat z přestupkového jednání na úseku dopravy nebo z trestného činu.

por. Bc. Jana KROUTILOVÁ, por. Mgr. Stanislava Miláčková
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je sobota 4. duben
(22. březen kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 4. 4.:
Sobota po neděli smrtné Sv. Isidora, biskupa, vyznavače a Učitele Církve
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 22. 3. (4. 4.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: