Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
20.4.: Oba hlavní vjezdy do pelhřimovské nemocnice budou od 22. dubna do 15. května uzavřeny

20.4.: Medvědí trojka z táborské zoo se těší na návštěvníky

20.4.: Kraj Vysočina postaví v Třebíči nový pavilon praktické výuky pro budoucí zemědělce a veterináře

15.4.: Upleťte si pomlázku a najděte velikonoční vajíčko v táborské zoo

15.4.: Dětská pohotovost v jihlavské nemocnici čelí zneužívání a problémům s nerovnoměrným rozložením služeb

13.4.: Truck Trial v Pístově u Jihlavy: Když se monstra z oceli utkají s nezdolným terénem

12.4.: Výstava Leteckomodelářského klubu v zámeckých konírnách v Třebíči

12.4.: Květinové vazby na zámku ve Velkém Meziříčí budou k vidění po celé Velikonoce

10.4.: Smetanovy sady v Jihlavě čeká oživení: park dostane nové stromy, keře i cesty

10.4.: Pašijová hra Co se stalo s Ježíšem? ve Žďáře nad Sázavou

10.4.: Nemocnice v Pelhřimově modernizuje diagnostiky kolorektálního karcinomu

10.4.: Kreativní velikonoční tvoření a prohlídky v jaderné elektrárně v Dukovanech

10.4.: Cesta z Třebíče na Pekelný kopec ožije mraveništěm, obřím včelím úlem či pavučinou

8.4.: Řidič Mercedesu se obcí prohnal rychlostí 126 kilometrů v hodině, přišel o řidičský průkaz

8.4.: V jihlavské nemocnici na Den zdraví poradí kuřákům i nastávajícím maminkám

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

V Jihlavě vzniká projekt pro zájemce o živou angličtinu
Sdílet článek
V Jihlavě vzniká nová platforma pro všechny, kteří chtějí být v kontaktu s reálnou a živou angličtinu. V rámci cyklu In Search of Wor(l)ds se posluchačům v průběhu jarního semestru představí několik zajímavých osobností, které se v angličtině podělí o své znalosti, zkušenosti nebo zážitky. Jako první v rámci cyklu vystoupí ve čtvrtek 27. února v 17 hodin moderátorka Českého rozhlasu Dáša Kubíková, která posluchačům zprostředkuje osobitý pohled do studia i do hlavy rozhlasového moderátora. První díl In Search of Wor(l)ds nese název On Air.
image-1
Hostem březnového setkání 19. března pak bude letecký konstruktér a pilot Jan Kalný, který v příspěvku How it's made: Airplanes vysvětlí a nakonec také názorně ukáže práci leteckého konstruktéra.

V první část vždy tvoří úvod či představení, druhá část je pak koncipovaná jako workshop nebo moderovaná talk show, do které budou moci vstupovat i samotní posluchači (program je připravován pro aktivní účast posluchačů, avšak účastníci mohou v případě jejich zájmu po celou dobu zůstat pouze pasivními posluchači). Důraz je kladen na neformální atmosféru setkávání.

Posluchači budou mít také k dispozici několik digitálních nástrojů, kterými budou moci (anonymně) ovlivňovat vystoupení. Budou si moci např. požádat o zpomalení mluveného projevu nebo o opakované vysvětlení části projevu, které nerozuměli. K dispozici bude i zkušená lektorka, která bude připravena pomoci s formulací jakéhokoliv komentáře či dotazu.

Cyklus In Search of Wor(l)ds proběhne na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě (Tolstého 16, Jihlava) pod záštitou jihlavské pobočky British Council. Partnery projektu jsou Gymnázium Jihlava, Muzeum Vysočiny Jihlava a Jihlavská astronomické společnost.


Projekt nové platformy je určen pro všechny, kteří si chtějí udržet kontakt s živou angličtinou.
In Search of Wor(l)ds
Languages are not merely other words but also other worlds / Cizí jazyky nejsou pouze jiná slova, ale i jiné světy

Cyklus je vhodný zejména pro studenty, ale i pro nejširší veřejnost se zájmem o živou angličtinu. Vstup je zdarma.

Our activities are aimed at those who feel the need to broaden their horizons and explore new wor(l)ds with us, for “languages are not merely other words but also other worlds!“

- red -
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je 6. červenec
(23. červen kalendáře iuliánského)
• 2025 rok křesťanského letopočtu
• 7514 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 6. 7.:
Úterý po neděli šesté po Svatém Duchu
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 23. 6. (6. 7.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: