Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
8) Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…

7) Zloděj od svatého Jana…

6) Jak hrozná kletba pana Kreuzera zabila dvanáct lidí

5) Jak si paní Marie v helenínské kapli vymodlila hodinku šťastné smrti

4) Kdo chce kam – aneb jak se tajemníkovi KSČ zázračně vyplnilo jeho přání…

Tramvaje z Jihlavy do Dřevěných mlýnů…

3) Atentát na Vladimíra Iljiče v Kollárově škole

2) Kalamita na lince A

1) Děda, jehož se Husák bál

Dřevěné mlýny, Bedřichov

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Vysočina je kvůli opravám obtížně průjezdná
Sdílet článek
Kvůli více jak třem desítkám probíhajících rekonstrukcí silnic je na Vysočině toto léto obtížné dojet prakticky kamkoliv. Patrně nejhorší situace je přitom v bezprostředním okolí Jihlavy.
image-1
Rekonstrukce třech mostů v Jihlavě-Heleníně směrem na Brno a navazující oprava „staré brněnské silnice“ č. 602, uzavřené od Loudilky až k Řehořovu, komplikuje situaci zejména při mimořádných událostech na souběžné dálnici D1. V případě uzavření této největší české dopravní tepny totiž není provoz kam odklonit. Existující objížďky v této oblasti komplikují i další opravy místních silnic, po nichž bylo možno uzavřený tah 602 objet, například v Lukách nad Jihlavou a v Kamenici. Z Jihlavy do Brna se tak v případě uzavření dálnice nelze prakticky dostat. Tato situace by přitom měla dopravu v bezprostředním okolí Jihlavy komplikovat až do poloviny října.
Už za několik dnů by však měla skončit od jara trvající dopravní omezení alespoň ve směru z Jihlavy na Vídeň. Zde bude mezinárodní tah I/38 30. července převeden na nový obchvat Jihlavy, který by měl transitní dopravu mezi dálnicí D1 a bývalou císařskou silnicí do Vídně odklonit zcela mimo krajské město. Nová trasa tahu I/38 bude z jihu před Jihlavou u bývalého Ráje odkloněna na novou komunikaci k Pístovu a dále k nové mimoúrovňové křižovatce s výpadovkou II/602 z Jihlavy na Pelhřimov. Odtud bude pokračovat již dnes existující trasou tunelem pod Horním Kosovem do Starých Hor a odtud přes údolí řeky Jihlavy k Bedřichovu a dále okolo Pávova k dálnici D1.
Komplikace na silnici I/38 však budou i poté pokračovat v jiném úseku mezi Havlíčkovým Brodem a Habry, kde v 15 kilometrové délce tohoto mezinárodního tahu budou opravy povrchu probíhat až do konce října. Na téže silnici, pro změnu opět jižně od Jihlavy, probíhá v Prostředkovicích oprava mostu.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je čtvrtek 15. listopad
(2. listopad kalendáře iuliánského)
• 2018 rok křesťanského letopočtu
• 7507 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 15. 11.:
Čtvrtek po neděli páté přebývající po Zjevení Páně Sv. Alberta Velikého, biskupa, vyznavače a Učitele Církve Sv. Leopolda, vzynavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 2. 11. (15. 11.):
Mč. Akindin, Pigasij, Athonij, Elpidifor, Anempodist a s nimi 7000 umučených
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: