Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
30.7.: Z policejního deníku: agresivní opilá žena skončila na záchytce; opilý cyklista havaroval; opilý řidič skončil na záchytce

30.7.: V Jiráskově ulici v Jihlavě panuje ohnivé léto

30.7.: V Budkově na Třebíčsku se v neděli rozhlaholí nové zvony

30.7.: Nosál z táborské zoo si s ošetřovateli hraje na schovávanou

30.7.: Ludus Musicus vystoupí v prostorách hradu Lipnice nad Sázavou s renesanční a gotickou hudbou

29.7.: Zámečtí hasiči ve Žďáře nad Sázavou oslaví stopětatřicáté narozeniny

29.7.: Zemřel herec Miroslav Kaman, esenbák z filmu Pelíšky

29.7.: Z policejního deníku: hledaný muž putoval do vězení; krádež autorádia; za volantem bez řidičáku a pod vlivem alkoholu

29.7.: Václav Klaus podal Městskému soudu v Praze žalobu na Ministerstvo zdravotnictví

29.7.: Světská pouť letos ve Žďáře nad Sázavou nebude

29.7.: Spatřit mývala z táborské zoo je mimořádný zážitek

29.7.: Silničáři opraví vozovku I/19 v Pohledu, uzavírka v obci bude pokračovat po celou dobu rekonstrukce

29.7.: Malá odpočívka Studený na 70. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno již slouží řidičům

29.7.: Jihlavští policisté žádají veřejnost o spolupráci. Znáte muže z fotografie?

29.7.: Děd a vnuk vytvořili rekord, štafetově složili hlavolam v žárovce

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: mladík v podmínce ukradl oblečení; nezletilý chlapec se opil tak, že skončil v nemocnici; cizinec byl v Jihlavě, i když tam nesmí
Sdílet článek
Osmnáctiletý recidivista, který ukradl v sobotu 19. června po druhé hodině odpoledne v jihlavské prodejně oblečení za necelý jeden tisíc korun, je podezřelý ze spáchání trestného činu. Mladík byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzen, letos na jaře byl soudem potrestán podmíněným trestem odnětí svobody. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
image-1
Nezletilý chlapec se opil, skončil v nemocnici
Policisté šetří případ podnapilého mladistvého chlapce, který v noci ze soboty 19. června na neděli v Polné na Jihlavsku na akci popíjel alkohol. "V časných ranních hodinách si jeho stav vyžádal přivolání zdravotnické záchranné služby a mladík skončil v nemocnici. Při dechové zkoušce policisté šestnáctiletému chlapci naměřili hodnotu 1,21 promile alkoholu. Policisté šetří za jakých okolností se mladistvý hoch k alkohol dostal a kdo mu požití alkoholu umožnil, čímž se dopustil přestupkového jednání", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Dále informovali také odbor sociálně právní ochrany dětí.

Opilého muže policisté zajistili
V neděli 20. června krátce po druhé hodině odpoledne přijali policisté oznámení o opilém muži, který se pohyboval na ulici Za Pivovarem v Havlíčkově Brodě a vulgárně nadával. "Policisté na místě u osmadvacetiletého muže provedli dechovou zkoušku. Její výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 1,82 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že muž bude ve svém jednání nadále pokračovat, policisté ho zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Muž je dále podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Cizinec nesmí do Jihlavy, přesto ve městě řídil auto, dechovou zkoušku odmítl
Ze spáchání trestného činu je podezřelý čtyřiačtyřicetiletý cizinec, který byl v Jihlavě i přes vyhoštění z území republiky. "V sobotu 19. června jel po jedné hodině ráno s automobilem VW Golf po ulici Třída Legionářů, kde ho zastavila hlídka. Při silniční kontrole neprokázal svoji totožnost, dále se odmítl podrobit dechové zkoušce a také lékařské vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují", informovala J. Kroutilová. Dále se dopustil přestupků na úseku dopravy.

Dopravní nehoda si vyžádala dvě zraněné osoby
V neděli 20. června se stala v Jaroměřicích nad Rokytnou dopravní nehoda, při které se zranily dvě osoby. "Po půlnoci jela řidička vozidla Škoda Octavia ve směru od ulice Havlíčkova k ulici Březinova, vjela do křižovatky v době, kdy po hlavní silnici projížděl řidič automobilu Mercedes, a došlo ke střetu. Při nehodě utrpěl zranění řidič a spolujedoucí ve vozidle Škoda. Oba byli zdravotnickou záchrannou službou transportováni na ošetření do třebíčské nemocnice", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté dechovou zkouškou u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda přes sto tisíc korun. Sedmačtyřicetiletá řidička je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidič je podezřelý z přestupků
V neděli 20. června zastavili policisté po půlnoci v Předíně na Třebíčsku auto Toyota a provedli kontrolu. Dechová zkouška byla u řidiče pozitivní. "Policisté muži naměřili hodnotu 0,42 promile alkoholu v dechu. Policisté osmačtyřicetiletému řidiči zakázali pokračovat v další jízdě a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Alkohol za volantem
Policisté kontrolovali v pátek 18. června kolem jedenácté hodiny večer na ulici Ráj v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku osobní auto Škoda, jehož řidičem byl jednašedesátiletý muž. "Ten se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. Její výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,37 promile alkoholu. Podobný výsledek vykázalo také opakované měření. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz", informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Řidič nadýchal přes dvě promile
Policisté zastavili v pátek 18. června kolem desáté hodiny večer v Humpolci na Pelhřimovsku osobní automobil Renault, jehož řidičem byl sedmatřicetiletý muž. "Součástí silniční kontroly byla dechová zkouška. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 2,49 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 2,49 a 2,56 promile", informovala mluvčí policistů S. Rázlová. V další jízdě již muž pokračovat nesměl a policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Maření výkonu úředního rozhodnutí
Policisté z Kamenice nad Lipou kontrolovali v sobotu 19. června krátce před jedenáctou hodinou v noci na ulici Březinova v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku osobní auto Fiat. "Provedená lustrace ukázala, že devětatřicetiletý řidič vozidla má okresním soudem od loňského dubna vyslovený zákaz řízení, a to na dobu šestnácti měsíců. V další jízdě již muž pokračovat nesměl. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což lze uložit až dvouletý trest odnětí svobody", informovala S. Rázlová.

Řidič je podezřelý z přestupku
Policisté kontrolovali v sobotu 19. června kolem desáté hodiny dopoledne na ulici Bělisko v Novém Městě na Moravě na Žďársku osobní auto Citroen. Osmadvacetiletý řidič se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. "Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,41 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní. Policisté muži na místě další jízdu zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz", uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je sobota 31. červenec
(18. červenec kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 31. 7.:
Sobota po neděli deváté po Svatém Duchu Sv. Ignáce, vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 18. 7. (31. 7.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: