Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
30.7.: Z policejního deníku: agresivní opilá žena skončila na záchytce; opilý cyklista havaroval; opilý řidič skončil na záchytce

30.7.: V Jiráskově ulici v Jihlavě panuje ohnivé léto

30.7.: V Budkově na Třebíčsku se v neděli rozhlaholí nové zvony

30.7.: Nosál z táborské zoo si s ošetřovateli hraje na schovávanou

30.7.: Ludus Musicus vystoupí v prostorách hradu Lipnice nad Sázavou s renesanční a gotickou hudbou

29.7.: Zámečtí hasiči ve Žďáře nad Sázavou oslaví stopětatřicáté narozeniny

29.7.: Zemřel herec Miroslav Kaman, esenbák z filmu Pelíšky

29.7.: Z policejního deníku: hledaný muž putoval do vězení; krádež autorádia; za volantem bez řidičáku a pod vlivem alkoholu

29.7.: Václav Klaus podal Městskému soudu v Praze žalobu na Ministerstvo zdravotnictví

29.7.: Světská pouť letos ve Žďáře nad Sázavou nebude

29.7.: Spatřit mývala z táborské zoo je mimořádný zážitek

29.7.: Silničáři opraví vozovku I/19 v Pohledu, uzavírka v obci bude pokračovat po celou dobu rekonstrukce

29.7.: Malá odpočívka Studený na 70. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno již slouží řidičům

29.7.: Jihlavští policisté žádají veřejnost o spolupráci. Znáte muže z fotografie?

29.7.: Děd a vnuk vytvořili rekord, štafetově složili hlavolam v žárovce

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Z policejního deníku: zloději skončili v poutech; opilý muž udeřil manželku, skončil na záchytce; u Mohelna bourali dva motorkáři
Sdílet článek
Policejní komisař zahájil trestní stíhání dvou mužů ve věku šestatřicet a dvacet let, obviněni byli ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci. Do prodejny v Záborné na Jihlavsku se muži, kteří přijeli do obce vozem, vloupali v sobotu 12. června po půlnoci. Po vypáčení dveří vnikli do prodejny a začali si připravovat zboží, které chtěli ukrást. Pachatele ale překvapila policejní hlídka a dva podezřelí muži skončili s pouty na rukou. Policisté je převezli na oddělení policie a umístili do cel. Většina zboží připraveného ke krádeži zůstala v prodejně. Zbývající část, kterou stačili pachatelé odnést do vozu, policisté zajistili a zboží se může vrátit zpět majiteli. Poškozením dveří vznikla škoda přes deset tisíc korun. Na základě shromážděných důkazů byli zadržení muži obviněni ze spáchání trestných činů, stíháni jsou na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
image-1
Opilého muže policisté zajistili
V sobotu 12. června přijali policisté před pátou hodinou odpoledne oznámení o opilém muži, který v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku na ulici fyzicky napadl svoji manželku. "Opilý muž po předchozím slovním konfliktu udeřil ženu do hlavy a poškodil jí brýle. Na místo vyjeli policisté situaci prověřit. Muž se choval agresivně a odmítal se zklidnit. Policisté ho zajistili, při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 1,93 promile alkoholu. Opilého šestatřicetiletého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití a přestupku proti majetku, případ policisté šetří.

U Mohelna havarovali dva motorkáři, zasahoval vrtulník
V neděli 13. června havarovali u Mohelna na Třebíčsku dva motorkáři. Kolem půl sedmé večer jeli od Březníka. "Šestapadesátiletý řidič jedoucí s motocyklem Honda uklouzl na štěrku a vyjel mimo komunikaci, kde havaroval. Stejně dopadl také čtyřiadvacetiletý řidič, který jel na motocyklu BMW. Oba muži utrpěli zranění, jeden z nich byl transportováni letecky do brněnské nemocnice, druhého řidiče záchranáři převezli do nemocnice v Třebíči", popsala nehody Jana Kroutilová. Alkohol řidiči nenadýchali. Škoda na poškozených motorkách byla předběžně vyčíslena na šedesát tisíc korun. Obě nehody policisté šetří.

Po nehodě se škoda na autech vyšplhala na 170 tisíc korun
V neděli 13. června jel po jedné hodině odpoledne osmasedmdesátiletý řidič vozu Škoda Rapid po silnici od Červeného Kříže na Havlíčkův Brod. "Přejel do protisměru, kde se střetl s vozem Carthago a následně s autem Škoda Octavia. Při nehodě se zranila spolujedoucí z vozidla Škoda" informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Alkohol řidiči neměli. Škoda, která při nehodě vznikla, byla předběžně vyčíslena na 170 tisíc korun. Nehodu policisté šetří.

Opilý řidič boural
V neděli 13. června došlo před jedenáctou hodinou dopoledne v Třebíči k dopravní nehodě řidiče vozidla Škoda Rapid. "Na ulici Obránců Míru při couvání do parkovacího stání narazil do zaparkovaného vozidla Škoda Octavia. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Policisté provedli u muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,48 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška", informovala J. Kroutilová. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Škoda, která při nehodě vznikla, byla předběžně vyčíslena na čtyřicet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ prověřují. Dopravní nehodu šetří.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
V pondělí 14. června jel po jedné hodině ráno v Bystřici nad Pernštejnem na Žďársku po ulici Nádražní čtyřiapadesátiletý řidič vozidla Citroen, kterého policisté zastavili a provedli kontrolu. "U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,28 promile alkoholu a obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté řidiči další jízdu zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz" uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
V neděli 13. června jel v Pacově na Pelhřimovsku po ulici Žižkova řidič automobilu Renault, kterého kolem osmé hodiny ráno zastavila policejní hlídka. "Při dechové zkoušce u šestapadesátiletého řidiče naměřili hodnotu 1,2 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala obdobnou hodnotu. Policisté muži další jízdu zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují", uvedla Jana Kroutilová.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 30. červenec
(17. červenec kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 30. 7.:
Pátek po neděli deváté po Svatém Duchu Sv. Abdona a Sennena, mučedníků
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 17. 7. (30. 7.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: