Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
30.7.: Z policejního deníku: agresivní opilá žena skončila na záchytce; opilý cyklista havaroval; opilý řidič skončil na záchytce

30.7.: V Jiráskově ulici v Jihlavě panuje ohnivé léto

30.7.: V Budkově na Třebíčsku se v neděli rozhlaholí nové zvony

30.7.: Nosál z táborské zoo si s ošetřovateli hraje na schovávanou

30.7.: Ludus Musicus vystoupí v prostorách hradu Lipnice nad Sázavou s renesanční a gotickou hudbou

29.7.: Zámečtí hasiči ve Žďáře nad Sázavou oslaví stopětatřicáté narozeniny

29.7.: Zemřel herec Miroslav Kaman, esenbák z filmu Pelíšky

29.7.: Z policejního deníku: hledaný muž putoval do vězení; krádež autorádia; za volantem bez řidičáku a pod vlivem alkoholu

29.7.: Václav Klaus podal Městskému soudu v Praze žalobu na Ministerstvo zdravotnictví

29.7.: Světská pouť letos ve Žďáře nad Sázavou nebude

29.7.: Spatřit mývala z táborské zoo je mimořádný zážitek

29.7.: Silničáři opraví vozovku I/19 v Pohledu, uzavírka v obci bude pokračovat po celou dobu rekonstrukce

29.7.: Malá odpočívka Studený na 70. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno již slouží řidičům

29.7.: Jihlavští policisté žádají veřejnost o spolupráci. Znáte muže z fotografie?

29.7.: Děd a vnuk vytvořili rekord, štafetově složili hlavolam v žárovce

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: senior který boural na kole, neměl helmu; seniorka havarovala na elektrokole; opilá řidička bourala i s dětmi
Sdílet článek
Policisté přijali v sobotu 19. června v 8.40 hodin oznámení o nehodě na Havlíčkobrodsku. Devětapadesátiletý řidič osobního vozu Ford s přívěsem, který jel obcí Havlíčkův Brod od Krátké Vsi, odbočoval vpravo do čerpací stanice. Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla na vzdálenost, na kterou má rozhled, a včas nestihl reagovat na autobus, který byl zaparkovaný v místě čerpací stanice po pravé straně. Došlo ke střetu přední části vozidla Ford a levé zadní části zaparkovaného autobusu. Při nehodě došlo k lehkému zranění spolujedoucí z Fordu, kterou převezli záchranáři do nemocnice v Havlíčkově Brodě. Ke zranění jiných osob nedošlo. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na Fordu a autobusu v celkové výši 70 tisíc korun. Policisté viníkovi uložili na místě pokutu. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
image-1
Cyklista neměl na hlavě přilbu a při nehodě se zranil
V sobotu 19. června deset minut před třináctou hodinou přijali policisté o nehodě osmasedmdesátiletého cyklisty, která se stala na místní komunikaci na ulici Hálkova v městské části Jihlava – Helenín. "Cyklista projížděl po komunikaci na kole a nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu vozovky, kdy při přejíždění zpomalovacího pásu ztratil rovnováhu a následně s jízdním kolem havaroval. Výsledek dechové zkoušky byl negativní. Při nehodě si cyklista způsobil lehká zranění, se kterými jej záchranáři převezli do nemocnice v Jihlavě", informovala mluvčí policistů Dana Čírtková s tím, že cyklista neměl při jízdě na jízdním kole na hlavě nasazenou a řádně upevněnou cyklistickou helmu. Policisté mu na místě uložili pokutu.

Seniorka havarovala na elektrokole a zranila se
Policisté přijali ve čtvrtek 17. června večer deset minut po půl osmé oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Pacově na Pelhřimovsku. "Jednaosmdesátiletá řidička elektrokola projížděla po ulici Malovcova směrem do ulice Dlouhá, kde po najetí na chodník s kolem havarovala", uvedla Dana Čírtková. Seniorka se při pádu lehce zranila a záchranáři ji odvezli do nemocnice v Pelhřimově. Alkohol nenadýchala. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 2000 korun.

Silně opilá řidička vezla dvě děti a bourala
Policisté přijali v pátek 18. června v 15.15 hodin oznámení o dopravní nehodě na Pelhřimovsku. Šestačtyřicetiletá řidička osobního auta Volkswagen Polo projížděla po silnici I/34 ve směru od Humpolce na Pelhřimov. "U křižovatky na obec Služátky při projíždění táhlé levotočivé zatáčky vlivem silné opilosti nezvládla řízení vozidla. S vozidlem vyjela vpravo mimo komunikaci na nezpevněnou krajnici, kde zachytila o směrový sloupek, poté strhnula řízení zpět vlevo na komunikaci a smykem přejela do protisměru, kde zachytila o zde jedoucí osobního vozu Citroen Xara Picasso. Toto vozidlo poškodila. Poté s vozem pokračovala ve smyku vlevo mimo komunikaci, kde přeskočila s vozem silniční příkop a zůstala stát na travnatém pásu", popsala celou nehodu policejní mluvčí Dana Čírtková. Policisté u řidičky provedli dechovou zkoušku na alkohol, která měla pozitivní výsledek - 2,33 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledkem měla také opakovaná dechová zkouška - 2,43 promile alkoholu v dechu. Řidička odmítla lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Policisté ženě na místě zadrželi řidičský průkaz. Řidička nepředložila doklad o pojištění vozidla. Po dopravní nehodě řidičku i děti převezli záchranáři na preventivní vyšetření do nemocnice v Pelhřimově. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 40 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení a žena je podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Opilý cizinec skončil na záchytce
Policisté byli v pátek 18. června dopoledne vysláni k prověření oznámení na ulici Třebíčská v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku. "Dopoledne kolem půl osmé zde ležel na lavičce u prodejny silně podnapilý muž, který svým jednáním budil veřejné pohoršení u kolemjdoucích osob. Policisté zjistili, že se jedná o pětadvacetiletého cizího státního příslušníka. U muže provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem – 2,96 promile alkoholu", informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Vzhledem k tomu, že cizinec ve svém jednání pokrčoval a navíc ohrožoval své zdraví a život, policisté muže zajistili a převezli k vystřízlivění na záchytku do Jihlavy. Jednání zadokumentovali a muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Za volant usedl podnapilý řidič
Policisté v sobotu 19. června deset minut po druhé hodině v noci ve Velkém Meziříčí na Žďársku Řidič policistům nadýchal 1,28 promile, při opakované dechové zkoušce pak 1,23 promile. Řidiči policisté zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. "Řidiče vyzvali k provedení lékařského vyšetření, které je spojeno s odběrem krve, kterému se muž dobrovolně podrobil v nemocnici v Mostištích. Policisté zahájili ve věci úkony trestního řízení a devětačtyřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky", uvedla Dana Čírtková.

Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je sobota 31. červenec
(18. červenec kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 31. 7.:
Sobota po neděli deváté po Svatém Duchu Sv. Ignáce, vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 18. 7. (31. 7.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: