Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
14.6.: Z policejního deníku: zloději skončili v poutech; opilý muž udeřil manželku, skončil na záchytce; u Mohelna bourali dva motorkáři

14.6.: Výstava v jihlavském muzeu představí začátky, historii a úspěchy české egyptologie

14.6.: Vloupání do bytů a rodinných domů na Vysočině mírně kleslo, přesto policisté nabádají k opatrnosti

14.6.: O pět tun přetížený náklad dřeva a další závažná porušení; policisté denně kontrolují nákladní vozy přepravující dřevo

14.6.: Na dálnici D1 u Stránecké Zhoře se srazila dodávka s kamionem, zraněného řidiče museli vyprostit hasiči

13.6.: Z policejního deníku: zloděj ukradl z auta kola, pak ho pustil na zem; s dlažební kostkou způsobil škodu za třicet tisíc; řidička nedala přednost autu na hlavní silnici

13.6.: Vodní skauti z Přibyslavi adoptovali sovy pálené Žofku a Juliána, želvu Venuši a labuť černou Césara

13.6.: Motorkář se zabil po srážce s třemi auty na silnici mezi obcemi Kouty a Čechtín na Třebíčsku

13.6.: Dernisáž výstavy ke 100. výročí narození sochaře a malíře Jana Floriana - obrazy, sochy v Telči uvede Bára Štěpánová

12.6.: Zdravotníci v České republice evidují čtvrt milionu dobrovolných dárců krve

12.6.: Vysočinou za přírodou – poznávejte s námi méně známé přírodní krásy našeho kraje

12.6.: Kolem kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře se pasou beránci

12.6.: Energetici v Dukovanech vyvezli palivo z reaktoru třetího výrobního bloku

11.6.: Z policejního deníku: muž ženě vyhrožoval, podezřelý je ze tří trestných činů; krádež notebooku ze stavební buňky; hledaný muž skončil v cele

11.6.: Výstavu Když slunéčko zemi políbilo v Třebíči ukončí komentovaná prohlídka za účasti dcery a vnučky Vratislava Bělíka, Dobromily Vlčkové a Pavly Porubské

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: celostátně hledaný muž skončil za mřížemi; recidivista kradl v obchodě; agresivní opilci skončili na záchytce
Sdílet článek
Policisté vypátrali v neděli 9. května po druhé hodině odpoledne v obci Želetava na ulici Znojemská pětapadesátiletého muže z Táborska, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Jednalo se o muže, na kterého byl vloni na jaře vydán soudem příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Policisté muže zadrželi a následně ho eskortovali do brněnské věznice. Vzhledem k tomu, že do věznice bezdůvodně nenastoupil, je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
image-1
Agresivní opilec, který bil a kopal dalšího muže, skončil na záchytce
V neděli 9. května byli policisté v Třebíči po páté hodině večer přivoláni do lokality ulice Soukenická, kde mělo dle přijatého oznámení dojít k napadení. "Mezi dvěma muži vznikl konflikt, který vyústil ve fyzický útok. Opilý muž druhého muže udeřil do oblasti hlavy a kopl. Na místě zasahovala městská policie. Podezřelého muže policisté zajistili. Jednalo se o osmačtyřicetiletého cizince, při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,24 promile alkoholu", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že opilý muž skončil na záchytce. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví a případ dále prověřují.

Opilec vyhrožoval obsluze, skončil na záchytce
V neděli 9. května přijali policisté před čtvrtou hodinou odpoledne oznámení o napadení, ke kterému došlo v obci u Třeště na Jihlavsku. "Do provozovny přišel muž, který slovně napadal obsluhu, choval se agresivně a vyhrožoval násilím. Na místo vyjeli policisté situaci prověřit. Podezřelého muže, který mezitím z provozovny odešel, policisté v obci vypátrali. U osmadvacetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu bezmála jeden a půl promile alkoholu", informovala Jana Kroutilová a dodala, že opilého muže odvezli policisté na záchytku. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

Zloděj se vloupal do sportovního zařízení
Policisté prověřují případ vloupání do budovy sportovního zařízení z noci ze čtvrtka 6. května na pátek na ulici Ledečská v Havlíčkově Brodě. "Pachatel zde násilím vnikl do vnitřních prostorů objektu, kde odcizil mimo jiné kávovar, balení kávy, hrnky a sklenice. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na částku přes pět tisíc korun", informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Přivolaní policisté místo činu ohledali, provedli šetření a vše zadokumentovali. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli nadále pátrají.

Opilý recidivista kradl v obchodě
Ze spáchání trestného činu je podezřelý sedmadvacetiletý muž, který ukradl v obchodě zboží v hodnotě za necelý jeden tisíc korun. "Jedná se o recidivistu, který byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již opakovaně soudně trestán. Na začátku roku byl odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody a je ve zkušební době. Přesto muž v neděli 9. května odcizil v Kostelci po druhé hodině odpoledne lahev alkoholu, kterou schoval pod oblečení. Z prodejny odešel, aniž by zaplatil. Krádež byla následně oznámena policii a na místo jela hlídka. Provedeným šetřením policisté zjistili totožnost podezřelého a muže vypátrali. Byl pod vlivem alkoholu, při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu přes dvě promile alkoholu", popsala čin opilce mluvčí policistů Jana Kroutilová s tím, že opilý muž skončil na záchytce. Případ policisté prověřují.

Po střetu auta s cyklistou vznikla škoda přes sto tisíc korun
V neděli 9. května se u Rozseče na Jihlavsku střetl cyklista s autem. Po třetí hodině odpoledne jel cyklista na jízdním kole ve směru na Starou Říši. "Vjel do křižovatky v době, kdy po hlavní silnici jelo vozidlo Škoda Kodiaq, a došlo ke střetu. Cyklista měl na hlavě nasazenou a připevněnou ochrannou přilbu. Při dopravní nehodě se lehce zranil a zdravotnickou záchrannou službou byl převezen na vyšetření do jihlavské nemocnice. Požití alkoholu policisté provedenou dechovou zkouškou nezjistili. Na vozidle a jízdním kole vznikla škoda přes sto tisíc korun", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Dopravní nehodu policisté dále šetří.

Usedl za volant bez řidičáku pod vlivem amfetaminu
V neděli 9. května zastavili policisté v Jihlavě před pátou hodinou odpoledne vozidlo Audi, jehož sedmadvacetiletý řidič jel po ulici Buková. "Muž při kontrole nepředložil řidičský průkaz. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl u řidiče pozitivní na amfetamin", uvedla J. Kroutilová. Policisté muži zakázali pokračovat v další jízdě. Je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání, které policisté šetří.

Řidič nadýchal přes jedno promile
Policisté kontrolovali v neděli 9. května kolem jedenácté hodiny na ulici Hálkova v Humpolci na Pelhřimovsku osobní auto Škoda. "Čtyřicetiletý řidič se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a muž nadýchal 1,54 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 1,65 a 1,53 promile. V další jízdě již muž pokračovat nesměl a policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz. Muž svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky", informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Alkohol za volantem
Velkomeziříčští policisté zastavili v sobotu 8. května krátce před desátou hodinou dopoledne u Vlkova na Žďársku osobní auto Volkswagen, jehož řidičem byl osmatřicetiletý muž. V rámci silniční kontroly se muž podrobil dechové zkoušce. "Její výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,65 promile alkoholu. Také výsledek opakovaného měření byl pozitivní. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz", informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Maření výkonu úředního rozhodnutí
Devětadvacetiletého muže, který za volant usedl v době zákazu, odhalili v neděli 9. května policisté. Vozidlo Seat kontrolovala policejní hlídka kolem desáté hodiny večer na ulici Lánice ve Velké Bíteši na Žďársku. "Provedená lustrace ukázala, že muž za volant vozidla nesmí usednout od poloviny roku 2019. Policisté mu další jízdu zakázali. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí", uvedla Stanislava Rázlová.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je úterý 15. červen
(2. červen kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 15. 6.:
Úterý po neděli třetí po Svatém Duchu Sv. Víta, mučedníka a patrona zemí Koruny české Sv. Modesta a Krescencie, mučedníků
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 2. 6. (15. 6.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: