Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
14.5.: Z policejního deníku: policisté chytili zloděje dlažby; krádež notebooku a dalších věcí z auta; opilci skončili na záchytce

14.5.: Výstava Vladimír Kiseljov – Bratři vášně: Wagner – Bruckner - Mahler v Jihlavě u příležitosti 110. výročí úmrtí skladatele Gustava Mahlera

14.5.: Na silnici I/38 u Havlíčkova Brodu začne oprava kanalizace odvodnění

14.5.: Linka 155, která zachraňuje životy, slaví svůj den. Na Vysočině loni záchranáři přijali více jak 87 tisíc tísňových volání

14.5.: Dominanta Karlova náměstí v Třebíči bude do konce října zrekonstruovaná

13.5.: Z policejního deníku: recidivista s komplicem kradli mobily; nález munice z druhé světové války; krádež kola

13.5.: V Předíně zbourají most, doprava povede po provizorní komunikaci a řízena bude kyvadlově

13.5.: U Svatého Kříže na silnici I/38 se stala tragická nehoda, silnice již je plně průjezdná

13.5.: Svatojánská pouť na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou pod širým nebem

13.5.: Pelhřimovské muzeum rekordů má ve sbírkách další přírůstek - půlmetrákový kuchyňský nůž

13.5.: Lávka z Polanky v Třebíči typu Bailey Bridge do šrotu nepůjde

13.5.: Celníci na Vysočině zajistili přes 26 tisíc cigaret bez platné tabákové nálepky

12.5.: Zfetovaný opilec z Hrotovic za jízdu v nepříčetnosti, při níž u Stonařova zmrzačil dva lidi, dostal šest let

12.5.: Z policejního deníku: distributorovi drog až pět let za mřížemi; krádež katalyzátoru; šestnáctiletý chodec skončil po střetu s autobusem v brněnské nemocnici

12.5.: U příležitosti Světového dne boje proti mozkové mrtvici bude v sobotu Mariánský sloup v Jihlavě svítit narůžovo

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Z policejního deníku: u rybníka ležel dělostřelecký granát; pokus o vloupání do budovy; za volant usedl bez řidičáku
Sdílet článek
Dělostřelecký granát byl nalezen v sobotu 17. dubna před čtvrtou hodinou odpoledne ve Slavíkovicích na Třebíčsku na břehu rybníka mezi kameny. Střela byla bez hlavového zapalovače, nicméně výbušnina a počinová náložka se v ní nacházela. Munici policejní pyrotechnik zajistil a odvezl k likvidaci. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
image-1
Vloupání do budovy
Policisté pátrají po pachateli, který se v Lukách nad Jihlavou pokusil vloupat do budovy firmy. "V sobotu 17. dubna v době mezi devátou hodinou dopoledne a pátou večer páčil u budovy na ulici Železniční desku stěny. Do vnitřních prostor se pachateli vniknout nepodařilo. Místo činu policisté ohledali, zadokumentovali a v lokalitě provedli šetření. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Po pachateli policisté pátrají", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Řidič je podezřelý z přestupků
Ze spáchání dopravních přestupků je podezřelý řidič, kterého policisté zastavili v neděli 18. dubna u Sedlejova na Jihlavsku. "Muž jel po jedné hodině odpoledne s vozidlem Škoda Octavia směrem na Třeštice. Policisté u něho provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivní hodnotou na marihuanu. Lékařskému vyšetření se řidič odmítl bezdůvodně podrobit", uvedla Jana Kroutilová. Policisté muži další jízdu zakázali. Je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý šestadvacetiletý muž z Třebíčska, který jel v neděli 18. dubna před jedenáctou hodinou večer s automobilem Škoda Felicia v Třebíči po Komenského náměstí v Třebíči. Automobil policisté zastavili a provedli kontrolu. "Zjistili, že řidičem je muž, který má na dva roky soudem uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou a lékařskému vyšetření se muž odmítl podrobit, dopustil se tak přestupkového jednání", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Maření výkonu úředního rozhodnutí
Policisté zastavili v pátek 16. dubna kolem druhé hodiny odpoledne na ulici Lidická v Havlíčkově Brodě osobní auto Seat. "Provedenou lustrací policisté zjistili, že jeho osmadvacetiletý řidič má vyslovený zákaz řízení, a to od ledna letošního roku na dobu jednoho roku. Dále byl součástí silniční kontroly test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl", informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměl. Policisté v případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Drogy za volantem
Policisté zastavili v pátek 16. dubna kolem půl desáté večer na ulici Pecháčkova v Přibyslavi osobní auto Audi, jehož řidičem byl devětadvacetiletý muž. "Výsledek testu na drogy byl pozitivní na kokain. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil", uvedla S. Rázlová. Policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Muž je podezřelý z přestupku na úseku dopravy.

Řidič nadýchal přes jedno promile
Policisté kontrolovali v pátek 16. dubna kolem desáté hodiny večer u obce Habrek na Havlíčkobrodsku osobní vůz Audi. "Jeho sedmatřicetiletý řidič se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. Naměřená hodnota činila 1,12 promile alkoholu. Podobný výsledek vykázalo také opakované měření", informovala mluvčí Stanislava Rázlová. V další jízdě již muž pokračovat nesměl. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Alkohol za volantem
Policisté zastavili v sobotu 17. dubna na ulici třída Legií v Pelhřimově osobní auto Volkswagen, jehož řidičem byl dvaadvacetiletý muž. "Součástí silniční kontroly byla dechová zkouška. Její výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,74 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní. Policisté muži další jízdu zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán", informovala mluvčí policistů S. Rázlová.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 14. květen
(1. květen kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 14. 5.:
Pátek po Nanebevstoupení Páně Sv. Bonifáce, mučedníka
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 1. 5. (14. 5.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: