Homeopatický eshop:

  Nehody, krimi:

Jihlava - nehody, krimi, policie, hasiči... Jihlava - doprava

  Dopravní informace:

  Další zprávy z Jihlavy:

Jihlava - náměstí...

  Kultura v Jihlavě:

Jihlava - kultura...

  Jihlava - Revue:

Kalendarium, výročí:

R E K L A M A :


26. srpen 2008
Jihlavská elektrická dráha...
Projevy představitelů magistrátu, hostů, ryčná hudba a především slavnostně ozdobené vozy zbrusu nové elektrické pouliční dráhy. Tak to vše bylo k vidění v dolní části dnešního Masarykova náměstí v Jihlavě ve čtvrtek 26. srpna roku 1909. Nadšený zástup obyvatel města sledoval, jak o půl desáté dopoledne na konečnou stanici u dolní kašny náměstí přijely dvě chvojím ozdobené tramvaje. Po slavnostních projevech se jedna z tramvají, do které se usadili jihlavští radní a čestní hosté rozjela a po patnácti minutách jízdy jihlavskými ulicemi zacinkala před budovou nádraží Severozápadní dráhy. Zde představitele města vystupující z tramvaje slavnostně přivítal přednosta stanice.
Jihlavská pouliční dráha měřila necelé tři kilometry a byla v provozu téměř čtyřicet let. Mnohé plány na další rozšíření tramvajové dopravy ve městě se bohužel nikdy nerealisovaly a nebyla tak ani například postavena ve třicátých letech projektovaná trať z nádraží do Bedřichova. Zde, po projetí Kollárovou a Sokolovskou ulicí okolo hostince na Točně, měla mít tramvaj svoji konečnou stanici před dnešní restaurací Na Rybníčku.
Dnes více jak půlstoletí po Jihlavě namísto tramvají jezdí trolejbusy a existenci elektrické dráhy v tomto městě připomíná již jen stará tramvajová vozovna dole v Havlíčkově ulici. Nic to však nemění na tom, že právě dnes je tomu již celých 99 let, od kdy občané i návštěvníci Jihlavy mohou nepřetržitě využívat výhody elektrické městské dopravy.

Starší kalendaria Lea Švančary:
26. leden 2013Glosa
(Leo Švančara)
Dneškem jsme legalisovali nacikomunismus
Před 14 dny bych považoval volbu Zemana za presidenta za poměrně neutrální, až snad tu lepší možnost... A v těch 14 dnech neuvěřitelné kampaně jsme dostali jakoby zázrakem z Nebes ještě jednu šanci - a nejspíše v naší generaci tu poslední.
Pokračování . . .

R E K L A M A :
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!výdělek na internetu

Astrologie, hermetika:
NEJČASTĚJŠÍ VAŠE ODTÁZKY:
(astrologie, EFT, aktivní formace
vašeho podvědomí, hypnosa, horoskopy...)

• Co je podmínkou, aby člověk uměl vykládat horoskopy ? »
- 5 příspěvků,
naposledy přidán 2.6.2011 (19:36)

• Je postavení mých hvězd osudové a nevyhnutelné? »
- 2 příspěvky,
naposledy přidán 12.2.2009 (15:24)

• Co je to EFT »
- 2 příspěvky,
naposledy přidán 12.2.2009 (15:24)


Užitečné informace z Jihlavy:

Úřady v Jihlavě:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: