Homeopatický eshop:

  Nehody, krimi:

Jihlava - nehody, krimi, policie, hasiči... Jihlava - doprava

  Dopravní informace:

  Další zprávy z Jihlavy:

Jihlava - náměstí...

  Kultura v Jihlavě:

Jihlava - kultura...

  Jihlava - Revue:

Jihlava - denní zpravodajství:

R E K L A M A :


Festival ohňových umění Polná v plamenech v sobotu 28. června
Festival ohňových umění Polná v plamenech se bude konat v sobotu 28. června v Polné již po páté v areálu rybníka Peklo. Na diváky čeká v sobotu 28. června od 20 hodin hlavní program plný show s ohněm, moderními světelnými efekty, akrobacií a doposud největšími pyrotechnickými efekty. Kromě sobotního galavečera je však od pátku do neděle připravena také open stage „Plameňák“ a řada pohybových, muzikálních a tanečně-ohňových workshopů, které povedou velmi zajímavé osobnosti české umělecké scény, například Lu Hawa Goldin (Yellow sisters), Lubomír Kábrt (semifinalista Česko Slovensko má talent 2013) a Pyroterra (semifinalisté Britains got talent 2014).
Vyvrcholením celého festivalu je vždy ohňový galavečer, který započne v sobotu 28. 6. od 20.00. Moderování se letos ujali sami organizátoři festivalu, Jakub Skočdopole a Marek Solnička, kteří stojí za festivalem již od úplného začátku. Samotný program začne koncertem africké a reggae hudby v tandemu pražské skupiny ANEBOAFRO spolu s Chomutovskou kapelou TARATIBU. Kromě pulzující hudby, která nikoho nenechá chladným, si diváci sami zatančí nějaký z afrických tanců.

„Se soumrakem to začne hořet.“. Kolem 21.15 vzplanou první ohně a celý ohňový galavečer zahájí speciální show v podání účastníků workshopů a účinkujících ve společné choreografii pod vedením Lucie Hawy Goldin. Následně vystoupí se svými show účinkující z různých koutů ČR. Letos na diváky čeká rituální fireshow pořádající skupiny AD INFINITUM z Polné, sólové vystoupení s hořícími poi Tomáše „Poi“ Bartoše, tanečně akrobatická show v podání Plzeňské skupiny HELLFIRE, premiérová ohňová show Pražské skupiny FIRELOVERS a velkolepá tanečně-bojová show s ohněm, světlem a speciálními pyroefekty v podání čerstvých semifinalistů soutěže Britains got talent 2014, pražské skupiny PYROTERRA. Letošní novinkou je také šermířské vystoupení ohňových gladiátorů BELLATORS ze Strakonic a divácky interaktivní scénky mezi jednotlivými vystoupeními, při kterých někteří diváci zažijí i pořádné plameny na vlastní kůži. Celý večerní program společně zakončí všichni účinkující v závěrečné choreografii, za doprovodu kapely a premiéry festivalové písně „Polná v plamenech“ spolu s velkolepým ohňostrojem.

DOPROVODNÉ AKCE - 27. - 29. 6. 2014:

WORKSHOPY „Po celé dva dny se bylo moci vzdělávat a učit v oboru ohňových umění“
Pro zájemce je na sobotu a neděli připravena řada tanečně-ohňových a rytmických workshopů, na kterých mohou účastníci rozvinout své pohybové i technické fondy, seznámit se s novými způsoby a přístupy k tanci s ohněm a prohloubit své pohybové i teoretické dovednosti v oblasti točení s poi, tyčí, meteorem, ale také tanci s vějíři, rytmikou a letos poprvé také twirlingem pod vedením Lubomíra Kábrta.

Zázemí pro workshopy, ubytování účastníků a celovíkendové festivalové občerstvení bude umístěno přímo v Městském sále na zámku v Polné. Pro workshopy bude využit nejen hlavní sál, ale také venkovní letní kino. K dispozici tak bude dostatek místa pro všechny workshopy i v případě velmi špatného počasí.
„PLAMEŇÁK“ – open stage, příležitost pro začínající talenty

V pátek 27. 6. 2014 na hlavní scéně v areálu u rybníka Peklo započne ve 20.00 hod. první festivalový večer v duchu tance s ohněm. Diváky z řad laické i odborné („ohňové“) veřejnosti čeká rozehřívací večer ve formě tzv.: otevřené scény (open stage). Jelikož je filozofií festivalu spojovat lidi s láskou k aktivnímu - ohňovému životnímu stylu, snaží se organizátoři dát každý rok co největší prostor kromě profesionálních a zkušených skupin v nabité sobotní gala show také novým a začínajícím tanečníkům s ohněm. Za tímto účelem je zde právě páteční open stage s názvem „Plameňák“. Smyslem open stage není hodnocení jednotlivých čísel, nebo hledání toho nejlepšího, ale jistá forma prezentace před živým publikem, složeným z diváků - laiků i zkušených profesionálů. Právě zpětná vazba od zkušenějších kolegů může být pro začínající umělce tou nejsilnější motivací, či inspirací k zlepšování sebe i svého vystupování s ohledem nejen na kvalitu provedení, ale především také na bezpečnost.

Nakrmíme všechny, i vegany!
Během celého festivalu (od pátku do neděle) bude pro návštěvníky i aktivní účastníky připraven festivalový stánek s rozmanitým výběrem občerstvení. Kromě masa - grilovaných klobás, uzené krkovičky a domácích bramboráků si na své přijdou i vegetariáni a vegani, pro které organizátoři připravili velmi pestrý výběr slaných a sladkých pokrmů i nápojů.

VSTUPNÉ:
100,- Kč dospělý od 15 let
80,- Kč děti do 15 let
300,- Kč zvýhodněné rodinné (2+2)
Sleva pro držitele Rodinných pasů.
David HAVLÍČEK

Dnešní kulturní kalendář


26. leden 2013Glosa
(Leo Švančara)
Dneškem jsme legalisovali nacikomunismus
Před 14 dny bych považoval volbu Zemana za presidenta za poměrně neutrální, až snad tu lepší možnost... A v těch 14 dnech neuvěřitelné kampaně jsme dostali jakoby zázrakem z Nebes ještě jednu šanci - a nejspíše v naší generaci tu poslední.
Pokračování . . .

Kulturní zprávy a glosy: