Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
18.7.: Z policejního deníku: nález letecké pumy; neznámý sprejer počmáral dům a popelnice

18.7.: Vlci z nelegálního chovu našli dočasný domov v záchranném centru CITES v ZOO Tábor

18.7.: Stavba parkoviště začala, sledovat ji můžete online

18.7.: Klášter v Nové Říši je novým atraktivním turistickým cílem Vysočiny

17.7.: Z policejního deníku: zloděj odjel na elektrokoloběžce; opilý řidič ujel od nehody

17.7.: Z evropské přírody už nenávratně zmizely desítky druhů zvířat. Slováci se nyní snaží vystřílet další

17.7.: Letní kino v Jihlavě promítne film Barbie

16.7.: Zvířata z táborské zoo si užívají studené sprchy a ledové „dorty“

16.7.: Z policejního deníku: zloděj si odnesl centrálu a bezpečnostní zámky; řidič, který boural, nadýchal 3,88 promile

16.7.: V Muzeu rekordů v Pelhřimově je k vidění brazilské vydání knihy a klasické vydání sešitové románu Dobrý voják Švejk

16.7.: Na Vysočině se množí klíšťata, nemocných klíšťovou encefalitidou a Lymskou borreliózou přibývá

16.7.: Lávka u Staré plovárny v Jihlavě je opravená, dělníci k ní nosili nářadí i materiál v kýblech

16.7.: Kandidátní listiny do krajských voleb podalo na Vysočině třináct politických stran, hnutí a koalic

15.7.: Čeští zemědělci hledají cesty, jak nedoplatit na nízké ceny obilí. Letos proto vyseli nejvíce máku za poslední roky a mírně navyšují i plochy dalších plodin

15.7.: Z policejního deníku: vandal poničil garážová vrata; recidivistka ukradla prádlo; opilí řidiči bourali

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Z policejního deníku: krádež elektrokoloběžky před obchodem; zloděj potravin se snažil policistům uplavat
Sdílet článek
Neznámý zloděj ukradl v úterý 9. července přibližně během pěti minut před osmou hodinou večer v ulici Masarykova v Havlíčkově Brodě elektrokoloběžku značky Cory Ultra, kterou majitel odstavil před prodejnou a šel nakoupit. Krádeží vznikla majiteli škoda kolem dvaceti tisíc korun. Policisté po pachateli a odcizené elektrokoloběžce pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
image-1
Zloděj si ze stavební buňky odnesl nářadí
Policisté pátrají po pachateli, který se v době od nedělního večera 7. července do úterního dopoledne v obci Bačice na Třebíčsku vloupal do objektu u novostavby a způsobil škodu přibližně za dvacet tisíc korun. "Pachatel se vloupal do plechové garáže u novostavby domu, ze které odcizil příklepovou vrtačku, okružní pilu, nivelační přístroj, křovinořez a další ruční nářadí a příslušenství", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ prověřují a po pachateli a odcizených věcech pátrají.

Zloděj potravin se snažil uplavat
V pondělí 8. července krátce po sedmé hodině večer přijali policisté oznámení o muži, který v obchodním domě na ulici Tyršovo nábřeží v Havlíčkově Brodě ukradl potraviny za více než devět set korun a z prodejny odešel bez zaplacení. "Toho si všimla pracovnice prodejny, která se za ním vydala a běžela za ním až k řece Sázavě, kde byl muž zastaven přítomnými rybáři. Při příjezdu policistů se muž rybářům vysmekl, skočil do řeky a začal plavat po proudu k druhému břehu, kde muže z řeky vytáhl další rybář. Policisté muže následně zajistili a převezli ho na policejní oddělení k provedení nezbytných úkonů", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Osmadvacetiletý muž z Českokrumlovska je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku.

Hledaný muž putoval do vězení
V úterý 9. července kolem jedenácté hodiny dopoledne vypátrali policisté v obci Rožná na Žďársku devětadvacetiletého muže, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. "Muže policisté zadrželi a odvezli ho na oddělení k provedení nezbytných úkonů, neboť na muže byl vydán okresním soudem příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Po provedení všech nezbytných úkonů směřoval hledaný muž do brněnské věznice", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté budou zjišťovat, zda se muž nedopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Řidič utrpěl při nehodě vážná zranění
Ve středu 10. července přijali policisté krátce po půlnoci oznámení o dopravní nehodě v ulici Hradební v Jihlavě. "Padesátiletý řidič automobilu Fiat Ducato jedoucí od ulice Brněnská zřejmě na chvilku usnul, přejel s vozem do protisměru a dále mimo silnici, kde narazil do sloupu veřejného osvětlení, který automobil přelomil. Následně pokračoval v jízdě po travnaté ploše a narazil ještě do vzrostlého stromu. Při nárazu došlo k odlétnutí částí havarovaného vozidla na projíždějící automobil Škoda Fabia a došlo tak k jeho poškození", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Při nehodě utrpěl vážné zranění řidič vozidla Fiat, který byl zdravotnickou záchrannou službou transportován do nemocnice v Brně. Dechovou zkoušku nebylo možné u řidiče vzhledem k jeho zdravotnímu stavu provést, byl nařízen odběr krve. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za 160 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - horní obrázek)

Řidička havarovala
V úterý 9. července před sedmou hodinou večer přijali policisté oznámení o dopravní nehodě osobního vozidla Peugeot, ke které došlo u obce Pacov na Pelhřimovsku. "Dvaadvacetiletá řidička jedoucí s osobním vozem směrem na obec Eš najela s vozidlem na krajnici a při snaze udržet vozidlo na vozovce dostala s vozidlem smyk, který nezvládla a havarovala do příkopu", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Řidička utrpěla zranění, se kterým ji záchranáři převezli do pelhřimovské nemocnice. Policisté provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u řidičky vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě za více než sto tisíc korun. Řidička je podezřelá z přestupku na úseku dopravy. (Foto - spodní obrázek)

Střet vozidel
V úterý 9. července před druhou hodinou odpoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě, ke které došlo mezi obcemi Rodkov a Dolní Rožínka na Žďársku. "Šestadvacetiletá řidička jedoucí s osobním vozem Peugeot křižovatce začala odbočovat vlevo ve chvíli, kdy v protisměru jel řidič auta Volkswagen, a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění tří osob, které byly převezeny zdravotnickou záchrannou službou do novoměstské nemocnice.", uvedla M. Lébrová. Policisté provedenými dechovými zkouškami přítomnost alkoholu u řidičů vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě na vozidlech za 250 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Opilý řidič
Ve středu 10. července zastavili policisté auto Škoda Superb, jehož řidič jel před druhou hodinou ráno po silnici ve směru od Telče na Hostětice na Jihlavsku. "U dvaatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,86 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u řidiče ukázala také opakovaná zkouška. Policisté mu zakázali další jízdu a na místě muži zadrželi řidičský průkaz", informovala J. Kroutilová. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ prověřují.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý pětačtyřicetiletý muž z Jihlavska, který řídil v Třebíči vozidlo, i když to má soudem zakázáno. "V úterý 9. července jel s automobilem Opel po ulici Hrotovická, kde ho po půlnoci zastavila policejní hlídka. Policisté provedli kontrolu a zjistili, že má řidič soudem uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do roku 2030. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Policisté odvezli muže na oddělení a ve zkráceném přípravném řízení mu sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 19. červenec
(6. červenec kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 19. 7.:
Pondělí po neděli osmé po Svatém Duchu Sv. Vincence z Pauly, vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 6. 7. (19. 7.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: