Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
18.7.: Z policejního deníku: nález letecké pumy; neznámý sprejer počmáral dům a popelnice

18.7.: Vlci z nelegálního chovu našli dočasný domov v záchranném centru CITES v ZOO Tábor

18.7.: Stavba parkoviště začala, sledovat ji můžete online

18.7.: Klášter v Nové Říši je novým atraktivním turistickým cílem Vysočiny

17.7.: Z policejního deníku: zloděj odjel na elektrokoloběžce; opilý řidič ujel od nehody

17.7.: Z evropské přírody už nenávratně zmizely desítky druhů zvířat. Slováci se nyní snaží vystřílet další

17.7.: Letní kino v Jihlavě promítne film Barbie

16.7.: Zvířata z táborské zoo si užívají studené sprchy a ledové „dorty“

16.7.: Z policejního deníku: zloděj si odnesl centrálu a bezpečnostní zámky; řidič, který boural, nadýchal 3,88 promile

16.7.: V Muzeu rekordů v Pelhřimově je k vidění brazilské vydání knihy a klasické vydání sešitové románu Dobrý voják Švejk

16.7.: Na Vysočině se množí klíšťata, nemocných klíšťovou encefalitidou a Lymskou borreliózou přibývá

16.7.: Lávka u Staré plovárny v Jihlavě je opravená, dělníci k ní nosili nářadí i materiál v kýblech

16.7.: Kandidátní listiny do krajských voleb podalo na Vysočině třináct politických stran, hnutí a koalic

15.7.: Čeští zemědělci hledají cesty, jak nedoplatit na nízké ceny obilí. Letos proto vyseli nejvíce máku za poslední roky a mírně navyšují i plochy dalších plodin

15.7.: Z policejního deníku: vandal poničil garážová vrata; recidivistka ukradla prádlo; opilí řidiči bourali

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Z policejního deníku: u nehody zasahoval vrtulník; opilý řidič skončil s autem v poli
Sdílet článek
Po střetu osobního a nákladního auta, ke kterému došlo v pondělí 8. července kolem půl jedenácté dopoledne na silnici I/19 u obce Žďár nad Sázavou - Mělkovice, utrpěly zranění dvě ženy, z nichž jednu transportoval vrtulník do nemocnice v Brně. "Provedené dechové zkoušky u obou řidičů byly negativní. Příčinu a okolnosti nehody policisté šetří", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. (Foto - horní obrázek)
image-1
Auto skončilo na střeše
V sobotu 6. července jel před jedenáctou hodinou dopoledne řidič vozidla Citroen po silnici ve směru od Hostětic na Telč na Jihlavsku. "Při projíždění zatáčky dostal zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy smyk, vyjel do příkopu, kde narazil do náletových keřů, a dále do svahu, auto se několikrát převrátilo bokem přes střechu a zůstalo stát na střeše. Řidič po nehodě odešel a havárii neoznámil. Následně byli policisté přivoláni na místo náhodnou osobou. Provedli šetření a začali po řidiči pátrat. Nalézt se ho podařilo v odpoledních hodinách. Vzhledem k jeho zranění zdravotnická záchranná služba odvezla muže do jihlavské nemocnice", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Při havárii vznikla škoda za více než čtyřicet tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - druhá řada vlevo)

Opilý řidič havaroval v poli
V sobotu 6. červenec jel po desáté hodině dopoledne řidič auta Škoda Fabia po silnici od obce Bochovice na Benetice na Třebíčsku. "Při projíždění zatáčky v klesání nezvládl řízení a vyjel mimo vozovku, kde s automobilem havaroval v poli. Řidič se při nehodě zranil a zdravotnickou záchrannou službou byl převezen do třebíčské nemocnice. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. U čtyřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,18 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, dopravní nehodu prověřují. (Foto - druhá řada vpravo)

Střet vozidel
V neděli 7. července po deváté hodině dopoledne přijali policisté oznámení o nehodě v obci Lavičky na Žďársku. "Osmadvacetiletý řidič jedoucí s osobním vozem Opel od Velkého Meziříčí směrem ke Stránecké Zhoři započal odbočovat na nájezd dálnice D1 ve chvíli, kdy v protisměru jelo osobní auto Fiat, a došlo ke střetu. Po střetu bylo vozidlo Opel odraženo na nákladní vozidlo Daf s návěsem, jehož řidič s nákladní soupravou stál na výjezdové větvi z dálnice D1. Při dopravní nehodě došlo ke zranění jedné osoby", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté provedenými dechovými zkouškami přítomnost alkoholu u všech řidičů vyloučili. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě za více než 300 tisíc korun. (Foto - spodní řada vlevo)

Řidič havaroval
V sobotu 6. července došlo před jednou hodinou odpoledne v ulici Havlíčkova v Polné na Jihlavsku k dopravní nehodě. "Třicetiletý řidič vozidla Renault jel ve směru od Brzkova. Plně se nevěnoval řízení, zřejmě uviděl přebíhající zvíře, strhl řízení a vyjel mimo komunikaci. S automobilem postupně narazil do sloupku a vzrostlého stromu, dále se vozidlo odrazilo, převrátilo se přes střechu a narazilo do oplocení zahrady domu. Ke střetu se zvířetem nedošlo. Při nehodě se řidič zranil a záchranáři jej převezli na ošetření do jihlavské nemocnice", uvedla J. Kroutilová. Provedenou dechovou zkouškou policisté u řidiče požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za sedmdesát tisíc korun. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy. (Foto - spodní řada vpravo)

Dopravní nehoda
V neděli 7. července po sedmé hodině večer přijali policisté oznámení o dopravní nehodě v obci Šmolovy na Havlíčkobrodsku. Nejprve čtyřicetiletá žena jedoucí s vozem Fiat nezvládla řízení a narazila do u silnice zaparkovaného auta Volkswagen, následně ji za volantem vystřídal její spolujedoucí, který s vozidlem začal couvat a zastavil na komunikaci. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Na místo byli přivoláni policisté, provedli šetření, místo nehody ohledali a zadokumentovali. "Provedená dechová zkouška byla u řidičky pozitivní s výsledkem 1,07 promile alkoholu. Opakovaná dechová zkouška přítomnost alkoholu potvrdila a vykázala hodnotu ještě vyšší. Žena se následně odmítla podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Policisté ženě další jízdu zakázali a zadrželi jí řidičský průkaz. Pozitivní výsledek vykázala i dechová zkouška u čtyřiatřicetiletého řidiče, která činila 2,49 promile alkoholu. Opakovaná dechová zkouška vykázala u muže obdobnou hodnotu. Dále bylo zjištěno, že čtyřiatřicetiletý muž má na základě rozhodnutí okresního soudu od konce loňského roku uložený zákaz řízení. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě na vozidlech za 20 tisíc korun. Muž i žena jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, muž je dále podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Dopravní nehodu policisté nadále prověřují.

Střet vozidel
V neděli 7. července došlo před osmou hodinou večer v ulici Pražská v Jihlavě k dopravní nehodě. "Řidič auta Hyundai zřejmě nedodržel dostatečnou vzdálenost za automobilem Škoda Octavia jedoucím před ním, do kterého narazil. Při nehodě utrpěli zranění dva spolujedoucí v octavii, kteří byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni do nemocnice", informovala Jana Kroutilová. Policisté dechovou zkouškou u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla škoda přibližně za pětatřicet tisíc korun.

Opilého muže policisté zajistili
V neděli 7. července po druhé hodině odpoledne přijali policisté oznámení o opilém muži, který ležel a spal na chodníku na ulici Dr. Kralerta v Pelhřimově. Na místo vyjeli policisté a provedli šetření. "Muže se jim z počátku nedařilo probudit, proto na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Po lékařském vyšetření muže zajistili a převezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 3,85 promile alkoholu. Muž se nebyl o sebe schopný postarat, neorientoval se, vrávoral a padal", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová.

Řidič pod vlivem alkoholu
V pátek 5. července po jedné hodině odpoledne kontrolovali policisté v ulici Krásovy domky v Pelhřimově osobní auto Škoda Octavia. "U jednatřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Naměřená hodnota činila 1,12 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu vykázala i opakovaná zkouška, která vykázala obdobnou hodnotu. Následně se muž podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Policisté řidiči další jízdu zakázali", informovala M. Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Opilý řidič
Ze spáchání dvou trestných činů je podezřelý devětatřicetiletý muž, který řídil auto opilý a navíc přes soudem uložený zákaz. Má totiž vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do konce roku. V neděli 7. července jel před jedenáctou hodinou večer v Třebíči po ulici Cyrilometodějská. "Vozidlo Renault policisté zastavili a provedli kontrolu. U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,14 promile alkoholu. Také opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty přes dvě promile. Řidičský průkaz muž nevlastní. Značně opilého cizince policisté zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Muž je podezřelý ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí", uvedla J. Kroutilová. Případ policisté prověřují.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 19. červenec
(6. červenec kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 19. 7.:
Pondělí po neděli osmé po Svatém Duchu Sv. Vincence z Pauly, vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 6. 7. (19. 7.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: