Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
18.7.: Z policejního deníku: nález letecké pumy; neznámý sprejer počmáral dům a popelnice

18.7.: Vlci z nelegálního chovu našli dočasný domov v záchranném centru CITES v ZOO Tábor

18.7.: Stavba parkoviště začala, sledovat ji můžete online

18.7.: Klášter v Nové Říši je novým atraktivním turistickým cílem Vysočiny

17.7.: Z policejního deníku: zloděj odjel na elektrokoloběžce; opilý řidič ujel od nehody

17.7.: Z evropské přírody už nenávratně zmizely desítky druhů zvířat. Slováci se nyní snaží vystřílet další

17.7.: Letní kino v Jihlavě promítne film Barbie

16.7.: Zvířata z táborské zoo si užívají studené sprchy a ledové „dorty“

16.7.: Z policejního deníku: zloděj si odnesl centrálu a bezpečnostní zámky; řidič, který boural, nadýchal 3,88 promile

16.7.: V Muzeu rekordů v Pelhřimově je k vidění brazilské vydání knihy a klasické vydání sešitové románu Dobrý voják Švejk

16.7.: Na Vysočině se množí klíšťata, nemocných klíšťovou encefalitidou a Lymskou borreliózou přibývá

16.7.: Lávka u Staré plovárny v Jihlavě je opravená, dělníci k ní nosili nářadí i materiál v kýblech

16.7.: Kandidátní listiny do krajských voleb podalo na Vysočině třináct politických stran, hnutí a koalic

15.7.: Čeští zemědělci hledají cesty, jak nedoplatit na nízké ceny obilí. Letos proto vyseli nejvíce máku za poslední roky a mírně navyšují i plochy dalších plodin

15.7.: Z policejního deníku: vandal poničil garážová vrata; recidivistka ukradla prádlo; opilí řidiči bourali

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: auto v příkopu shořelo, řidič utrpěl lehké zranění
Sdílet článek
Dvaačtyřicetiletý řidič s osobním autem Renault, který v sobotu 22. června zhruba deset minut po půl čtvrté odpoledne projížděl po silnici II/354 od Radostína nad Oslavou směrem k Ostrovu nad Oslavou na Žďársku, před táhlou levotočivou zatáčkou se nevěnoval plně řízení vozu a vjel vpravo mimo silnici do příkopu, kde čelně narazil do listnatého stromu a následně auto začalo hořet. Při nehodě utrpěl lehké zranění a záchranáři jej odvezli do nemocnice v Brně. Na voze vznikla hmotná škoda ve výši asi 40 tisíc korun, dechová zkouška řidiče měla negativní výsledek. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková. (Foto)
image-1
Při dopravní nehodě se zranily tři osoby
Policisté přijali v pátek 21. června před půl desátou hodinou v noci oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/128 na Pelhřimovsku. "Devatenáctiletý řidič osobního auta Peugeot 206 projížděl po silnici z obce Lukavec na Pacov. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy a na mokré vozovce dostal smyk, který nezvládl. Po smyku přejel do protisměru a bočně narazil do stromu, kdy spolujedoucí sedící na předním sedadle vedle řidiče utrpěl těžké zranění, se kterým byl letecky transportován do nemocnice v Českých Budějovicích. Další spolujedoucí sedící na zadním sedadle utrpěla lehké zranění, se kterým byla ošetřena v nemocnici v Pelhřimově, kde ošetřili i lehce zraněného řidiče", informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Případnou přítomnost alkoholu u řidiče vyloučila dechová zkouška, kterou policisté provedli na místě dopravní nehody. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 50 tisíc korun.

Od nehody ujel a za volantem se poté vystřídal se spolujezdkyní
Policisté přijali v pátek 21. června kolem půl druhé odpoledne oznámení o dopravní nehodě, která se stala v ulici Havlíčkova v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. "Dvaadvacetiletý řidič auta BMW jel po ulici Havlíčkova směrem do centra obce Ledeč nad Sázavou, kdy při objíždění neponechal dostatečnou boční vzdálenost od odstaveného osobního auta Škoda, kdy došlo ke střetu pravým zrcátkem BMW s levým zrcátkem odstaveného osobního automobilu Škoda. Řidič BMW po dopravní nehodě nezastavil a pokračoval dál ve směru do centra města, kde byl později zastaven policejní hlídkou. Když hlídka vozidlo zastavila, seděla na místě řidiče v osobním automobilu BMW řidička a vedle ní na předním sedadle seděl spolujezdec. Dalším šetřením ale policisté zjistili, že v době dopravní nehody řídil osobní automobil BMW právě tento spolujezdec. Po nehodě se tedy v řízení vyměnili. Provedenou lustrací jsme zjistili, že řidič osobního automobilu BMW má zadržený řidičský průkaz a platný zákaz řízení motorových vozidel udělený okresním soudem Praha - východ", vysvětlila D. Čírtková. Řidič BMW se po výzvě odmítl podrobit orientačnímu vyšetření ke zjištění, zda není pod vlivem alkoholu a k orientačnímu vyšetření ke zjištění, zda není pod vlivem jiných návykových látek, dále byl vyzván k odbornému lékařskému vyšetření, které je spojené s odběrem biologického materiálu. I tomu se odmítl podrobit. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Zjištěné přestupky na úseku dopravy policisté zadokumentují a předají k řešení do správního řízení příslušnému správnímu orgánu. Tam na řidiče čeká sankce, která v případě odmítnutí podrobit se vyšetření na přítomnost alkoholu může dosáhnout výše až 75 tisíc korun.

Územní odbor Jihlava:

Řidič osobního auta přehlédl cyklistu a srazil ho
Policisté přijali v sobotu 22. června v 17 hodin oznámení o nehodě cyklisty a osobního auta, která se stala v prostoru křižovatky pozemních komunikaci II/523 a III/13112 u obce Plandry na Jihlavsku. "Cyklistovi, který jel na elektro kole po hlavní silnici II/523 ve směru od Bílého Kamene na Jihlavu, nedal přednost v jízdě devětačtyřicetiletý řidič Fordu Mondeo. Řidič s osobním vozem odbočoval z vedlejší silnice III/13112 ve směru od obce Plandry a jel na Jihlavu. Došlo ke střetu levého boku vozidla Ford Mondeo a cyklisty, který vlivem střetu spadl z kola a byl odmrštěn do protisměrného jízdního pruhu a poté do silničního příkopu. Cyklista neměl při dopravní nehodě nasazenou přilbu. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění cyklisty, se kterým jej záchranáři převezli do nemocnice v Jihlavě", informovala Dana Čírtková. Dechová zkouška na alkohol byla na místě provedena u obou účastníků a byla s negativními výsledky. Na místě byla odhadnuta škoda na vozidle na cca 80 tisíc korun na poškozeném elektro kole na 20 tisíc korun.

Řidič motocyklu havaroval
Policisté přijali v pátek 21. června odpoledne před šestnáctou hodinou oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/410 u obce Stařeč na Třebíčsku. "Třiapadesátiletý řidič jedoucí s motocyklem Jawa 350 od ulice Koželužská v Třebíči směrem ke Starči nepřizpůsobil rychlost jízdy, motocykl nezvládl a přejel s ním vpravo mimo silnici a havaroval. Při dopravní nehodě utrpěl zranění a musel být transportován do nemocnice v Třebíči", informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Alkohol u řidiče motocyklu vyloučili na místě dopravní nehody policisté provedením dechové zkoušky, která měla negativní výsledek. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda ve výši zhruba 20 000 korun.

Opilá cyklistka havarovala do řepkového pole
Policisté přijali v sobotu 22. června patnáct minut po půlnoci oznámení o dopravní nehodě, která se stala na účelové pozemní komunikaci mezi obcemi Chlístov a Markvartice před průmyslovým areálem v Markvarticích u Třebíče. "Pětačtyřicetiletá cyklistka vlivem silné opilosti nezvládla řízení jízdního kola, vyjela vpravo mimo silnici, kde havarovala v řepkovém poli. Dechová zkouška u cyklistky vykázala pozitivní hodnoty - 2,51 promile alkoholu v krvi. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 2,34 promile alkoholu v krvi. Cyklistka požití alkoholu před jízdou policistům doznala", uvedla Dana Čírtková. Při nehodě utrpěla zranění a záchranáři ji převezli do nemocnice v Třebíči.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 19. červenec
(6. červenec kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 19. 7.:
Pondělí po neděli osmé po Svatém Duchu Sv. Vincence z Pauly, vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 6. 7. (19. 7.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: