Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
18.7.: Z policejního deníku: nález letecké pumy; neznámý sprejer počmáral dům a popelnice

18.7.: Vlci z nelegálního chovu našli dočasný domov v záchranném centru CITES v ZOO Tábor

18.7.: Stavba parkoviště začala, sledovat ji můžete online

18.7.: Klášter v Nové Říši je novým atraktivním turistickým cílem Vysočiny

17.7.: Z policejního deníku: zloděj odjel na elektrokoloběžce; opilý řidič ujel od nehody

17.7.: Z evropské přírody už nenávratně zmizely desítky druhů zvířat. Slováci se nyní snaží vystřílet další

17.7.: Letní kino v Jihlavě promítne film Barbie

16.7.: Zvířata z táborské zoo si užívají studené sprchy a ledové „dorty“

16.7.: Z policejního deníku: zloděj si odnesl centrálu a bezpečnostní zámky; řidič, který boural, nadýchal 3,88 promile

16.7.: V Muzeu rekordů v Pelhřimově je k vidění brazilské vydání knihy a klasické vydání sešitové románu Dobrý voják Švejk

16.7.: Na Vysočině se množí klíšťata, nemocných klíšťovou encefalitidou a Lymskou borreliózou přibývá

16.7.: Lávka u Staré plovárny v Jihlavě je opravená, dělníci k ní nosili nářadí i materiál v kýblech

16.7.: Kandidátní listiny do krajských voleb podalo na Vysočině třináct politických stran, hnutí a koalic

15.7.: Čeští zemědělci hledají cesty, jak nedoplatit na nízké ceny obilí. Letos proto vyseli nejvíce máku za poslední roky a mírně navyšují i plochy dalších plodin

15.7.: Z policejního deníku: vandal poničil garážová vrata; recidivistka ukradla prádlo; opilí řidiči bourali

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: nález ručního granátu; malého chlapce policisté nalezli a předali matce
Sdílet článek
Při výkopových pracích na pozemku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku byl ve čtvrtek 20. června po třetí hodině odpoledne nalezen ruční granát. Policejní pyrotechnik munici zajistil a odvezl k odborné likvidaci. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová. (Foto - horní obrázek vlevo)
image-1
Chlapec byl předán matce
Ve čtvrtek 20. června krátce před šestou hodinou večer přijali policisté oznámení od ženy, která uvedla, že se jí při procházce v lese kousek od obce Chlístov na Havlíčkobrodsku ztratil její čtyřletý syn, kterého se snažila hledat, ale nemůže ho najít. "Do lokality byli vysláni ihned policisté. Krátce po šesté hodině na tísňovou linku 158 volala žena, která jela z Havlíčkova Brodu směrem na Chlístov a u silnice si všimla malého chlapce, který zde byl bez doprovodu dospělé osoby. Žena zastavila a o chlapce se do příjezdu policistů postarala. Mezitím policisté tak mohli vystrašenou matku uklidnit tím, že chlapec je v pořádku a poté jí syna předali", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Pohřešovaného muže policisté vypátrali
Ve čtvrtek 20. června přijali policisté krátce před půl devátou večer oznámení o pohřešování mladého muže z Havlíčkobrodska, o kterého měli obavu jeho blízcí. "Mladý muž odjel ráno za svými studii do Jihlavy, zpátky se ale nevrátil, nepodal o sobě žádnou zprávu a nebyl kontaktní. Policisté zjistili veškeré dostupné informace a začali po muži ihned pátrat na vytipovaných místech a lokalitách, u kterých vznikl předpoklad, že by se tam mohl nacházet nebo pohybovat. Muže hledaly hlídky také v Jihlavě a okolí města. Po jedenácté hodině večer ho policisté nalezli nedaleko Pávovského rybníka. Muž měl viditelné povrchové zranění, byl ve velmi špatném psychickém stavu a z jeho jednání vyplynulo, že by mohl chtít ohrozit svůj život. Policisté mu poskytli nezbytnou pomoc a přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která muže odvezla do jihlavské nemocnice", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Ztraceného houbaře se podařilo vypátrat
Oznámení o pohřešování seniora přijali policisté na integrovaném operačním středisku ve čtvrtek 20. června před devátou hodinou večer. Oznamovatelka uvedla, že by se její otec měl nacházet na chalupě v obci Šimpach na Pelhřimovsku, kde však není, nemá zde ani své vozidlo. Mobilní telefon u sebe nemá, neboť ho nechal v chatě. Dále uvedla, že muž je vášnivý houbař, kdy do lesa jezdívá časně ráno a nyní o něj má strach, aby se mu něco nestalo. Na místo okamžitě vyjeli policejní hlídky, psovod a nasazen byl také policejní vrtulníku s termovizí. Do pátrací akce po čtyřiasedmdesátiletém seniorovi se zapojili profesionální a dobrovolní hasiči i místní obyvatelé. Po desáté hodině večer se podařilo v lese nedaleko obce muže vypátrat, byl podchlazený a vyčerpaný. Následně si ho do péče převzala zdravotnická záchranná služba.
Nejen v souvislosti s tímto případem apelujeme na všechny houbaře a návštěvníky lesa, aby nezapomínali na základní zásady, které jim mohou pomoci při obtíži nebo alespoň usnadnit případné pátrání. Houbaři by měli navštěvovat lesy, které dobře znají, v případě, že se vydají do jim neznámých lesů, neměli by chodit sami, popřípadě si zapamatovat orientační body, podle kterých najdou cestu zpět. V případě, že se do lesa vydáte sami, sdělte někomu, kam jdete, kde se budete pohybovat a v kolik se přibližně vrátíte. Dobré je s sebou mít tekutiny popřípadě svačinu, starší lidé i potřebné léky. Nezapomínejte si s sebou vzít i nabitý telefon, kterým si přivoláte pomoc, když se vám něco stane nebo se ztratíte.
Informovala o tom mluvčí policistů Michaela Lébrová.

Řidič havaroval
Ve čtvrtek 20. června se stala po jedenácté hodině večer na silnici v obci Markvartice na Jihlavsku dopravní nehoda. "Šedesátiletý řidič vozu Toyota Yaris jel ve směru na Telč a nepřizpůsobil rychlost jízdy pozemní komunikaci a svým schopnostem. V zatáčce nezvládl řízení, přejel do protisměru a následně vyjel ze silnice, kde automobil narazil do betonového tarasu s oplocením. Řidič se při nehodě zranil a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do jihlavské nemocnice", uvedla Jana Kroutilová. Dechovou zkouškou u něho policisté požití alkoholu vyloučili. Škoda, která při nehodě vznikla, byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy. (Foto - spodní obrázek vlevo)

Srážka náklaďáků v Jihlavě
V pátek 21. června přijali policisté kolem osmé hodiny dopoledne oznámení o střetu dvou nákladních vozidel na křižovatce ulic Heroltická a Průmyslová. "Oba řidiči utrpěli při nehodě zranění a byli zdravotnickou záchrannou službou transportováni do nemocnic. Policisté provedli na místě šetření, u řidičů provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu nezjistili", informovala Jana Kroutilová. Příčinu a okolnosti dopravní nehody zjišťují. (Foto - obrázky vpravo)

Dopravní nehoda
Ve čtvrtek 20. června po čtvrté hodině ráno havarovala mezi obcemi Jámy a Žďár nad Sázavou řidička osobního vozidla Škoda Octavia. "Pětačtyřicetiletá žena po projetí pravotočivé zatáčky, zřejmě neadekvátně zareagovala na lesní zvěř, která přebíhala přes silnici, strhla řízení, vyjela mimo komunikace do silničního příkopu, kde narazila do vzrostlého listnatého stromu, a vozidlo se převrátilo na levý bok. Při dopravní nehodě utrpěla zranění", uvedla M. Lébrová.. U řidičky provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě za 80 tisíc korun. Dopravní nehodu šetří policisté z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou.

Střet vozidel
Ve čtvrtek 20. června před šestou hodinou večer přijali policisté oznámení o dopravní nehodě v obci Vojnův Městec na Žďársku. "Šestadvacetiletý řidič jedoucí od obce Stržanov s osobním vozem Škoda Fabia se plně nevěnoval řízení, zřejmě na krátkou chvíli usnul, a narazil do před ním jedoucího vozidla Škoda Octavia. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidičů, kdy řidička z octavie byla převezena zdravotnickou záchrannou službou do novoměstské nemocnice", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté provedenými dechovými zkouškami přítomnost alkoholu u řidičů vyloučili. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě na vozidlech za 100 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Řidička pod vlivem alkoholu
Ve čtvrtek 20. června zastavili policisté v ulici Palackého v Telči na Jihlavsku po třetí hodině odpoledne auto VW Golf. "U pětadvacetileté řidičky provedli dechovou zkoušku a naměřili jí hodnotu 1,27 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u ženy ukázaly také opakované zkoušky. Policisté řidičce zakázali další jízdu a na místě jí zadrželi řidičský průkaz", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ dále prověřují.

Opilý řidič
S více než dvěma a půl promile alkoholu řídil ve čtvrtek 20. června po jedenácté hodině dopoledne auto třiadvacetiletý řidič auta Opel Astra z Jihlavska a svojí nebezpečnou jízdou tak ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. "Muž jel ve směru na Třebíč, na silnici kličkoval a vyjížděl do protisměru. Policisté automobil zastavili u železničního přejezdu na ulici Pražská v Třebíči. U řidiče provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,63 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. V další jízdě řidič již nesměl pokračovat a policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz", informovala Jana Kroutilová. Policejní inspektor sdělil muži ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič pod vlivem alkoholu
Dnes, 21. června, po jedné hodině v noci odhalili policisté řidiče osobního auta Škoda, který měl přes dvě promile alkoholu v dechu v obci Lipnička na Havlíčkobrodsku. "Dechová zkouška u čtyřiapadesátiletého řidiče vykázala hodnotu 2,46 promile alkoholu. Hodnoty ještě vyšší u něho ukázaly i opakované dechové zkoušky. Policisté muži další jízdu zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ prověřují.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 19. červenec
(6. červenec kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 19. 7.:
Pondělí po neděli osmé po Svatém Duchu Sv. Vincence z Pauly, vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 6. 7. (19. 7.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: