Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
18.7.: Z policejního deníku: nález letecké pumy; neznámý sprejer počmáral dům a popelnice

18.7.: Vlci z nelegálního chovu našli dočasný domov v záchranném centru CITES v ZOO Tábor

18.7.: Stavba parkoviště začala, sledovat ji můžete online

18.7.: Klášter v Nové Říši je novým atraktivním turistickým cílem Vysočiny

17.7.: Z policejního deníku: zloděj odjel na elektrokoloběžce; opilý řidič ujel od nehody

17.7.: Z evropské přírody už nenávratně zmizely desítky druhů zvířat. Slováci se nyní snaží vystřílet další

17.7.: Letní kino v Jihlavě promítne film Barbie

16.7.: Zvířata z táborské zoo si užívají studené sprchy a ledové „dorty“

16.7.: Z policejního deníku: zloděj si odnesl centrálu a bezpečnostní zámky; řidič, který boural, nadýchal 3,88 promile

16.7.: V Muzeu rekordů v Pelhřimově je k vidění brazilské vydání knihy a klasické vydání sešitové románu Dobrý voják Švejk

16.7.: Na Vysočině se množí klíšťata, nemocných klíšťovou encefalitidou a Lymskou borreliózou přibývá

16.7.: Lávka u Staré plovárny v Jihlavě je opravená, dělníci k ní nosili nářadí i materiál v kýblech

16.7.: Kandidátní listiny do krajských voleb podalo na Vysočině třináct politických stran, hnutí a koalic

15.7.: Čeští zemědělci hledají cesty, jak nedoplatit na nízké ceny obilí. Letos proto vyseli nejvíce máku za poslední roky a mírně navyšují i plochy dalších plodin

15.7.: Z policejního deníku: vandal poničil garážová vrata; recidivistka ukradla prádlo; opilí řidiči bourali

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: žena poškodila auto, policisté ji dopadli
Sdílet článek
Čtyřicetiletá žena v první polovině března v pozdních večerních hodinách poškodila v ulici Svatoanenská v Telči na Jihlavsku čelní sklo vozidla Tesla. Majiteli vznikla škoda za téměř třicet tisíc korun. Na základě shromážděných důkazů sdělili policisté ženě podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
image-1
Hledaný muž putoval do vězení
"Hledaného osmatřicetiletého muže, na kterého byl okresním soudem vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody nalezli policisté v pondělí 17. června po čtvrté hodině odpoledne na ulici Mánesova v Havlíčkově Brodě. Policisté hledaného muže odvezli na oddělení k provedení nezbytných úkonů a následně jeho další cesta směřovala do věznice v Hradci Králové", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová.

Poškození budovy
Policisté pátrají po pachateli, který v Jihlavě poškodil venkovní opláštění objektu obchodního centra a způsobil tak škodu přibližně za patnáct tisíc korun. "Pachatel v neděli 16. června době mezi pátou hodinou ráno a druhou odpoledne poškodil skleněnou tabuli na budově ze strany přilehlé k ulici Hradební", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci., případ prověřují a po pachateli pátrají.

Žena měla přes tři a půl promile alkoholu
V pondělí 17. června byli policisté v Jihlavě po páté hodině večer přivoláni do lokality ulice Jiřího z Poděbrad, kde se dle přijatého oznámení nacházela mladá žena, která byla zjevně pod vlivem alkoholu a pohybovala se nebezpečně u silnice. "Na místo vyjela hlídka situaci prověřit a policisté začali ženu hledat. Nalezli ji na nedaleké ulici a měla u sebe pětileté dítě, které měla hlídat. Policisté kontaktovali rodiče dítěte, který si jej převzal. U devatenáctileté ženy provedli dechovou zkoušku, při které jí naměřili hodnotu 3,58 promile alkoholu. Mladou ženu převzal do péče její známý", uvedla J. Kroutilová. Policisté provádějí šetření a zjišťují veškeré související okolnosti případu.

Opilý muž, který napadal ženu, skončil na záchytce
V pondělí 17. června po sedmé hodině večer přijali policisté oznámení o muži, který v zábavním podniku v obci Černovice na Pelhřimovsku měl slovně a následně i fyzicky napadat ženu. "Po příjezdů policistů na místo se zde již muž nenacházel. Policisté provedli šetření a začali po muži pátrat. Jednatřicetiletého značně opilého muže vypátrali na Mariánském náměstí, kde seděl na chodníku. U muže provedli dechovou zkoušku, která vykázala 2,77 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že muž se o sebe nebyl schopen postarat, vrávoral a padal na zem, policisté ho zajistili a odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Muž je podezřelý z přestupku proti občanskému soužití.

Střet vozidel
V pondělí 17. června se stala kolem půl osmé ráno v Třebíči v prostoru tříramenné křižovatky ulic Nádražní a Heliadova dopravní nehoda. "Řidič vozidla Opel Zafira vjel do křižovatky v době, kdy po hlavní silnici projížděla řidička auta Škoda Fabia, a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě utrpěla řidička zranění", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. U řidičů při dechových zkouškách požití alkoholu nezjistili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda za sedmdesát tisíc korun. (Foto)

Cyklistka při nehodě utrpěla zranění
V pondělí 17. června havarovala kolem deváté hodiny dopoledne v obci Radkovice u Budče na Třebíčsku cyklistka. "Devětapadesátiletá žena s jízdním kolem vyjela mimo silnici na travnatou plochu a následně narazila do rodinného domu. Při nehodě utrpěla zranění a záchranáři ji převezli do třebíčské nemocnice", uvedla J. Kroutilová. Provedenou dechovou zkouškou policisté požití alkoholu u cyklisty vyloučili. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Dopravní nehodu policisté šetří.

Opilá jednadvacetiletá řidička zavinila nehodu
V pondělí 17. června po třetí hodině odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala v křižovatce u obce Kuklík na Žďársku. "Jednadvacetiletá řidička jedoucí s vozem Peugeot od obce Kuklík vjela do křižovatky ve chvíli, kdy z její pravé strany přijíždělo auto Volkswagen, a došlo ke střetu. Ke zranění osob nedošlo", uvedla M. Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u řidiče vozidla Volkswagen vyloučili. U řidičky policisté naměřili hodnotu 1,75 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované dechové zkoušky. Následně se řidička podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Řidičce byla další jízda zakázána a policisté jí na místě zadrželi řidičský průkaz. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě na vozidlech ve výši šedesát tisíc korun. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 19. červenec
(6. červenec kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 19. 7.:
Pondělí po neděli osmé po Svatém Duchu Sv. Vincence z Pauly, vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 6. 7. (19. 7.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: