Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
18.7.: Z policejního deníku: nález letecké pumy; neznámý sprejer počmáral dům a popelnice

18.7.: Vlci z nelegálního chovu našli dočasný domov v záchranném centru CITES v ZOO Tábor

18.7.: Stavba parkoviště začala, sledovat ji můžete online

18.7.: Klášter v Nové Říši je novým atraktivním turistickým cílem Vysočiny

17.7.: Z policejního deníku: zloděj odjel na elektrokoloběžce; opilý řidič ujel od nehody

17.7.: Z evropské přírody už nenávratně zmizely desítky druhů zvířat. Slováci se nyní snaží vystřílet další

17.7.: Letní kino v Jihlavě promítne film Barbie

16.7.: Zvířata z táborské zoo si užívají studené sprchy a ledové „dorty“

16.7.: Z policejního deníku: zloděj si odnesl centrálu a bezpečnostní zámky; řidič, který boural, nadýchal 3,88 promile

16.7.: V Muzeu rekordů v Pelhřimově je k vidění brazilské vydání knihy a klasické vydání sešitové románu Dobrý voják Švejk

16.7.: Na Vysočině se množí klíšťata, nemocných klíšťovou encefalitidou a Lymskou borreliózou přibývá

16.7.: Lávka u Staré plovárny v Jihlavě je opravená, dělníci k ní nosili nářadí i materiál v kýblech

16.7.: Kandidátní listiny do krajských voleb podalo na Vysočině třináct politických stran, hnutí a koalic

15.7.: Čeští zemědělci hledají cesty, jak nedoplatit na nízké ceny obilí. Letos proto vyseli nejvíce máku za poslední roky a mírně navyšují i plochy dalších plodin

15.7.: Z policejního deníku: vandal poničil garážová vrata; recidivistka ukradla prádlo; opilí řidiči bourali

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Z policejního deníku: zloděj se vloupal do domu, škoda je 30 tisíc; řidič pod vlivem drog a bez řidičáku z místa dopravní nehody utekl
Sdílet článek
Přes několik uzamčených dveří se v době od pondělí 10. června do odpoledních hodin čtvrtka v obci Dobrá Voda na Pelhřimovsku vloupal do domu neznámý zloděj. Přestože nic neukradl, napáchal škodu třicet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci, po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
image-1
Krádež jízdního kola
Policisté pátrají po zloději, který ve čtvrtek 13. června během dne ukradl v obci Ostrov nad Oslavou na Žďársku ze sklepa bytového domu černomodré jízdní kolo značky Decathlon se nacházelo ve sklepních prostorách bytového domu. "Odcizením kola vznikla majiteli škoda kolem devíti tisíc korun. Policisté po pachateli a odcizeném kole pátrají", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Řidič pod vlivem drog a bez řidičáku z místa dopravní nehody utekl
Ve čtvrtek 13. června po osmé hodině ráno přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala mezi obcemi Havlíčkův Brod a Krátká Ves. "Třiapadesátiletý řidič jedoucí směrem na Havlíčkův Brod s osobním vozem Volkswagen Golf se plně nevěnoval řízení, přejel do protisměru a střetl se s nákladním autem Daf i přes to, že se řidič náklaďáku snažil střetu zabránit přejetím na krajnici. Po dopravní nehodě řidič z vozidla Volkswagen vystoupil, došel se zeptat řidiče nákladního vozidla, zda je v pořádku a následně z místa nehody utekl", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Ke zranění řidiče nákladního vozidla nedošlo a provedená dechová zkouška přítomnost alkoholu vyloučila.
Na místo nehody byl přivolán policejní psovod a technik služby kriminální policie a vyšetřování. Na základě zjištěných poznatků se měl řidič Volkswagenu nacházet v obci Krátká Ves, kde si zastavil náhodné kolem jedoucí vozidlo. Poté toto auto policisté vypátrali a zastavili v Havlíčkově Brodě, kdy provedenou kontrolou zjistili, že se ve vozidle nachází řidič z havarovaného vozu, který z místa dopravní nehody utekl. Dechová zkouška byla u třiapadesátiletého muže negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test u řidiče ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin. Následně se odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. Dále bylo zjištěno, že muž má platný zákaz řízení motorových vozidel, který by mu měl skončit v srpnu. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě za více než 200 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté prověřují. Třiapadesátiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a z přestupků na úseku dopravy. (Foto)

Střet vozidla s motocyklem
Ve čtvrtek 13. června krátce před čtvrtou hodinou odpoledne došlo v ulici Pražská v Havlíčkově Brodě k dopravní nehodě. "Jednatřicetiletý řidič jedoucí s osobním vozem Škoda započal odbočovat vlevo ve chvíli, kdy v opačném směru jel řidič na motocyklu Aprillia, a došlo ke střetu. Motocyklista po střetu utrpěl zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do havlíčkobrodské nemocnice k ošetření", informovala M. Lébrová. Policisté provedenými dechovými zkouškami přítomnost alkoholu u obou řidičů vyloučili a dopravní nehodu šetří.

Při střetu aut utrpělo zranění pět lidí
Ve čtvrtek 13. června po sedmé hodině večer vyjížděli policisté k dopravní nehodě, ke které došlo na silnici I/34 u obce Vystrkov na Pelhřimovsku. "Třicetiletý muž jedoucí s osobním vozidlem Hyundai vjel do křižovatky ve chvíli, kdy od Humpolce po hlavní silnici jelo osobní auto Ford, a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění pěti osob, přičemž tři osoby byly převezeny zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice", uvedla mluvčí policistů M. Lébrová. Policisté provedenými dechovými zkouškami u obou řidičů přítomnost alkoholu vyloučili. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě na vozidlech za 250 tisíc korun. Dopravní nehodu šetří.

U řidiče vozidla, které se zřítilo z mostu, byl zjištěn alkohol
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky sedmatřicetiletému muži, který v sobotu 30. března v Jihlavě havaroval s vozidlem. "Před pátou hodinou odpoledne řidič auta Renault Megane po vyjetí z dálničního přivaděče výjezdem k ulici Průmyslová dostal při projetí zatáčky na mostě s vozem smyk, následně se vozidlo zřítilo z mostu a spadlo na cyklostezku. Při nehodě utrpěl řidič vážné zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou transportován do nemocnice. Vzhledem k zdravotnímu stavu řidiče u něho nebylo možné provést dechovou zkoušku a byl proveden odběr krve. Následným rozborem byla u řidiče zjištěna hodnota 1,82 promile alkoholu v krvi", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Řidič havaroval
Ve čtvrtek 13. června došlo před půl sedmou ráno na silnici u Dobroutova na Jihlavsku k dopravní nehodě. "Osmadvacetiletý řidič auta VW Passat dostal s vozidlem smyk a vyjel mimo silnici, kde vozidlo narazilo do stromu. Při dopravní nehodě neutrpěl řidič zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté provedenou dechovou zkouškou u řidiče požití alkoholu vyloučili. Na vozidle vznikla předběžně vyčíslená škoda za sto tisíc korun. Dopravní nehodu šetří.

Řidič elektroskútru byl pod vlivem alkoholu
Ve čtvrtek 13. června havaroval před sedmou hodinou večer u obce Račerovice na Třebíčsku řidič elektroskútru. "Vyjel na nezpevněnou část, nezvládl řízení a spadl. Při havárii se řidič zranil a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do třebíčské nemocnice. U osmačtyřicetiletého muže provedli policisté dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,22 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška", informovala Jana Kroutilová. Policisté dopravní nehodu šetří. Řidič je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý jednatřicetiletý muž, který řídil vozidlo přes uložený zákaz. Ve čtvrtek 13. června jel s autem Citroen po deváté hodině večer po silnici v obci Mladoňovice na Třebíčsku. "Policisté zjistili, že má řidič na základě rozhodnutí městského úřadu od loňského jara vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který by mu měl skončit až letos na podzim. Policisté odvezli řidiče na oddělení a muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
Ve čtvrtek 13. června zastavili policisté před druhou hodinou ráno v obci Vícenice na Třebíčsku auto VW Golf. "Při dechové zkoušce u jednapadesátiletého řidiče naměřili hodnotu 0,65 promile alkoholu, opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty ještě vyšší. Řidičský průkaz při kontrole nepředložil a dopustil se tak přestupku. Policisté řidiči zakázali další jízdu", uvedla J. Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 19. červenec
(6. červenec kalendáře iuliánského)
• 2024 rok křesťanského letopočtu
• 7513 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 19. 7.:
Pondělí po neděli osmé po Svatém Duchu Sv. Vincence z Pauly, vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 6. 7. (19. 7.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: