Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
26.9.: Z policejního deníku: policisté dopadli muže, který kradl v prodejnách a napáchal vysoké škody

26.9.: Vyhlídková věž kostela svatého Prokopa ve Žďáře nad Sázavou je otevřená do soboty30. září

26.9.: Táborská zoo nabídne návštěvníkům impozantní podzimní show

26.9.: Holky z jihlavského terénu: Co dělat při nálezu pohozeného injekčního materiálu?

26.9.: Dva jerlíny vysazené na jihlavském náměstí napadla houbovitá choroba, stromy musely být vyměněny

26.9.: Chirurg by měl být vzdělaný, zkušený a musí mít šikovné ruce, říká MUDr. Jana Smékalová

25.9.: Z policejního deníku: policisté našli opilého a zraněného muže; opilý řidič boural

25.9.: V zoologické zahradě v Jihlavě se narodila trojčata scinků šalomounských; je to světová rarita

25.9.: V Okříškách odhalí desku válečnému veteránu, který sloužil v britském Královském letectvu (RAF), Josefu Hekrlemu

25.9.: Traktoriáda - přehlídka traktorů a zemědělských strojů tovární i vlastní výroby ve Velké Losenici

25.9.: Letos si pro koláč pro hospic můžete zajít i na Karlovo náměstí v Třebíči

25.9.: Koníci chodí za klienty až do pokoje. V SeneCura SeniorCentru Chotěboř si oblíbili hipoterapii

24.9.: Z policejního deníku: recidivista byl přistižen při krádeži; agresivní opilec skončil na záchytce

24.9.: Vznešenost zavazuje

24.9.: Krojová pouť ve Žďáře nad Sázavou se bude konat o svátku svatého Václava

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: opilý recidivista kradl alkohol; hledaný muž putoval do vězení; opilý cyklista boural
Sdílet článek
Ze spáchání trestného činu je podezřelý osmadvacetiletý muž, opakovaně soudně trestaný recidivista, který se dopustil krádeže v prodejně na ulici K. Novému nádraží ve Velkém Meziříčí. Naposledy byl odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody, který by mu měl skončit začátkem roku 2024. V neděli 4. června ukradl v obchodním domě alkoholické nápoje, které uschoval do batohu a prošel přes pokladní zónu, aniž by zaplatil. Z prodejny poté odešel. Muže policisté vypátrali nedaleko obchodního domu. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,90 promile alkoholu. Opilého muže odvezli na záchytku k vystřízlivění. Je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže, případ policisté prověřují. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
image-1
Při krádeži byla dvojice přistižena
Policisté řeší případ dvojice, která byla v obchodním domě v Havlíčkově Brodě přistižena při krádeži zboží. V sobotu 3. června kolem osmé hodiny večer v prodejně na ulici Bělohradská společně odcizili uzeniny a alkohol tak, že žena zboží vložila do batohu, který měl na zádech její známý. Následně prošli přes pokladní zónu, aniž by za zboží zaplatili. Svým jednáním způsobili škodu za téměř šest set korun. "Podezřelou dvojici zastavil pracovník ostrahy a na místo byli přivoláni policisté. Čtyřiatřicetiletá žena nespolupracovala, dopustila se schválnosti, kdy odcizené zboží vysypala na zem, následně otevřela lahev alkoholu a alkoholem potřísnila pracovníka ostrahy i zakročujícího policistu. U ženy policisté provedli dechovou zkoušku, při které jí naměřili hodnotu 2,38 promile alkoholu. Opilou ženu zajistili a odvezli ji na záchytku k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Je podezřelá ze spáchání přestupků proti majetku, občanského soužití a veřejného pořádku. Osmadvacetiletého muže policisté odvezli na policejní služebnu k provedení nezbytných úkonů. I on je podezřelý z přestupku proti majetku. Případ policisté nadále šetří.

Hledaný muž skončil ve vězení
V pátek 2. června dopadli policisté v Jihlavě muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání. "Devětatřicetiletého muže nalezli před půlnocí na ulici Třída Legionářů. Byl na něho vydán soudem příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Policisté muže odvezli na oddělení k provedení nezbytných úkonů a následně jeho další cesta směřovala do brněnské věznice", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Opilý muž skončil na záchytce
V neděli 4. června krátce před čtvrtou hodinou ráno přijali policisté v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku oznámení o opilém muži, který se nacházel na chodníku před bytovým domem na ulici Masarykova. "Policisté na místě zjistili, že se jedná o třiatřicetiletého muže. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 1,87 promile alkoholu. Muž se neorientoval a měl problémy s koordinací pohybu, kdy nebyl schopen samostatné chůze a postarat se sám o sebe. Policisté opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla Michaela Lébrová.

Střet vozidla s cyklistkou
V sobotu 3. května došlo po sedmé hodině večer v obci Budíkov na Pelhřimovsku na křižovatce ke střetu vozidla s cyklistkou. "Čtyřiadvacetiletý řidič osobního vozidla Škoda vjel do křižovatky v době, kdy projížděla po hlavní silnici cyklistka, a došlo ke střetu. Po nárazu spadla cyklistka na komunikaci. Při dopravní nehodě utrpěla zranění a byla zdravotnickou záchrannou službou převezena do pelhřimovské nemocnice", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté provedli šetření, požití alkoholu u řidičů nezjistili. Dopravní nehodu policisté šetří.

Opilý cyklista boural
V sobotu 3. června kolem čtvrté hodiny odpoledne se při havárii zranil jednapadesátiletý cyklista, který jel na jízdním kole ve Žďáře nad Sázavou u budovy zimního stadionu. "Cyklista nezvládl řízení a upadl s jízdním kolem na komunikaci. Při dopravní nehodě se muž zranil a zdravotnickou záchrannou službou byl převezen do nemocnice v Novém Městě na Moravě. Policisté u cyklisty provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,62 promile alkoholu. Opakované měření přítomnost alkoholu potvrdilo", informovala Michaela Lébrová. Místo havárie policisté ohledali a zadokumentovali. Jednapadesátiletý muž je podezřelý z přestupku na úseku dopravy.

Střet vozidel
V neděli 4. června došlo na silnici mezi obcemi Rácov a Lovětín na Jihlavsku k dopravní nehodě. "Sedmatřicetiletá řidička vozidla Volkswagen se plně nevěnovala řízení a narazila do zadní částí automobilu Dacia Duster. Vozidlo Duster bylo po nárazu odmrštěno mimo komunikaci, při dopravní nehodě utrpěl řidič zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do jihlavské nemocnice", uvedla Jana Kroutilová. Policisté dechovými zkouškami u řidičů požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda za více než 200 tisíc korun. Řidička je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Situaci na dálnici D1 policisté rychle vyřešili
V pondělí 5. června, krátce po jedenácté hodině dopoledne přijali policisté oznámení o odstaveném osobním vozidle Hyundai v levém jízdním pruhu v km 141 ve směru jízdy na Prahu. "Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov ihned po přijatém oznámení vyjeli na místo. Zjistili, že řidič vozidla zůstal v levém jízdním pruhu z důvodu poruchy na vozidle. Policisté na dvě minuty uzavřeli dálnici, pomohli řidiči nepojízdné vozidlo přetlačit na krajnici a následně obnovili provoz v obou jízdních pruzích", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová.

Cyklista byl pod vlivem alkoholu
V pondělí 5. června kontrolovali policisté v Jihlavě cyklistu, který jel před třetí hodinou ráno po ulici Brněnská, a jízdní kolo nebylo řádně osvětlené. U osmadvacetiletého muže provedli dechovou zkoušku a cyklistovi naměřili hodnotu 0,59 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté cyklistovi zakázali další jízda. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidič pod vlivem alkoholu
V neděli 4. června kolem jedenácté hodiny večer kontrolovali policisté osobní vozidlo Mercedes Benz, jehož řidič jel na ulici Zámek ve Žďáře nad Sázavou. "U jednadvacetiletého muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,61 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu u něj potvrdila i opakovaná dechová zkouška. Policisté řidiči zakázali další jízdu. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky", informovala policejní mluvčí M. Lébrová.

Muž řídil přes uložený zákaz
V neděli 4. června zastavili policisté po desáté hodině dopoledne vozidlo Škoda Octavia, jehož řidič jel po silnici v obci Meziříčko na Třebíčsku. "Při kontrole zjistili, že třiačtyřicetiletý řidič má od konce loňského roku soudem uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který by mu měl skončit až v polovině příštího roku. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Při testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou policisté u muže zjistili pozitivní hodnotu na amfetamin a marihuanu. Lékařskému vyšetření se odmítl bezdůvodně podrobit, je podezřelý z přestupkového jednání na úseku dopravy. Dále policisté zjistili, že vozidlo nemá platnou technickou prohlídku", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
V neděli 4. června zastavili policisté v Třebíči v ulici Znojemská po desáté hodině dopoledne vozidlo Škoda Fabia. "Policisté provedli u řidiče, osmadvacetiletého cizince, dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,07 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu", uvedla J. Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté prověřují.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je úterý 26. září
(13. září kalendáře iuliánského)
• 2023 rok křesťanského letopočtu
• 7512 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 26. 9.:
Neděle osmnáctá po Svatém Duchu Sv. Cypriana a Justiny, panny, mučedníků
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 13. 9. (26. 9.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: