Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
3.6.: Přednáška Boty do tance i do roboty v jihlavském muzeu

3.6.: Až do konce září mohou zájemci vystoupat 103 schodů na věž kostela sv. Prokopa ve Žďáře a rozhlédnout se po krajině

2.6.: Žena přivezla desítky gramů pervitinu

2.6.: Z policejního deníku: krádež kolopásů, škoda je 600 tisíc; neznámý zloděj ukradl z auta peníze

2.6.: Vzpomínkové setkání vypravilo na cestu desítky lodiček

2.6.: Ve Velkém Meziříčí hořelo ve výchovném ústavu, hasiči evakuovali deset osob

2.6.: Při dopravní nehodě osobního auta a náklaďáku u Rudy na Žďársku utrpěli zranění čtyři lidé

2.6.: Ordinace praktického lékařství pro děti a dorost v Hrotovicích získá od kraje tři sta tisíc korun

1.6.: Z policejního deníku: zloděje peněženky policisté dopadli; opilá řidička bourala

1.6.: Pouť na Křemešník o víkendu - mše svaté i kulturní program

1.6.: Pelhřimovská nemocnice připravila benefity pro prvodárce, po prvním odběru krve do letního kina nebo do bazénu zdarma

1.6.: Motorkáři řádili ve Žďárských vrších, policie prosí o pomoc s pátráním veřejnost

1.6.: Malování proudem, leptání lžiček, výroba elektřiny rotopedem aneb Dětský den v infocentru elektrárny Dukovany

1.6.: Haškovy oslavy - kulatý stůl na téma první světová válka jako zásadní zlom a inspirace pro literární díla různých českých autorů na hradě Lipnici

31.5.: Záchranáři v Telči, Bystřici nad Pernštejnem, Velkém Meziříčí a Humpolci budou mít nová stanoviště za 180 milionů korun

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Z policejního deníku: vloupání do autobusů; muži se poprali, jeden skončil v nemocnici
Sdílet článek
Policisté pátrají po zloději, který se v Chelčického ulici ve Žďáře nad Sázavou v noci z úterý 23. května na středu vloupal do tří zaparkovaných autobusů a odcizil věci v hodnotě přes deset tisíc korun. Do čtvrtého autobusu se mu vloupat nepodařilo. Pachatel z autobusů ukradl drobnou finanční hotovost, sluneční brýle, mobilní telefon Samsung, bezdrátová sluchátka a jiné věci. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
image-1
Fyzické napadení
Policejní inspektor sdělil podezření dvěma mužům, kteří se na konci března vzájemně napadali v jihlavském trolejbusu. "Šestačtyřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání přečinu výtržnictví. Mladistvý má sděleno podezření ze spáchání dvou provinění, a to pokusu ublížení na zdraví a výtržnictví. Muž i mladík jeli ve večerních hodinách v trolejbusu a došlo mezi nimi ke slovní rozepři, která přerostla ve fyzické napadení. Muž utržil opakované rány pěstí, na zastávce ho mladistvý vytáhl ven a v útoku pokračovat, i když muž zůstal ležet na zemi. V dalším napadání mladíkovi zabránili další lidé v okolí. Muž utrpěl zranění, které si vyžádalo převoz zdravotnickou záchrannou službou k lékařskému ošetření do nemocnice", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat. Na základě shromážděných důkazů poté sdělili oběma mužům podezření z trestné činnosti. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Recidivista byl přistižen při krádeži zboží
Ve čtvrtek 18. května přijali policisté po deváté hodině dopoledne oznámení o krádeži zboží v prodejně obchodního domu v Humpolci na Pelhřimovsku. "Jednalo se o muže ve věku dvaašedesát let, který si pod bundu uschoval různé cukrovinky a nápoj v plechovce, kdy se zbožím prošel přes pokladní zónu, aniž by zaplatil. Následně byl zastaven ostrahou prodejny. Policisté ihned po oznámení přijeli na místo. Dvaašedesátiletého muže odvezli policisté na oddělení k provedení nezbytných úkonů. Jednalo se o recidivistu, který byl v minulosti již opakovaně soudně trestán a brány věznice opustil začátkem března letošního roku.", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová Policejní inspektor mu sdělil podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Pokus o vloupání do sklepní kóje
Policisté v Jihlavě prověřují případ pokusu vloupání do sklepní kóje na ulici Březinova. "V době od dubna do úterý 23. května vnikl pachatel do bytového domu a poškodil dveře u sklepní kóje. Do vnitřních prostor se mu dostat nepodařilo. Škoda, která vznikla poškozením, byla předběžně vyčíslena na více než pět tisíc korun", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestných činů pokusu krádeže a porušování domovní svobody. Případ policisté prověřují, po pachateli pátrají.

Motocyklista utrpěl při nehodě zranění
Ve středu 24. května došlo v Třešti na Jihlavsku k dopravní nehodě. Po osmé hodině ráno jela sedmatřicetiletá řidička vozidla Mitsubishi s přívěsem po ulici Nerudova. "Vjela do křižovatky v době, kdy jel po hlavní silnici ve směru na Telč řidič motocyklu Yamaha. Motocyklista se snažil vyhnout střetu a na vozovce havaroval. Ke střetu vozidel nedošlo. Při dopravní nehodě utrpěl dvaapadesátiletý řidič motocyklu zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do jihlavské nemocnice", uvedla Jana Kroutilová. Provedenými dechovými zkouškami u řidičů požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za čtyřicet tisíc korun. Dopravní nehodu a veškeré její související okolnosti policisté šetří.

Řidič pod vlivem alkoholu
Ve středu 24. května v noční době zastavili policisté v ulici Novoměstská v Bystřici nad Pernštejnem na Žďársku osobní auto BMW "Třicetiletému muži naměřili hodnotu 1,50 promile alkoholu. Opakovaná dechová zkouška přítomnost alkoholu potvrdila. Následně byl muž vyzván k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení, s čímž souhlasil. Policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz", uvedla M. Lébrová. Úkony trestního řízení byly zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič pod vlivem alkoholu
Ve středu 24. května před třetí hodinou odpoledne kontrolovali policisté v Dolní ulici ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku osobní vozidlo Kia. "Šedesátiletý řidič byl vyzván k podrobení se dechové zkoušce, jejíž výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 1,43 promile alkoholu. Opakovaná dechová zkouška vykázala hodnotu ještě vyšší. Následně se řidič odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Policisté řidiči zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič pod vlivem drog
Řidiče pod vlivem drog zastavili policisté v Havlíčkově Brodě. Ve středu 24. května kontrolovali policisté na ulici Nádražní vozidlo Škoda, jehož řidičem byl šestadvacetiletý muž. Řidič byl policisty vyzván k podrobení se testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Výsledek testu byl pozitivní na kokain a opiáty. "Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Následně byl muž vyzván, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení, s čímž souhlasil. Policisté muži zakázali další jízdu. Výsledek toxikologického zkoumání ukáže, zda se muž bude zodpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky nebo z přestupku na úseku dopravy", uvedla Michaela Lébrová.

Řidič je podezřelý z přestupku
Ve středu 24. května zastavili policisté v Třebíči na ulici Hrotovická před čtvrtou hodinou odpoledne vozidlo Fiat Punto a provedli kontrolu. "Dechová zkouška byla u třiatřicetiletého řidiče negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test u muže ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin. V další jízdě již řidič nesměl pokračovat a podrobil se lékařskému vyšetření", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je sobota 3. červen
(21. květen kalendáře iuliánského)
• 2023 rok křesťanského letopočtu
• 7512 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 3. 6.:
Slavnost Božího Těla
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 21. 5. (3. 6.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: